'Monumenten worden voldoende beschermd' Zou er dan toch een coffeeshop komen in Zierikzee? SCHOUWEN-DUIVELAND 9 ledereen denkt anders over een coffeeshop in het voormalige restaurant bij de Zeelandbrug in Zierikzee. Maar een mening heeft vrijwel iedereen. 'Kom op, we zijn toch allemaal jong geweest' 'In Zierikzee zijn drugs genoeg. Coffeeshop is hier niet nodig' kwam net uit Amsterdam en had wietlolly's meegeno men voor mijn man, vanwe ge zijn gewrichten. Ik heb ze toen zelf maar opgelikt en echt, het werkte ontzet tend goed." Een coffeeshop, dat moe digt Lisnet alleen maar aan. „Ik gun het genot andere 'Ik zie in mijn eigen praktijk wat drugs met mensen doen. Met kinderen' mensen ook. Kom op, we zijn allemaal jong geweest. En het is legaal, toch?" Alleen gebeuren er in en rond een coffeeshop soms il legale zaken en daar ligt het probleem, zegt een man die koffie drinkt voor zijn huis aan het Havenpark. „Want overheden handhaven niet en dat is het probleem. Als hier iets wordt toegestaan, zijn daar zo veel regels aan verbonden dat handhaving onuitvoerbaar blijkt, waar door je uitwassen krijgt. Ik heb veel gereisd, maar ik heb nog nooit zo'n overgere guleerd land gezien als Ne derland. Nog nooit zo een duur ambtenarenapparaat met zo weinig effect." Terwijl, een coffeeshop bij de Zeelandbrug, daar hoor je hem niet over kla gen. „Prima plek, daar stoor je geen kinderen mee. Hoe wel, ik weet uit ervaring dat als je goed uitlegt wat de ge varen zijn, dat ze dan niet in de verleiding hoeven te ko men. Wie er wel voor kiest: veel plezier ermee!" Een coffeeshop aan de rand van Zie rikzee? Ach, waar om niet. Zegt de een. En dan zeker met je wazige kop over de Zeelandbrug? Zegt de ander. Onder de Beuze staan vier jongens in het zonne tje. Ze draaien een shagje. „Chili toch, voor mensen die anders naar Goes moe ten", zegt Jari over het plan voor een coffeeshop in Zie rikzee. Wessel weet het zo net niet. „Je hoeft in Zierik zee maar in je vingers te knippen en je hebt alles wat je maar wil. Een coffeeshop is hier niet nodig." Klopt, zegt hun klasge noot. „Een maat van mij heeft thuis vuilniszakken vol. En dat stinkt! Nee, ik hoeft het niet. Ik hou het wel bij een biertje." Net als deze jongen wil eigenlijk niemand met zijn naam in de krant. De man die faliekant tegen is, de jon gen die leerde van zijn drugsverleden, het meisje dat haar schouders ophaalt. „Ik heb liever geen coffee shop", zegt een man die het Havenplein oversteekt. „Maar ik ben huisarts. Ik heb in mijn eigen praktijk in Zierikzee gezien wat drugs met mensen doet. Met kinderen. Er zijn er maar weinig die hun ge bruik tot het weekend kun nen beperken." Het is vaak vluchtgedrag, merkt de arts. „Ik schrijf het eigenlijk ook nooit medici naal voor. De farmacie is er niet voor niets." Laat de zoon van Maudy Lisnet uit Oosterland nou net medicinaal blowen. „Dat werkt perfect! Hij heeft ADD en komt er echt mee tot rust. Laatst ben ik op het station in Goes geval len. Schouder gebroken, ik verging van de pijn. Ik Dat melden B en W in antwoord op raadsvragen van Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD). De partij stelde eerder voor de ge meentelijke monumentenlijst te herzien. Eigenaren van monumen tale panden mogen dan zelf beslis sen of ze op de lijst willen blijven. Vroeger konden zij een beroep doen op het onderhoudsfonds, maar dat is opgeheven. Wat rest is de verplichting voor elke verbou wing vergunning aan te vragen. Herzie die lijst maar eens, stel- 'Aanwijzing als beschermd stadsgezicht is voldoende bescherming voor monument' de LSD daarom voor. Dit voorstel kreeg veel kritiek van belangenver enigingen als Heemschut, Stad en Lande, Cuypersgenootschap en Cultureel Erfgoed Zeeland. Zij wij zen de gemeente op haar plicht goed te zorgen voor het erfgoed. De onrust was voor LSD reden om te vragen of deze zorg goed is geregeld. We beschermen de mo numenten, antwoorden B en W nu, via de aanwijzing als be schermd stads- of dorpsgezicht. De gemeentelijke monumenten status voegt daar niets aan toe. B en W willen ook graag in overleg met de belangenclubs. Dan moet het gaan over de criteria voor plaatsing van een gebouw op de gemeentelijke monumentenlijst. Meer nieuws zie: www.pzc.nl "Restaurant "De ZeeCancfOntj] ZATERDAG 12 MAART 2016 'Ik gun het genot andere mensen ook' Voormalig restaurant de Zeelandbrug. foto Dirk-Jan Gjeltema Maudy Lisnet Jari en Wessel door Wendy Wagenmakers door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. De status 'gemeentelijk monument' voegt niets toe aan de bescherming die de aanwijzing van 'beschermd stads- of dorpsgezicht' al biedt. B en W in antwoord op vragen LSD M2makelaars.nl Touwbaan 1 7 Middelburg Vraagprijs 219.000,- k.k. iiumftA Ruim appartement 3e verdieping met lift Aan de jachthaven Zonnig balkon Prachtig vrij uitzicht Twee slaapkamers Anna Blamanlaan 76 Vlissingen M2makelaars.nl IHIWIA EVSj Vraagprijs 198.000,- k.k. In de wijk Rosenburg Ideale gezinswoning Vier slaapkamers Ruime oprit Ruime tuin+achterom Dichtbij voorzieningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69