Vrij baan in haven voor smokkelaars 'Doe Zeeland niet op slot voor zonneparken' Zeeland is een gatenkaas Ziekmelding Al 40 procent van de kinderen in 2 ZEELAND Muziekles is op veel basisscholen een ondergeschoven kindje. Dat moet anders, vindt minister Bussemaker. water. specialist Water ontharders COMMENTAAR Jaap Gelok slaat groot alarm. De burgemeester van Borsele ziet dat drugssmokkelaars hier vrij spel hebben. Gelok is voorzit ter van het overleg van gemeenten, justitie en politie over de havens. Hij weet wat er speelt. De burgemeester schetst een uiterst somber beeld, mede ingevuld door vissers en sportvissers. Er is gewoon te weinig mankracht. Zeeland is een gatenkaas. Ge lok veegt de vloer aan met de plannen van minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie. Die was hier onlangs nog op be zoek. Hij kondigde toen een slimmere aanpak aan van de strijd te gen drugscriminaliteit. Allemaal mooi, maar Gelok is er niet van onder de indruk. Hij constateert bijvoorbeeld dat met de schaalver groting van de politie veel blauw uit Zeeland is verdwenen. Het Jaap Gelok is niet onder de indruk van de 'slimme' aanpak van de drugssmokkel Zeeuwse VVD-Kamerlid André Bosman wil zijn minister kenne lijk niet laten vallen. Want hij sputtert wat tegen. Niet erg over tuigend. Bosman zoekt zijn heil in kennisuitwisseling en flexibele techniek. Ook zijn argument dat er nog wel wat Zeeuwse agenten van ander werk kunnen worden afgehaald, is gemakkelijk te weerleggen. Rond de smokkel van drugs zit zware criminaliteit. Het is naïef te denken dat die de Zeeuwse bevolking nooit zal raken. Alleen al daarom is het zeer goed dat Gelok zo duidelijk stelling neemt. Voorzitter Jaap Gelok van de ha vendriehoek - het overleg van ge meenten, justitie en politie - in Zee land en burgemeester van Borsele 'Het is niet zo dat in elke kamer van het bureau in Heinkenszand agenten zitten. Er zit geen mens meer' luidt de noodklok. Hij vindt dat mi nister Ard van der Steur van Veilig heid en Justitie meer controleurs moet inzetten. „Voordat de nationa le politie werd opgericht had de po litie te water alleen al op het bu reau in Vlissingen 14 mensen zit ten. Die zijn allemaal weg." De Ko ninklijke Marechaussee en de doua ne hebben nog wel mensen achter de hand, zegt Gelok. „Maar het ha venteam bestaat op papier uit zes man. In werkelijkheid ken ik er maar drie, van wie er één langdurig ziek is. Ik wil gewoon eens zes uni formen naast elkaar zien. Vissers en sportvissers zeggen dat er nau welijks wordt gecontroleerd." Gelok maakt zijn opmerkingen drie weken nadat in het bijzijn van Van der Steur afspraken zijn ge maakt om de misdaad in de Zeeuw se havens slimmer aan te pakken. Zo is officier van justitie Gunnar van der Hofstede belast met de be strijding van georganiseerde crimi naliteit in de havens. VVD-Kamer lid André Bosman uit Middelburg is het niet met Gelok eens dat in de Zeeuwse havens alles kan. „Er wor den drugs gevangen en arrestaties verricht." Bosman vindt dat 'Zeeuwse bur gemeesters zich moeten afvragen of ze meer agenten inzetten op fiet sendiefstallen of op zware crimina liteit'. Gelok: „Het is niet zo dat in elke kamer van het bureau Hein kenszand agenten zitten. Er zit geen mens meer. Dat weet Bosman heel goed." Almanak Pijntje hier, snotje daar. Beetje misse lijk. Kramp in de buik, steken in de zij of in het hoofd. Het repertoire dat haar vijftienjarige zoon 's ochtends af draait als zij hem wekt om hem rich ting school te bewegen, is eindeloos. Lang niet altijd neemt ze hem serieus, maar al met al heeft ze hem afgelo pen winter toch al wat keren moeten afmelden. Dat zal vanaf nu anders zijn, hoopt ze na de laatste ziekmel ding. Rillend van de koorts en kreu nend van de spierpijn perste hij het er in alle eerlijkheid uit: „Nu weet ik dat alle keren dat ik me hiervoor ziek heb gemeld, niet echt waren." Bieb Sluis zoekt vrijwilligers Bibliotheek Zeeuws-Vlaan- deren is op zoek naar vrij willigers voor de Boek aan Huis dienst in Sluis. De vrijwillligers bezoeken mensen die graag lezen maar zelf niet naar de bibli otheek kunnen. De vrijwil liger overlegt met de klant over hoe vaak hij of zij langskomt en welke boe ken favoriet zijn. De vrij williger krijgt een gratis lidmaatschap van de bieb en onkosten worden ver goed. Meer informatie via a.ingels@ bibliotheek- zeeuwsvlaanderen.nl. Inschrijving voor voetvolley al vol Het Beach Voetvolley Toer nooi dat op zondag 15 mei wordt gehouden in Vogel waarde, heeft het maxi maal aantal deelnemers al bereikt. Naast lokale teams doen volleyballers uit heel Nederland en België mee. De organisatie viert het twintigjarig jubileum dat vrijdag 13 mei begint met een 20-plusfeest en zater dag 14 mei is er een feest voor alle leeftijden. Kogelstoters krijgen taart Kogelstoters Noah Lauwers (15) en Ruut Louter (16) uit Hulst kregen gisteren een taart van de gemeente Hulst, vanwege hun lande lijke prestaties op sportge bied. Beide kogelstoters zijn lid van atletiekvereniging RK- HAV in Hulst en werden daar toepasselijk in het clubgebouw gefeliciteerd door wethouder Diana van Damme (foto). Zonne-energie Omdat duurzaam onze passie is Walhout Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl „Veel prima projecten dreigen nu de ijskast in te moeten, om dat de provincie enkele jaren wil wachten, tot de nieuwe Energie Kansenkaart voor de Omgevings visie voor Zeeland in 2018 gereed zal zijn", aldus D66-Statenlid Rutger Schonis. Provinciale Staten bespreekt vandaag de herziening van het Omgevingsplan dat tot 2018 geldt. Daarin staat dat grootscha lige zonneparken alleen zijn toe gestaan in gebieden binnen de begrenzing van bestaand be bouwd terrein. „Dit biedt op kor te termijn voldoende mogelijkhe den voor opwekking van zon ne-energie", is in het Omgevings plan te lezen. D66 wil voorko men dat de provincie op slot gaat voor nieuwe initiatieven voor zonneparken. Schonis: „Om de doelstelling voor het opwek ken van duurzame energie in 2020 respectievelijk 2023 te beha len is haast geboden. Een plan procedure duurt snel een half jaar of langer. Door reeds opge starte initiatieven te laten wach ten tot 2018, laat Zeeland kansen liggen om bij te dragen aan de klimaatdoelstellingen." Vrolijk trom melen en fluiten de kleu ters van de Frans Naereboutschool in Vlissingen erop los. De school werkt aan de hand van de onderwijsme thode Kunstkabinet samen met externe partners zoals de Zeeuwse Mu ziekschool en muziek- vereni- FZC door Jeffrey Kutterink VUSSINGEN. De Zeeuwse havens zijn een gatenkaas. Drugssmokke laars hebben er vrij spel, omdat er te weinig controleurs zijn om ze te pakken. Een officier van justitie voor havenzaken lost het probleem niet op. „Je moet dienders hebben om boeven te vangen." Jaap Gelok voorzitter havendriehoek Tip? redactie@pzc.nl SLUIS VOGELWAARDE - L HULST Duurzame technieken www.dt-walhout.nl Annie M.G. Schmidtlaan 52 4481 DS Kloetinge info@dt-walhout.nl +31 (0)6 -10 97 67 66 Cnjöfr) iaMfór! Er zit muziek door Ondine van der Vleuten middelburg. De D66-fractie in Provinciale Staten vreest dat de aanleg van zonneparken in Zee land vertraagd wordt. Juffrouw Laura zet de toon in groep 1 /2 van de Frans Naere boutschool in Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82