3&ii£Élll r. Motorcrosser uit Heikant bekroont rentree met 14 ZEELAND Voetvolleytoemooi op 'strand' Vogelwaarde zit helemaal vol Voormalige nummer dertien van de wereld wil niet meer naar de top. „Ik denk niet dat ik dat nog kon opbrengen." Ruim voor de aftrap van het Beach Voetvolleytoemooi in Vo gelwaarde is het maximale aan tal van veertig teams al bereikt. Het is nog wel mogelijk om in te schrijven als reserveteam, via www.beachvoetvolley.nl. Op zondag 15 mei komen naast veel voetballers uit de regio ook weer teams uit Amsterdam, Den Haag en Vlijmen in actie. Het toernooi heeft ook dit jaar een in ternationaal tintje dankzij de deelname van twee teams uit het Belgische Tessenderlo. René van Eijsden en Jesse van Oord wonnen het toernooi in 2014 en 2015. De organisatie viert dit jaar het twintigjarig jubileum met een speciale Beach XXL editie en mikt weer op veel toeschouwers. Het toernooi wordt vooraf ge gaan door twee feestavonden. Groene Ster 2 hard onderuit tegen Be'79 De 2-3-overwinning op CFM/ Transito heeft de zaalvoetballers van Groene Ster 2 niet kunnen in spireren tot een verrassing tegen koploper Be'79. In eigen huis gin gen de Vlissingers met 3-9 hard onderuit. De bezoekers zetten de toon al in de eerste helft (0-3) en liepen na de rust steeds verder weg. Nadat Groene Ster 2 via 1-7 teruggeko men was tot 3-7 werd de eind stand vastgelegd op 3-9. Voor Groene Ster 2 scoorden Morad Bo- bouh (2x) en Badr Belhadj. Mike But aan de slag als trainer bij JVOZ Mike But gaat komend seizoen bij de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ) aan de slag als trai ner. De oud-speler van onder meer Veere, Hoek en Terneuzen zal de nieuw te vormen D3 onder zijn hoede nemen. In dat team ko men tweedejaars E-pupillen, die al op een groot veld in de D-com- petitie gaan voetballen. But was in het verleden jarenlang jeugd trainer en assistent bij de eerste selectie van bij Zeelandia Middel burg. Met JVOZ D3 gaat hij drie keer per week trainen. sport kort ijk uit voor het zwarte gat, Roy. Ja- ja, zei hij, dat over komt mij niet. Drie jaren, talloze doorgehaalde nach ten, dertig extra's kilo en een ge broken relatie later zat Roy Gijsel op de bodem van het zwarte gat. En dat wilde hij niet. Hij vocht te rug en zondag zet hij de kroon op die inhaalrace als hij aan de start staat van het Open NK mo torcross in Axel. De jeugd van Roy Gijsel stond in het teken van de motorcross. Op zijn vijfde kroop hij op het za del en hij was meteen verkocht. Hij was de schrik van de crossba nen en schopte het uiteindelijk tot nummer dertien van de we reld (in de MX3-klasse). De on heilspellende kracht van dit num mer kreeg vervolgens vat op de carrière van de coureur uit Hei kant. Drieënhalf jaar geleden stopte hij ermee. „Financiën speelden daarin een belangrijke rol. Ik was num mer dertien van de wereld, maar ik kon het niet meer bekostigen. En geld kan in topsport boven ta lent gaan. Je kunt geen talent heb ben en wel geld, dan kun je het maken. Je kunt veel talent heb ben en toch niet ver geraken om dat je geen geld hebt. Dat was frustrerend." Topsportcarrière Na 2009 is Gijsel vooral natio nale wedstrijden gaan rijden om de kosten te drukken, maar in zijn achterhoofd wist hij dat hij meer in zijn mars had. Hij rond de zijn studie af en kreeg een baan als uitvoerder. „Toen moest ik een keuze maken, want een vaste baan en een topsportcar rière gingen niet samen. Ik heb de cross laten vallen." Als een baksteen. „Ik was er zo immens klaar mee. Mensen om me heen voor spelden dat ik wel zou terugke ren, maar ik wist zeker van niet. Ik ben een beetje koppig, hè. Ik heb alles verkocht en ben nooit meer op de baan geweest. Andere crossers waarschuwden me voor het zwarte gat waarin sporters wel eens vallen. Daar was ik to taal niet bang voor. Ik had ge noeg te doen." „Maar ze kregen allemaal ge lijk. Ik ging mijn prioriteiten op de verkeerde plek leggen. Mijn le ven was jarenlang vastomlijnd ge weest. Het draaide om de motor cross en daarnaast had ik studie, stage of werk. Maar die vastig heid viel nu weg. Ik ging heel veel uit, het ging mis met mijn re latie en ik woog begin vorig jaar 120 kilo." „Toen gingen mijn ogen open. Wat ik dacht dat leuk was, was dat wel zo leuk? Het antwoord was niet zo moeilijk. In zes maan den tijd heb ik er dertig kilo afge traind. Als ik iets wil, kan niets of niemand me daarvan afbren gen. In de zomer ben ik zomaar eens bij de cross gaan kijken. Ik zat lekker in mijn vel en het ging weer kriebelen." „Bij de Aagtekerkecross vroeg Ik leende een motor van de één, hand schoenen van de ander, een onderbroek van weer iemand anders' IVSiïvMknm 1 Kir Ir 'f rS - Sport sport@pzc.nl VOGELWAARDE De winnaars van de laatste twee edities, René van Eijsden en Jesse van Oord, in actie tijdens de finale van 2015. archieffoto Peter Nicolai VLISSINGEN VLISSINGEN GOES Cios en Bouscholte slaan handen ineen Opleidingsinstituut Cios Goes-Breda en Hans Bouscholte (fo to), professioneel top zeiler en zeilonderne- mer in Breskens, slaan de handen ineen. Ze starten samen met de ontwikkeling van het keuzedeel 'zeezeilen', als onderdeel van de reguliere opleiding 'trainer-coach' van het Cios. Het is één van de resultaten van het adviesrapport 'Bres kens, internationale hotspot voor zeezei len en zeezeilers', dat in opdracht van de Provincie Zeeland tot stand kwam. Onlangs werd een advies ge presenteerd over de kansen voor Breskens om zich te ontwikke len tot internationale hotspot voor zeezei len en zeezeilers. Dit advies kwam tot stand in opdracht van de Provincie Zeeland. „Met het geschetste scenario krijgt de am bitie van Breskens op vlak van zeezeilen een concreet gezicht", zegt gedeputeerde Carla Schönknecht. „Je ziet dat de water sportsector hier po tentie in ziet. Een es sentieel onderdeel is het opleidingsaanbod. Het Cios zag daar sa men met Hans Bous cholte meteen een mooie kans in." Mensen die meer wil len weten over de pro fielen en keuzedelen binnen de opleiding kunnen op donderdag 17 maart terecht op een open avond bij het Cios, van 17.00 tot 20.00 uur. Gijsel weet weer door Rudy Boogert Roy Gijsel: „Ik ging heel veel uit, het ging mis met mijn relatie en ik woog begin vorig jaar 120 kilo." foto Camile Schelstraete Roy Gijsel motorcrosser Hill H ■II 'IIII1 llnr J" VJÜb Op zondag 29 mei organiseert de NTFU een tijdrit over de Deltawerken, foto Gerard Claassen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69