'Wie dat kan, moet zelf naar halte' Leerlingen Stelleplankier helpen bij beëdiging nieuwe militairen m Vredelust wacht waarschijnlijk sloop SU 8 BEVELANDEN en THOLEN Geen boete voor visser HAARWERKEN Eerste reptielenworkshop De gemeente denkt tienduizen den euro's te kunnen besparen op het leerlingenvervoer door één centrale halte per kern aan te wij zen. Dat is een welkome bezuini ging. Tholen wil al jaren besparen op het leerlingenvervoer, maar dat is maar ten dele gelukt. Van de on geveer 950.000 euro die het ver voer de gemeente enkele jaren ge leden nog kostte, is weliswaar zo'n twee ton afgehaald, maar dat is nog altijd bijna twee ton min der dan de bedoeling was. Toch ligt het voorstel om kinde ren voortaan bij één centrale halte te laten opstappen sommige par tijen zwaar op de maag. ABT wil de het donderdag tijdens de raads vergadering zelfs schrappen. Daar kreeg de partij de handen echter niet voor op elkaar. „We moeten deze kinderen niet willen pampe- ren", zei Cees Verloop (SGP). „Je ziet nu kinderen die met de taxi thuis worden afgezet en dan het dorp in rennen of fietsen. Zij zijn prima in staat om op te stappen bij een centrale halte." De toezegging van de wethou der dat kinderen die dat echt niet kunnen ook in de toekomst thuis worden opgehaald, was voor de meeste andere fracties voldoende om de bezuiniging te steunen. COLIJNSPLAAT. Voor de kinderen van OBS Het Stelleplankier uit Colijnsplaat staat donderdag 17 maart in het teken van de beëdi ging van nieuwe militairen. De scholieren helpen oud-strij ders uit de Tweede Wereldoorlog bij het uitreiken van de traditione le koorden aan de nieuwe militai ren van 17 Pantserinfanteriebatal- jon Garderegiment Fuseliers Prin ses Irene uit Oirschot. Daarvoor doorlopen de leerlin gen al een ochtendprogramma. Dat behelst een verhaalvertelling in de klas, gevolgd door een wan- deltocht naar het geadopteerde monument bij de protestantse kerk. Daarvandaan krijgen ze een rondvaart over de Oosterschelde met boten van defensie. De militairen komen niet voor het eerst naar Colijnsplaat. In Makelaar Paul Fermont zegt dat er een koopovereenkomst zonder ontbindende voorwaarden is on dertekend. „Omdat dit dus een de finitieve deal is, hebben we deze De projectontwikkelaar die het al vijfjaar leegstaande bejaardenhuis koopt, wil voorlopig anoniem blijven week een verkocht-sticker op het bord geplakt." Eerder verkocht de Goese makelaar het pand aan een partij die er een familiehotel van wilde maken. Die koop werd ech ter ontbonden. „Maar de deal die nu is gesloten, kan niet worden te ruggedraaid." Fermont acht de kans dat Vre- Touwbaan 17 Middelburg makelaar Succes in huis Vraagprijs 219.000,- k.k. delust gesloopt wordt groter dan dat het uit 1970 daterende tehuis wordt hergebruikt. „De komende tijd wordt bekeken wat de moge lijkheden zijn." De daadwerkelijke overdracht zal pas eind dit jaar of volgend jaar plaatsvinden, zegt de makelaar. Pas dan zal de ontwikke laar zich bekendmaken en zijn plannen presenteren. In de tussen tijd zal het leegstandbeheer waar schijnlijk doorlopen. Met de deal kan volgens Fer mont een eind komen aan de spe culaties over de toekomst van het gebouw. Die waren op gang geko men nadat Anneke Jumelet uit Yerseke een handtekeningactie was begonnen om vluchtelingen in het gebouw te huisvesten. Haar man Andries pleitte daar namens de Christenunie ook voor in de gemeenteraad. Het echtpaar moest dat bekopen met een dreig brief en vuurwerk en eieren tegen hun huis. Ook werd er een handte keningenactie tegen een azc in Vredelust opgezet die door ruim 800 mensen werd getekend. 1944 werd de brigade al naar Zee land verplaatst en stuitte toen op Duitse troepen. Bij een kort maar fel gevecht sneuvelde een lid van de Prinses Irene Brigade. De beëdi gingen gebeuren daarom nu beur telings in Colijnsplaat en drie an dere plaatsen waar de brigade een historische band mee heeft. De vrij toegankelijke ceremo nie vindt plaats tussen 12.30 uur en 15.00 uur bij het monument aan de Havelaarstraat. Gedurende de ceremonie marcheren de mili tairen naar de jachthaven om hun koord 'nat te maken'. Dat gebeurt middels een duik in het water. Die duik is rond 14.50 uur. MIDDELBURG. Zijn vissersapp gaf niet aan dat hij bij Waarde niet mocht vissen. Bovendien viste S. K. (26) daar al vele ja ren. Hij was dan ook stomver baasd dat hij werd bekeurd voor illegaal vissen, zei de man gisteren tegen de politierech ter. Hij moest destijds 130 euro betalen en dat vond hij 'ab surd'. De officier van justitie vond dat de man schuldig was maar eiste dat de rechter hem zou veroordelen zonder strafop legging. De rechter nam die eis over en waarschuwde de man dat hij niet blind mag varen op zijn vissersapp. Kapsalon de Jonge In de regio Mijn dorp, mijn stad Zaterdag BAARLAND Herverkavelings- weg 1, overdag - Workshop Zeeuwse Stiksjes maken, le ren over sieraden op Zeeuwse kleder dracht 's-Heer Elsdorpweg 39,13.00-17.00 uur - Nieuwe expositie Ineke Otte; Podium 't Beest, 20.30 uur - Optreden The Cof- finshakers Black Tarantula Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond Ont- spannings Vereni ging Amicitia Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 19, 10.00-12.00 uur - Vo- gelbeurs De Stenge, 20.15 uur - Concert The Ama zing Stroopwafels modelautoruilbeurs Verenigingsgebouw De Griend, Haven straat 13,19.30-21.30 uur - Toneelvereni ging Baarland speelt de komische klucht 'Tante Bel la's Beautysalon' De Vroone, 19.30 uur - Toneeluitvoe ring 'Ons Boere- goed' met het stuk 'De misjes van Jewannes'; Her vormde Kerk, 20.00 uur - Het Zeeuws Vocaal Ensemble brengt de 'Johannes Passion' van Bach Dorpshuis de Pomp- weie, Bernhardst- raat 2a, 19.30 uur - Jaaruitvoering sa- menwerkingsorkest EMM-Advendo Dorpshuis, Berg hoekstraat 3,10.00- 15.00 uur - 6e editie Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur - Cabaretavond met voorstellingen van Thijs van de Mee berg en Elke Vierve- ijzer Zondag GOES Café de Post, 17.00 uur - Optreden 'East of the Sun' bij 'De Post Goes Jaz zy'; Theater De My the, 20.00 uur - Mu- ziekvoorstelling 'West of Eden', Zweedse folk met een Keltische ziel Dorpshuis de Pomp- weie, 14.30 uur - Jaaruitvoering sa- menwerkingsorkest EMM-Advendo Kerk Wilhelmina- dorp, 10.00 uur - Koor 'De Vlis-sin- gers' verlenen mede werking aan dienst door Rob Paardekam THOLEN. Thoolse scholieren die echt niet zelf naar een centrale hal te kunnen lopen, omdat ze bijvoor beeld gehandicapt zijn, worden in de toekomst gewoon thuis opge haald. Dat stelt wethouder Peter Hoek. door Willem Adriaansens Militairen maken hun ontvangen koord nat. foto 13 Lichte Brigade door Joeri Wisse YERSEKE. Een projectontwikkelaar uit het midden van het land heeft het voormalig bejaardenhuis Vrede lust in Yerseke gekocht. M2makelaars.nl IJlI'iTiE'* Ruim appartement 3e verdieping met lift Aan de jachthaven Zonnig balkon Prachtig vrij uitzicht Twee slaapkamers Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl GOES Jongerenconcert Westerkerk Jong Dameskoor Shi- ra, Jong Mannenkoor Salomo, het Wal- chers Jongerenkoor en het Jeugdkoor Jedid-Jah uit 's Gra venpolder treden van avond op in de Wes terkerk in Goes. Dirigent Peter Wilde man (foto) begeleidt de Jongerenkoren, op orgel en piano be geleid door Joost van Belzen. Het Jeugd koor wordt door Ar jan Bijdevaate bege leid met Bennie Kriekaard aan het or gel. De aanvang van het concert is 19.30 uur en de toegangs prijs is 5 euro Kinde ren tot en met 12 jaar krijgen gratis toe gang. KAPELLE Entcursus Fruitteeltmuseum Het Fruitteeltmu seum in Kapelle geeft vandaag een entcursus. Tijdens de ze cursus wordt de kunst van het enten geleerd, een speciale vermeerderingstech niek om een speciaal appel- of perenras te kweken. De entcur sus vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur en kost 15 euro, in clusief fruitboom. Vanaf 13.00 uur wordt het enten ge demonstreerd in de museumtuin en is het voor bezoekers mogelijk onder des kundige leiding een eigen fruitboompje van een oud of verge ten ras te laten ma ken, tegen betaling van entree. LANGEWEEGJE. Hoe zorg je datje baardagaam, kameleon, schildpad of slang gezond oud wordt? Tientallen baasjes van reptielensoorten kwamen gisteravond naar Berkenhof Tropical Zoo in Langeweegje voor een workshop over dit thema. Dierenarts Ken Protin (foto) uit Nisse, sinds vorig jaar verbonden aan de Bevelandse praktijken van Mosselman en Verboom, is gespecialiseerd in reptielen en gaf eige naren adviezen over bijvoorbeeld voeding en verzorging. Zo luistert de temperatuur van het dierenverblijf nauw. Het was de eerste rep tielenworkshop, mogelijk volgen er meer. foto Marcelle Davidse GOES 'S-GRAVENPOLDER 'S-HEER HENDRIK SKINDEREN HEINKENSZAND HOEDEKENSKERKE KAPELLE KORTCENE KRUININGEN RILLAND KORTGENE WILHELMINADORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77