m 99 Stedentrip Berlijn Dronken man schiet in dak met WOll-wapen Sporten en gezond eten helpen De nieuwste modetrends Jarenlange ellende door aameverslaving Zeven verschillende pillen slikken kan verleden tijd zijn. Dat leert een kleinschalige, maar revolutionaire proef Vast om cokeboot UDEN. Goed nieuws voor dia- betes-2-patiënten. Door meer te sporten, minder brood en pasta en juist meer kaas en vlees te eten, kunnen veel patiënten hun pillen laten staan. Dat wijst een kleinschalige proef uit. Ruim twee derde van de 55 pa tiënten met diabetes type 2 die deelnamen aan het experiment, slikt inmiddels geen of veel min der pillen. Zij deden mee aan een proef van stichting Voeding Leeft, die bestaat uit een groep artsen, wetenschappers, diëtisten en koks. In een meerdaagse training in het Brabantse Uden leerden de deelnemers andere eetgewoonten aan en werd met elkaar gesport. Het meest opvallende advies: eet meer vet zoals vlees en kaas en minder koolhydraten zoals brood en pasta. Jarenlang adviseerden diëtisten het tegenovergestelde. Bijna één miljoen mensen in Nederland lijden aan diabetes type 2, ook wel ouderdomssuiker genoemd (niet te verwarren met type r, waarbij altijd insuline moet worden gespoten). Bij deze groep maakt het lichaam te wei nig insuline aan, wat kan leiden tot hart- en vaatziekten, blindheid en nierschade. De bekendste oor zaken zijn overgewicht, ongezond eten, maar ook erfelijke aanleg. De proef 'Keer diabetes om' wordt gefinancierd door zorgver zekeraar VGZ. De eerste resulta ten zijn zo positief, dat de verzeke raar overweegt de training in de toekomst te vergoeden. Ook dia betesarts en -onderzoeker Hanno Pijl van het Leids Universitair Me disch Centrum is lovend over de aanpak. „Ik zie patiënten in mijn praktijk die zeven verschillende pillen per dag moeten slikken. De bijwerkingen zijn naar: misselijk heid, diarree, lage bloedsuiker. Het is nu eindelijk zichtbaar dat de ziekte op een veilige manier te Diabetes kost de Nederlandse samenleving ruim tien miljard euro per jaar (type 1 en 2 samen) verbeteren is." Diabetes kost de Nederlandse samenleving ruim tien miljard euro per jaar (type 1 en 2 samen). Als er niets veran dert, lopen deze kosten in 2025 op naar twintig miljard per jaar. Pijl plaatst ook een kantteke ning. „Het gaat hier om een be trekkelijk kleine groep deelne mers. We moeten nog zien of zij hun nieuwe leefpatroon volhou den." Stichting Voeding Leeft houdt om die reden terugkomda- gen en opende een internetforum waar patiënten ervaringen kun nen uitwisselen. Interview Jurgen van den Berg van Radio 1 Voor het eerst dit jaar kon Ans Mastbooms gisteren het dak van de cabrio omlaag doen. „Heerlijk!" Zeeland ging massaal naar buiten en zal dat ook dit weekend doen, want het zonnige weer houdt aan. foto Lex de Meester **5 - nu ook in de communicatie Autovakantie Duitsland Kras.nl/17659 of bel 0900-96977ocPg TERNEUZEN. Een Terneuzenaar (39) is in de nacht van donder dag op vrijdag aangehouden na dat hij met een wapen uit de Tweede Wereldoorlog door het dak van zijn woning heeft geschoten. De man was onder invloed van alcohol. Agenten troffen op de zolder van de woning van de man een verzameling wapens en muni tie uit de Tweede Wereldoor log. De spullen zijn in beslagge nomen. De verdachte is voor verhoor overgebracht naar poli tiecellencomplex Torentijd in Middelburg. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EODD) vond gisterochtend op de zolder van het pand een nog volle geweergranaat en drie le ge 20-millimeterpatronen. De ze zijn vernietigd op een specia le 'plofplaats' van de EODD. VLISSINGEN. Twee verdachten zijn deze week opgepakt in het onder zoek naar de smokkel van 1200 ki lo cocaïne via sportvisboot 'De Zeeland'. Het bootje spoelde half januari aan op het strand bij Cad- zand-Bad. Het gaat om een 41-jari- ge man uit Winschoten en een 45-jarige inwoner van Oldambt. www.pzc.nl iditie WALCHEREN ZATERDAG 12 maart 2016 258e jaargang nr. 61 Los nummer €3,00 Abonneeprijs€1,11 qo Zonnig met stapelwolken Pil diabeten overbodig na dieet door Hanneke van Houwelingen ZEELAND 2 3 VWMWI UMWmVVI 3-5 dagen al v.a. Ontdek de bruisende stad Berlijn met haar rijke geschiedenis! 4-sterren hotel in het centrum, nabij een metrostation Inclusief ontbijtbuffet en gebruik sauna en solarium Klantbeoordeling 8,8: "Prima locatie vooreen stedentrip" 33 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds 7 116 1 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1