Aantal titelkandidaten teruggebracht Goedegebure voelt zich thuis in Axel SPORT 11 EK-debuut Van 't Westende Minderhoud wint Grand Prix De Vlissingse judoka Sam van 't Westende zal eind april debute ren op het Europees kampioen schap. Hij maakt deel uit van de vijftienkoppige Nederlandse se lectie. Van 't Westende (-73 kilo) deed in 2015 al wel mee aan het WK, maar was er nog nooit bij op een EK. Dat toernooi is van 21 tot en met 24 april in de Russische stad Kazan. De 24-jarige Vlissinger liep re cent een ribblessure op in Praag, maar zal dan weer volledig her steld zijn. DEN BOSCH. Hans Peter Minder houd heeft gisteren tijdens In- door Brabant met Glock's Flirt de Grand Prix gewonnen. De uit Westkapelle afkomstige ruiter haalde een score van 76,480 pro cent. Met de beslissende fa se van de competitie in zicht lijkt het aan tal titelkandidaten in poule A van het bedrijfsvolleybal in Terneuzen van drie tot twee geslonken. Evenals Nieuw Ar- beid.nl en Timmer Service had ZWV1 tot deze week ook nog uitzicht op de eerste plaats, maar na de 1-2-nederlaag tegen Nieuw Arbeid.nl lijkt dat alleen maar vertroebeld. Nadat beide teams elk een set met 25-16 hadden gewonnen, trok de najaarskampioen met 22-18 aan het langste eind. Dé winnaar van de achtste speeldag werd zodoende Timmer Service, dat Stevo met 3-0 versloeg en nu alleen aan de leiding gaat met een voorsprong van één punt op Nieuw Arbeid.nl. ZWV 1 heeft weliswaar nog een wedstrijd te goed maar kijkt nu al aan tegen een achterstand van acht punten. In de onderste regionen mocht het team van De Hoop nog eens een winstpuntje aan zijn totaal toevoegen (tegen Time Out werd het 2-1). De hekkensluiter kwam daar door op gelijke hoogte met Stevo en ZVVV 2 en kan degradatie dus nog altijd ontlopen. In poule B heroverde Schelde- sport 1 de eerste plaats op MBT Services door een 3-0-zege op Cu- liNeuze. MBT Services leverde een winstpunt in tegen Party Max: 2-1. Het onderlinge verschil tussen beide teams bedraagt nu één punt. Op het circuit in Axel wordt mor gen de eerste wedstrijd van de Dutch Masters of Motocross verreden. De PZC blikt vooruit op het sterk bezet te evenement. Vandaag in deel 4: deelnemer Carsten Goedegebure. De pas zeventienjarige Carsten Goedegebure behoort zondag in Axel tot de jongste deelne mers in de MX2-klasse van de Dut ch Masters of Motocross. In zijn debuutjaar toonde de motorcros ser uit Yerseke zijn klasse in de eerste twee wedstrijden van het seizoen in Heerde en Lochem. Hij behaalde toptiennoteringen bij de Nationalen. Dat is des te opmerkelijker, om dat de rijder van het Husqvarna SKS Racing Team de laatste twee jaar door ernstige blessures niet in competitie uitkwam. „Dit was bo ven verwachting. Ik heb de laatste twee jaar slechts twee wedstrij den kunnen rijden." In 2014 liep hij vlak na de sei zoenstart in Eersel een gebroken knie op. Weg seizoen. Vorig jaar sloeg het noodlot in maart in Axel weer toe, toen hij tijdens een trai- ningsrit bij een val zijn scheen- en kuitbeen brak. Daarna volgde een lange weg van herstel. „Dit hoort erbij. Je komt toch een keer aan de beurt, want deze sport is niet zonder risico", klinkt het enigszins stoïcijns. De overstap van de 125CC naar de zwaardere klasse (250CC) kwam na twee verloren seizoenen best als een verrassing. „Ik had nog een seizoen in de 125CC kunnen rij den, maar dat zag ik niet meer zit ten. Dit is een leerjaar. Ik kan nu ervaring opdoen." Goedegebure begon de voorbe reiding met een trainingsachter stand. „Er moest nog een pin uit mijn been worden gehaald. Ik ben nu zeven weken bezig. De knie is nog wat gevoelig." Ook hij kreeg, net als Jor- dan-Lee van Maaren, een wildcard voor het topnummer (MX2) van de Dutch Masters. Zij zijn de eni ge Zeeuwen op de deelnemerslijst tussen de Grand-Prix rijders. De ze week heeft het motorcrossta lent zich voorbereid met een trai ning op het zandcircuit van Lier- op en verder heeft hij aan de con ditie gewerkt met hardlopen en mountainbiken. Hij weet wat hem morgen in de tijdstraining te doen staat. Een scherpe rondetijd neerzetten, vol doende om aan de start te staan met de wereldtop. Hij kent het RES-circuit, waar hij in 2012 mee deed aan de ONK in de 85a: klas se, goed. „Het zandcircuit is zwaar, maar ik voel me er thuis. Ik ga er alles aan doen om het beste eruit te halen. Als ik mag starten is het voor mij al geslaagd." Zijn twee Husqvarna-motoren zijn door het team in Waalwijk hon derd procent rijklaar gemaakt. Goedebure vertrekt vandaag al naar Axel. PROGRAMMA DUTCH MASTERS OF MOTOCROSS ZATERDAG 12 MAART 2016 6o Heinkenszand bestaat 60 jaar. Op 4 juni wordt het jubileum gevierd. Oud-leden kunnen zich opgeven bij Thijs van Damme (thijscora@zeelandnet.nl). TOP Arnemuiden staat voor een belangrijke serie duels. De ploeg van trainer Arco Goedkoop kan promoveren naar de Korfbal League. De korfbalbond heeft de club voorgelicht over wat ervoor nodig is. foto Ruben Oreel door Eddy van der Hooft Carsten Goedegebure wil vandaag een scherpe rondetijd neerzetten, zodat hij een dag later mag starten in het open NK. foto Marcelle Davidse door Aector Dooms De organisatie van de Dutch Mas ters of Motorcross is in handen van de stichting RES Axel. De wed strijden worden op het circuit aan de Lageweg in Axel verreden. Het programma zondag is: 9.00 uur: aanvang trainingen 12.00 uur: 1e manche 85 cc. 12.35 uur: 13.15 uur: 14.00 uur: 15.00 uur: 15.35 uur: 16.15 uur: 17.00 uur: 17.45 uur: 1e manche 125 cc 1e manche MX2 1e manche MX1 2e manche 85cc 2e manche 125cc 2e manche MX2 2e manche MX1 huldigingen. .orvold

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64