Raad blijft voorzichtig met borgstelling Delta Filmmakers hopen luxe zwerver uit Bonte Vagebond in Bru te treffen Interieurzaak Paauwe Viert zestigjarig bestaan met grootscheepse verbouwing SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Interieurwinkel in Zonnemaire past omtoverkunstjes bij andere huizen toe. Maar nu ook eens bij zichzelf. Wat begon met een rolletje Ja- bo-tapijt dat Jo en Koos Paau we zestig jaar geleden verkochten in hun kruidenierswinkel, is uitge groeid tot een van de grootste meubelzaken in de regio. Maar wie een paar maanden ge leden de winkel in Zonnemaire bezocht, zag alleen een kale hal. Wanden weg, plafonds eruit, vloe ren verdwenen. De hele beneden verdieping is op de schop gegaan. Het oranje tapijt is vervangen door een gewaxte betonvloer, de verplichte looproute heeft plaats gemaakt voor een interieurwereld om door te verdwalen. Want beleving, daar draait het allemaal om tegenwoordig. En als je huis nog niet is verbouwd, dan projecteert Paauwe de nieuwe in richting op een scherm zodat je di gitaal al door je nieuwe aanbouw kunt wandelen. Je hoeft in de win kel alleen maar aan te wijzen wat je wilt. „Eigenlijk hebben we een soort moodboard op de winkel ge legd", vertelt verkoper Steven Mar teijn. „Mensen lopen tegenwoor dig met Pinterest de winkel bin nen. Ze zijn goed voorbereid, we ten precies wat ze willen. Onze winkel is daarop aangesloten." En dus zijn er stijlkamers aan gekleed met beton-behang van Piet Boon, oma's oude koekblikjes en een koekoeksklok van de kring loopwinkel. Elke kamer is anders. „Zodat klanten zich altijd wel er gens thuisvoelen. We combineren ook allerlei stijlen, zoals mensen dat thuis zelf ook doen. Dat is wel gedurfd, in deze branche." Maar in een provincie met zo veel vierkante meters aan meubel zaken, moet je als ondernemer iets doen om op te vallen. Paauwe doet alles om mensen binnen te halen. Marteijn: „Zo waren wij een van de eerste fietscafés. Ieder een is welkom in ons kleurenlab en er zijn regelmatig kookwork- shops in de buitenkeukens." Al die mensen, is de gedachte, komen later terug als ze een nieu we bank of kast nodig hebben. „De wereld is zo klein geworden", mijmert Marteijn. „Toeristen fiet sen hier toevallig voorbij en op de dag nadat zij van vakantie terugke- 'Eigenlijk hebben we een soort moodboard op de winkel gelegd' ren in, ik noem maar wat, Utrecht, installeren wij er een nieuwe zithoek. Voor mensen die oorspronkelijk van Goeree- Overflakkee komen, hebben we onlangs nog een appartement in gericht in Hong Kong." Het gaat goed met Paauwe. Ook al heeft het bedrijf tijdens de economische crisis best wat tik ken op de vingers gehad. „We heb ben wel twee, drie jaar met verlies gedraaid", geeft Johan Paauwe, de huidige eigenaar, toe. „We zagen concurrenten over de kop gaan, of voor weinig geld in ketens op gaan. Maar zelf hebben we het ge red. Met onze twintig werkne mers. Tijdens de crisis hebben we van niemand afscheid hoeven ne men, gelukkig. En we hebben nu zelfs alweer een vacature uitge schreven omdat we handen en voeten tekort komen." Langzaam schuift Johan Paau we, die de zestig nadert, zijn doch ter Jeanine naar voren om het be drijf op te volgen. De derde gene ratie alweer. „En mijn moeder, 82 is ze nu, komt hier ook nog. Elke dag zelfs. Ze vindt het soms te veel hoor, al die nieuwigheden. Typmachines aan de muur, zegt ze dan, wie doet dat nou? Maar uit eindelijk is ze heel trots op wat wij ervan hebben gemaakt." ZIERIKZEE. Voordat Schouwse raadsleden met tien miljoen eu ro garant staan voor Delta, wil len ze voor- en nadelen afwegen. Zij scharen zich in grote meer derheid achter het voorstel van Leefbaar Schouwen-Duiveland om pas een beslissing te nemen over de borgstelling als de zoge naamde businesscase klaar is, zo bleek gisteravond tijdens een commissievergadering Fractievoorzitter Robbert Lie- vense bleef kritisch over de borg stelling. „Delta leverde de ge meenten in het verleden soms vijftig miljoen divident per jaar op, soms zelfs nog meer. Dat geld hadden we dus veel eerder bijeen kunnen scharrelen." Nee, dat geld hebben we in dank aanvaard en gretig uitgege ven, memoreerde PvdA'er Petri d'Anjou. „Delta is toch een beet je familie geworden. En in tijden dat het minder gaat, kun je je fa milieleden niet laten vallen." „Maar hun banen zijn niet gega randeerd met de borgstelling", zei Wim Dorst van de Christen Unie. Hij bleef daarom tegen. 'Delta is toch een beetje familie geworden. En die kun je niet laten vallen Petri d'Anjou PvdA „We kunnen beter ons verlies ne men en verdere pogingen staken om Delta te redden." SGP-voor- man Florus van der Paauw richt te zich tot de wethouder: „Hoe hoger de borg, hoe hoger het risi co. Toch?" Niet per se, antwoord de Verseput. „Het risico is mini maal. Wat kan er fout gaan?" Henk Verhage, die het verhaal schreef, doet de casting. „Span nend, maar vooral leuk. Het gaat nu gestalte krijgen, het gaat groeien." Het tweetal is al jaren hobbymatig met film in de weer. Versteeg sinds 2013 ook beroeps matig. Ze heeft haar eigen video- bedrijf VideoZeeland, waarmee ze onder meer bedrijfsfilms maakt. Dat het tweetal nu de schouders onder dit project zet, is vooral een kwestie van passie. „Het is onze grote hobby. Maar daarnaast is het leuk voor je portfolio, zeker voor jonge mensen die hier aan mee doen", verwijst Verhage onder an- Het verhaal gaat over een luxe zwerver die allemaal foefjes uithaalt om groots en gratis te kunnen leven dere naar regisseur en scenario schrijver waarmee samen gewerkt wordt. Tussen de zeventien ac teurs (allemaal Zeeuwen, op één Rotterdammer na) die zich zater dag in Bruinisse melden, hopen Verhage en Versteeg in ieder geval de mannelijke en vrouwelijke hoofdrolspelers te vinden. Maar ook voor een aantal andere dragen de rollen worden bijpassende spe lers gezocht. 'De Bonte Vagebond' gaat over een luxe zwerver die alle maal foefjes uithaalt om groots -en gratis- te kunnen leven. „Een romantische komedie, die af en toe dicht tegen drama aan ligt. Er komen ook zeker emotionele mo menten in voor." Om de film tot stand te kun nen brengen moeten cast en crew het hebben van gulle gevers en sponsors. Dat heeft al tot geweldi ge 'deals' geleid, zoals onderne mers die de shirts bekostigen van de crew en iemand die bereid is promotiemateriaal te sponsoren. Naar meer sponsors („We komen nog een klein stukje tekort") wordt nog gezocht. De opnamen staan gepland van 1 tot en met 9 oktober. VRIJDAG 11 MAART 2016 Zo trots als een Paauwe Met Jeanine Paauwe komt de gelijknamige interieurwinkel in handen van de derde generatie. Steven Marteijn is de tweede man. foto Dirk-Jan Gjeltema door Wendy Wagenmakers Steven Marteijn verkoper door Wendy Wagenmakers door Esme Soesman BRUINISSE. Met een beetje mazzel komt hij zaterdag voor de camera van Janine Versteeg tot leven. De luxe zwerver; één van de twee hoofdpersonages uit De Bonte Va gebond, de speelfilm die in okto ber op Schouwen-Duiveland wordt opgenomen. Zaterdag is er een cas ting in Bruinisse. Zeventien acteurs laten zich die dag van hun beste kant zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67