GC6G Politieman chanteert homo's met foto's van parkeerplaatsseks Voltallige Korps Commandotroepen krijgt na 170 10 NIEUWS De Groene Baretten krijgen dinsdag de hoogste militaire onderscheiding voor hun optreden in Afghanistan. Eén man zal er niet bij zijn: de 26-jarige Kevin van de Rijdt. eknOPIFRFAl nTi aanbiedingen alleen 50% 58% 3 3 a a KUUrJfcUbAL.IMLJ D|T WEEKEND GELDIG Vanaf slechts 299,- Vanaf slechts 499,- Vanaf slechts 499,- Vanaf slechts €14,95 Vanaf slechts €7,95 Vanaf slechts €17,95 an Down! Man Down!' Met over slaande stem ver- telt een commando zijn kamera den via de radio wat hij zojuist heeft waargenomen. Het is 6 sep tember 2009, vroeg in de mor gen. Kevin van de Rijdt en zijn maten van Taskforce 55 zijn op patrouille in de buurt van de ri vier de Helmand. Hier stikt het van de talibanstrijders, weten ze. Het is hun taak uit te vissen hoe veel het er precies zijn. Van de Rijdt sluipt samen met zijn commandant Ben een heu vel op om goed zicht te hebben op de vijand, maar voordat hij zijn positie heeft kunnen inne men, breekt de hel los. Een hin derlaag. De taliban zitten werke lijk overal en bestoken hen met mortieren, granaatwerpers en mi trailleurs. Tegen zo veel wapenge kletter blijken ze niet opgewas sen. Ze moeten terugtrekken, maar eenmaal in een veilige om muurde woning ontbreekt één ie mand: Kevin van de Rijdt. Nog diezelfde dag gaat in het Limburgse Venray de deurbel bij vader Paul. Hij is net klaar met werken als de vriendin van Ke vin, Debbie, langskomt. Of hij even wil gaan zitten, vraagt ze. Eerst denkt vader Paul nog dat er iets met zijn dochter is. Maar nee, het gaat over zijn zoon. En het is goed mis. Kevin is doodge schoten. Vader Paul weet niet wat hij hoort. „Ik ben naar bui ten gelopen, heb een baksteen ge pakt en een oude ruit aan digge len gegooid die nog in de tuin stond. Dit kan toch niet waar zijn?" Natuurlijk wist hij dat er altijd een risico was dat zijn zoon zou kunnen overlijden. Maar dit zijn wel de best getrainde militairen ter wereld. De elitetroepen van het leger. „Dan ga je er niet van uit dat er zoiets gebeurt. Dat kan niet", zegt hij. Talloze vragen spoken die eer ste uren door zijn hoofd. Wat is er precies gebeurd? Leefde Kevin nog? Hebben ze hem nog gepro- beerd te redden? Majoor Ben is een van de vier commando's die Kevin thuisbrengt en erbij was toen het gebeurde. „We werden van drie zijden onder vuur geno men", vertelde hij destijds aan de nabestaanden en nu in zijn kazer ne in Roosendaal. „Er was geen houden meer aan. Ik voelde de in slagen van kogels tussen mijn be nen toen ik dekking probeerde te zoeken en was eigenlijk aan het wachten tot ik een klap zou voe len." Dat gebeurt niet. Veilig be reikt hij een rotsspleet waar hij nog een paar andere kameraden treft. Kevin is er echter niet bij en er is geen radiocontact. Ze vloeken. Schreeuwen. Met een scherpschutter klimmen ze naar boven om te kijken of ze hem kunnen zien, maar gelijk vliegen de kogels weer om hun oren. „We moesten weg daar." Iets verderop schuilen ze in een ommuurde woning totdat het onheilspellende bericht komt van een ander team. Man down! Majoor Ben weet dan al genoeg: dat kan maar één iemand zijn. Ke vin. Apache-helikopters worden opgeroepen om de taliban onder vuur te nemen. Als de boordka- nonnen leeg zijn, gaan de com mando's nog één keer terug de heuvel op om hun kameraad te zoeken. Bovenop vinden ze hem. Hevig bloedend en niet meer aan spreekbaar. Ze vechten voor zijn leven. Ze brengen hem met een heli kopter naar Kamp Holland, maar daar blijkt dat artsen niets meer voor hem kunnen doen. Een kogel uit een .50 machine geweer is dwars door zijn scherm- vest gegaan en heeft zijn longslag ader doorboord. Met één goed ge mikt schot van een talibanstrij- der komt er een eind aan de jon gensdroom van Kevin. Hoe vaak zijn vader hem als peuter niet heeft zien rondlopen met de ma rinepet die hij had gekregen van zijn oom, destijds werkzaam op de ziekenboeg van de marine. En hij had het in zich om een hele goede militair te worden. Was een krachtpatser. Een bikkel. Een durfal. Niet voor niets noemde zijn opa hem vroeger al 'kleine hulk'. Gymleraar Als Kevin zijn opleiding tot gym leraar heeft afgerond, vertelt hij familie en vrienden dat hij bij de commando's wil. Hij kon nog lang genoeg voor de klas staan, vond hij. Je bent toch geen kanon- nenvlees, probeert zijn vader hem nog op andere gedachten te brengen. Maar Kevin is niet van zijn stuk te brengen. Zijn vrienden zijn niet verrast. Het leven van een commando past helemaal bij Kevin. Altijd al heeft hij een voorliefde voor ex treme ervaringen. Hij reist het he le land door om mee te doen aan UTRECHT. Het Openbaar Ministe rie heeft een 36-jarige politieman uit Wijk bij Duurstede op non-ac tief gesteld voor het chanteren van tientallen homo's. De agent maakte foto's van mannen die seks hadden in de bosjes bij ho mo-ontmoetingsplaatsen langs de At en de A27. De agent stuurde de slachtof fers brieven waarin hij schreef dat er foto's van ze waren ge maakt op de parkeerplaatsen. Door geld te betalen, konden de bezoekers van de homoparkeer plaatsen voorkomen dat de foto's openbaar werden gemaakt. Voor zover bekend heeft geen en kele ontvanger van een brief ge hoor gegeven aan de afpersings praktijken van de agent. „Maar ze ker weten we het niet, en het is niet uit te sluiten dat veel slacht offers zich niet hebben gemeld", zegt politiewoordvoerder Bern- hard Jens. Volgens woordvoerder Erick Valk van homo-organisatie COC willen bezoekers van de homo parkeerplaatsen langs de snelwe gen vaak anoniem blijven, omdat ze thuis een gezin en kinderen hebben en dus een dubbelleven leiden. Vanaf 30 april vorig jaar kreeg de politie meldingen van men sen die een chantagebrief hadden ontvangen. De slachtoffers kwam vooral uit Midden-Neder land, maar ook uit andere delen van het land. De agent had toegang tot de persoonsgegevens van de Rijks dienst voor het Wegverkeer (RDW). Via de kentekens van de bezoekers van de homoparkeer plekken kon hij de adressen ach terhalen. De politie weet nog niet of de geschorste agent zelf op de parkeerplaats aanwezig was om slachtoffers te fotografe ren en kentekens te noteren. De agent, die maandag werd aange houden, is woensdag weer vrij ge komen. Luxe Wicker Tuinsets Prachtig afgewerkt, geeft je tuin meer aanzien Geschikt voor alle weersomstandigheden Beleef het buitenseizoen in stijl GRATIS verzending Adviesprijs Korting U bespaart: 599,- 50% 300,- korting .korting Prachtige Wicker Lounge Sets Met gratis gestoffeerde kussens én glazen tafelblad Heerlijk genieten in je tuin of op het terras Bepaal zelf de opstelling; handig! Volledig water- en weerbestendig Adviesprijs Korting U bespaart: 999,- 50% 500,- Complete tweepersoons Basic Premium Boxspringset Met gestoffeerde onderboxen, matras met ingebouwde topper en gestoffeerd hoofdbord Beschikbaar in 3 verschillende maten en 6 verschillende kleuren Voor een optimaal slaapcomfort, iedere nacht opnieuw Adviesprijs Korting U I 1199,- 58% 700,- korting korting Revolutionaire uittrekbare tuinslangen Beschikbaar in: 7,5,15,22 en 30 meter lang! Compact en licht; wordt 3 x zo lang als er water in loopt Raakt nooit in de knoop Met GRATIS krachtige spuitkop t.w.v. €19,95 Adviesprijs Korting U bespaart: €59,95 75% €45,- 16-pack Opzetborstels voor 0ral-B/Braun en Philips Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts 0,50 per stuk - poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs Korting U bespaart: 59,95 87% 52,- korting Stijlvolle en comfortabele dekbedovertrekken 100% micropercal afgeweven, super zacht en enorm duurzaam In 6 verschillende designs verkrijgbaar Anti-allergisch en vochtregulerend De uitgelezen kans om je slaapkamer meer glans te geven! Adviesprijs Korting U bespaart: 79,95 78% €62,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! flPberPoy (v^ 1 NIET TEVREDEN? GELD TERUG! Niemand wilde door Raymond Boere 'M MEID door Nils de KruijfF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10