Mogelijk arbeidsmigranten op Amac-teirein Faasse gebeten hond bij raad Vloeken blijft verboden in Tholen De Horst 6 BEVELANDEN en THOLEN Wonen in een Serviceflat: Leerlingen trekken aan de bel De gemeenteraad leek voorzichtig positief, maar er zijn ook zorgen over onder meer verkeersafwikkeling In de regio Mijn dorp, mijn stad Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 19 maart tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. door Peter Urbanus 'S-HEERENHOEK. Homeflex wil on derkomens voor tijdelijke arbeids migranten bouwen op het verloederde Amac-terrein. Gistera vond was er een informatieavond voor de gemeenteraad. Omwonen den voelen zich voor het blok ge zet. De gemeente Borsele wil erg graag dat het terrein een bestem ming krijgt. Projectontwikkelaar Cingelveste kocht het terrein in 2011 om er woningen te bouwen, maar daar kwam het niet van. Nu is er Homeflex, dat er onderko mens voor 300 arbeidsmigranten wil bouwen. Gisteravond trachtte het bedrijf vragen te beantwoor den. Homeflex brengt sinds 2008 arbeidsmigranten onder in parti culiere woningen en leegstaande huurwoningen van corporaties. Bij 's Heerenhoek zouden Oost-Europeanen, Spanjaarden en Portugezen die voor uitzendbu reaus in het Sloegebied werken tij delijke woonruimte kunnen hu ren. Homeflex verdient er goed aan. In Katwijk loopt een vergelijk baar project. De onderkomens krij gen een keurmerk voor brandvei ligheid en hygiëne en arbeidsmi granten zullen er maximaal een half jaar verblijven, belooft Ho meflex. Het aantal van 300 arbeids migranten zou nodig zijn om de investeringen terug te verdienen. Volgens wethouder Kees Weststra- te moet er wel draagvlak onder de bevolking zijn. Op de vraag wan neer sprake is van voldoende draagvlak kon de wethouder noch Homeflex een antwoord geven. Er komt een klankbordgroep, waarin omwonenden mee kunnen praten over de plannen. De gemeente raad leek voorzichtig positief. Zor gen zijn er over de verkeersafwik keling, de infrastructuur op het terrein, overlast en het grote aan tal bewoners. Voor de zomer moet beslist worden. Volgens burgemeester Ge- lok kan de gemeente de eigenaar niet dwingen op te ruimen. Wil lem Peeters woont er tegenover. „De gemeente doet alsof het öf Homeflex of niks is. Als ik op mijn terrein zo'n troep zou ma ken, moest ik het ook opruimen." 15 maart is er ook een informatie avond in de Jeugdhoeve. door Luc Oggel WISSENKERKE. De Nood-Beve- landse wethouder Adrie van der Maas (SGP) vindt dat hij in het Aldi-dossier 'geen verwijt bare fouten' heeft gemaakt. Dat zei hij gisteravond tijdens de raadsvergadering. De raad, met uitzondering van de fractie BEN, bleek dat met hem eens. De emoties liepen gisteravond hoog op toen het onderwerp aan de orde kwam, aangezwen geld door Pim Schenkelaars van NBB. De raad had vooraf al in beslotenheid over de juridische afwikkeling gesproken, maar Schenkelaars wilde dat Van der Maas toch nog even de gang van zaken vertelde rond het af geketste plan voor een Aldi in Wissenkerke. De meeste frac ties bleken veel moeite te heb ben met uitlatingen die BEN-fractievoorzitter Mark Faasse gisteren in deze krant deed. Het hele project zou vol gens hem meer dan twee mil joen aan gemeenschapsgeld hebben gekost. Dat zal hij nog onderbouwen, zei hij. Alle frac ties willen dat er nu snel aan een nieuwe invulling voor de braakliggende locatie aan de Voorstraat wordt gewerkt. door Rob Paardekam THOLEN. Een poging van de PvdA om het vloekverbod uit de Thoolse APV te halen, is gis teren mislukt. Alleen de SP steunde het voorstel. PvdA-fractievoorzitter Jan Hes hof stelde dat hem symboolpoli tiek werd verweten toen hij in het verleden voorstelde de ver goeding voor raadsleden in te zetten voor het armoedebeleid. „Maar als er iets symboolpoli tiek is, is het wel dat vloekver bod. Het is in strijd met de vrij heid van meningsuiting, is juri disch niet houdbaar en er wordt niet op gehandhaafd." Volgens de PvdA hebben alle burgers recht op een neutrale overheid. Een meerderheid van CDA, CU en SGP steunde het voor stel om principiële redenen niet. Die laatste partij vond het kwetsend. „Als we dit schrap pen, geven we bovendien het signaal af geen waarde te hech ten aan fatsoenlijk taalgebruik." WD en ABT lijken wel te voelen voor het schrappen van het vloekverbod, maar steun den het voorstel van de PvdA nog niet. Binnenkort komt er een discussie over de APV. Dan mogen ook burgers hun zegje erover doen. Dat willen ze af wachten. RILLAND Toneel en cabaret Podium Reimerswaal Bij Podium Reimers waal zijn vandaag en morgen toneelvoor stellingen te zien. LEEF! wordt vandaag om 20.00 uur ge speeld door Jamie Grant, bekend van onder meer Flikken Maastricht. Dit stuk is gebaseerd op het gelijknamige boek van Laura Maaskant, die op haar vijftiende de diagnose kanker krijgt. Kaarten kos ten 17,50 euro. Zaterdag voeren Thijs van de Mee berg en Elke Vierveij- zer een dubbelcaba- ret op: Meeberg 'Vleesgeworden' en Vierveijzer 'Zonder Genade'. Deze voor stelling begint om 20.00 uur, kaarten kosten 16 euro. WOLPH AARTSDIJK Voorronde NK Poker Pokeraars kunnen op meer dan honderd lo caties meedoen met de voorronde van het Open Neder lands kampioenschap Poker. Vanavond kan dat in Wolphaarts- dijk. Pokeraars ma ken hier kans om de lokale kampioen te worden en zich te kwalificeren voor de landelijke finale. Deel nemers (vanaf acht tien jaar) betalen 12.50 om mee te doen. De voorronde begint 20.00 uur bij Midgetgolf het Veer- semeer aan Zand- kreekweg 10 in Wolphaartsdijk. Opgeven: onkpo- ker.nl/evenement/on k-poker-wolphaarts- dijk-midgetgolfveer- semeer HOEDEKENSKERKE Toneelavond Buurtvereniging Kla ver 3 uit Hoedekens- kerke houdt vandaag en morgen een to neelavond. Toneelver eniging Baarland voert de klucht Tante Bella's Beautysalon op. De toneelavond vindt plaats in vereni gingsgebouw de Griend in Hoedekens- kerke en begint bei de dagen om 19.30 uur. Entree kost zes euro. GOES. Leerlingen van de Bisschop Ernstschool in Goes trokken giste ren aan de bel. Met de Actie 'Wij trekken aan de bel' vroegen ze aan dacht voor het recht op onderwijs. De basisschoolleerlingen maak ten één minuut lang samen kabaal op het schoolplein met onder meer toeters en trommels. Zo vroegen ze aandacht voor leeftijdge nootjes met een handicap in ontwikkelingslanden die niet naar school kunnen. Dat zijn er meer dan 23 miljoen, foto Mechteld Jansen GOES Ruilwinkel Goes, Couwervestraat 2, vanaf 09.00 uur - Viering 9-jarig be staan van de ruil winkel; 's-Heer Els- dorpweg 39, 13.00-17.00 uur - Nieuwe expositie Ineke Otte; Kun stuitleen de Beve- landen, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie Noorse kunstenaar Frank Asnes 'Ruimte, lucht en schaduw'; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spin- ne, 15.30-18.00 uur - Gratis Streetball&Streetda nee voor jongeren van 12 tot 18 jaar; De Spinne, vanaf 19.30 uur - Voetbal quiz om geld in te zamelen voor Cruyf- fcourt; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur - Voor jaarsconcert Het Zeeuws Orkest met soliste Pauline Oos tenrijk 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, 09.00-20.00 uur- Boekenruilpunt 'Hendriks boeken kast', mogelijkheid om gratis boeken te ruilen HEINKENSZAND Dorpsstraat 43, 19.00-21.00 uur - Ex positie schilderijen van Marco van Trie rum en beelden van Carla Wersch HOEDEKENSKERKE Verenigingsgebouw De Griend, Haven straat 13,19.30-21.30 uur - Toneelvereni ging Baarland speelt de komische klucht 'Tante Bel la's Beautysalon' KAPELLE Gemeentehuis, Kerkplein 1, 09.00-12.00 uur - Laatste dag exposi tie keramiste Ma rian van Garsel KRABBENDIJKE Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Expo sitie schilderijen Ineke de Vries, op de kunstwerken zijn o.a. de havens van Hansweert en Yerseke te zien RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45,20.00 uur - Thea tervoorstelling 'Leef, naar het boek van Laura Maaskant WOLPHAARTSDIJK Zandkreekweg 10, 20.00-23.00 uur - Voorronde Open Nederlands Kam pioenschap Poker YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77