VW krijgt meer subsidie Zonnepark ook voor inwoners Leerlingen leveren 24 uur mobiel in en volgen nachtlessen Sloeweg: Postweg dicht tussen 14-18 maart ~m. m BEVELANDEN en THOLEN 7 Het Ostrea Lyceum haalt met 24Challenge ongeveer 5000 euro op voor het goede doel. Zeeland Lekker uif uu regio, sfreekpro<locfen van Agriwiarkf agrimarkt iTSj 6 Pak een stuk of tachtig leerlingen. Neem ze 's morgens om 7.00 uur hun mobieltje af en laat ze 24 uur zonder die zaktelefoon een les- marathon volgen. Moeilijk? Niet voor de leerlingen van het Goese Ostrea Lyceum die gisterochtend voor het goede doel begonnen aan hun 24Challenge. „Maar ze hebben wel allemaal een houtje gekregen in de vorm van een mobieltje", vertelt Chris- jan Harting. Hij is één van de vier Ostrea-leerkrachten in het organi satieteam, dat voor de rest uit leer lingen bestaat. „Dat houtje versie ren de meesten totdat het op een echt mobieltje lijkt. Zo hebben ze toch nog iets." Jitske Speelman laat haar ge- pimpte surrogaatmobiel zien. De voorkant ziet er uit als een echte en de achterzijde lijkt zelfs te zijn voorzien van een hoesje. „Ik ver veelde me een beetje bij natuur kunde." Speelman verwacht de 24 uur zonder problemen door te komen. „Maar je merkt nu wel hoe veel je met zo'n ding doet. Als ik maar te doen heb gaat het wel. En ik zit in het organisatieteam, dus ik zal het wel druk krijgen." De enige leerling die nog wel met een echte mobiel door het schoolgebouw paradeert is Laura van Remortel. „Ik moet de social media voorzien van nieuwe foto's en tussen standen." Van Re- mortel be- dient Facebook (Ostrea Lyceum Twentyfourchallenge), Instagram (ostrea24challenge) en Snapchat (challenge_24) van updates. „Zo kan iedereen een beetje volgen wat hier vannacht gebeurt." De 24Challenge begon gisteren om 7.00 uur met een gezamenlijk ontbijt. Tot 15.30 uur volgden de reguliere lessen. Daarna startte de échte challenge. Eerst met team buildingsactiviteiten en daarna met lessen. En dan natuurlijk geen gewone lessen. Want zaken als spareribs maken (en opeten), de Lama's spelen, een nachtelijke spooktocht houden en karaoke zullen normaal gesproken geen da gelijkse kost zijn. Ook niet op het Ostrea. Al met al leverde de 24Challen- ge weer een leuk bedrag op voor Serious Request. Weer, want in december schonk het Ostrea Ly ceum al een cheque van 11.000 eu ro voor hulp aan jongeren in oor logsgebieden. Daar komt nu nog eens zo'n 5000 euro bij. En de mobieltjes? Die zijn vanmorgen weer aan de rechtmatige eigenaren te ruggegeven. Kunnen ze weer virtueel socializen. GOES. De VW Zeeland krijgt meer subsidie van de gemeente Goes om het kantoor in de stad voorlopig te behouden. Het gaat om een bedrag van 15.000 euro, waarmee de subsi die voor de komende drie jaar op 59.000 euro per jaar uit komt. Verder worden de ope ningstijden iets beperkt om kos ten te besparen. De nieuwe ope ningstijden zijn in de maanden januari tot en maart en oktober tot en met december op dins dag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, in de maanden april tot en met juni en september van dinsdag tot en met zater dag van 10.00 tot 16.00 uur en in de maanden juli en augustus van dinsdag tot en met zater dag van 9.30 tot 17.00 uur. Het VW-kantoor is geves tigd aan de Singelstraat in Goes, naast het Historisch Mu seum. THOLEN. Delta wil Tholenaren de kans geven om mee te doen met het toekomstige zonne park aan de Ceresweg. Het energiebedrijf wil op die locatie, ten zuiden van Tho- len-stad, één van de grootste zonneparken van Nederland aanleggen. Er komen zo'n 50.000 zonnepanelen. Delta speelt met het idee om inwo ners straks de kans te geven ei genaar te worden van enkele exemplaren. Dat kan een uit komst zijn voor mensen die graag willen investeren in duur zame energie, maar zelf geen mogelijkheid hebben om zon nepanelen te plaatsen. Of het zonnepark er komt, is overigens de vraag. Een boer uit de omgeving probeert de komst ervan via de rechter te gen te houden. Streekproducten zijn bij Agrimorkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaalt u niets te veel en dot de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Eén van de streekleveranciers van Agrimorkt is Sjako Kloosterman uit Kapelle. "Alle dogen de meest smakelijke peren!" VRIJDAG 11 MAART 2016 Socializen met een houten mobieltje door Willem Adriaansens Foto Rechts: Jitske Speelman met haar tijdelijke GSM. foto Mechteld Jansen Foto boven: Een verzameling gepimp- te 'houtmobieltjes'. door Luc Oggel Eind juni 201 6 is de Sloeweg tot aan de kruising met de Bernhardweg/ Westerscheldetunnelweg verbreed naar twee keer twee rijstroken. Tot die tijd zijn er tal van werkzaamheden die verkeershinder met zich meebrengen. Vanaf maandag 14 maart (7.00 uur) tot en met vrijdag 18 maart 2016 (19.00 uur) is de Postweg (N665) bij 's-Heer Arendskerke dicht voor het verkeer. Het gaat om het deel van de Postweg dat ligt tussen de Meeldijk en de rotonde Postweg/ Nieuwe Rijksweg (N664) richting 's-Heer Arendskerke. Het auto- en landbouwverkeer wordt geadviseerd de gele borden te volgen. Voor (brom)fietsers en wandelaars blijft de weg open. Meer informatie op: www.zeeland.nl/sloeweg «flW Provincie STREEKPRODUCT Met in totaal 50 hectare grond in en rond Kapelle is Kloosterman langzaam uitgegroeid tot een flink fruitteeltbedrijf"Met groei hou je dynamiek in je onderneming." Een positieve instelling, een beetje geluk en het lef om stappen te zetten zijn de ingrediënten van het succes. Kloosterman verbouwt 90% peren en 10% appels en alles gebeurt in eigen beheer. Al het fruit is Global GAP gecertificeerd. Hierdoor is er continu aandacht voor duurzaamheid, wat de kwaliteit ten goede komt. 0 @agrimarkt www.agrimarkt.nl K fQcebook.com/AgrimQrktNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78