4^ De Horst Overweldigende total make-over voor Ciska Foodies dit jaar welkom op de dam Leerlingen trekken aan de bel 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Wonen in een Serviceflat: Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 19 maart tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. In de regio Het Tonnenmaga- zijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Bin nendijk; De Meeuw, 18.00 uur: Benefietavond Bru's Running Team; Dorpshuis, 16.00-18.00 uur: He rensociëteit; 20.00-23.00 uur: Kla- verjasvereniging; Dorpshuis 't Zuudènde, 14.00-17.00 uur: Bil jarten en kaarten; Dorpshuis, 19.30 uur: Darts; 19.45-22.00 uur: Oos- terlandse fanfare; Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's; Fizi, 20.00 uur: Our Little Sis ter; Ondernemers atelier, 18.00-20.00 uur: Inloopavond bij de Wereldvrou wen; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Ouderensoos; 19.30-21.45 uur: Re petitie Harmonie vereniging Nut en Uitspanning; Opgeven: onkpo- dijk-midgetgolfveer- Mijn dorp, mijn stad BROUWERSDAM. Foodies die vo rig jaar het foodtruckfestival op de Brouwersdam teleurgesteld uit hun agenda schrapten, kun nen opgelucht ademhalen: dit jaar gaat die wel door. Alleen dan met andere orga nisatoren. Inspiratiecentrum Grevelingen, Beachclub 't Gors- je en musicus Henk Schoof von den het zo jammer dat de vori ge poging strandde, dat ze sa men de handschoen oppakken. Op een veiligere plek dan pal aan zee: het grasveld achter het inspiratiecentrum. Dit keer kan niets misgaan, verzekert Jorne Kap van het inspiratiecentrum. „Er zit nu iemand bij met ver stand van grote evenementen, die bovendien werkt op het ge bied van veiligheid." Onder de naam Smaak aan Zee staan er 17,18 en 19 juni der tig foodtrucks op het grasveld. Misschien worden dat er zelfs nog meer. „De aanmeldingen stromen binnen." Vanuit de retrotrucks wor den eilandse specialiteiten ver kocht, maar ook sushi, sapjes en churros. Om de festivalsfeer compleet te maken is er live muziek: op vrijdag van een DJ, op zaterdag van 'swingende bands' waaronder Way Beyond en op zaterdag is er jazz. ze absoluut niet te koop loopt met haar verdriet en al helemaal niet zielig gevonden wil worden, waar deert ze de actie van haar vrien din enorm. Jory van Meer van Imago werd overspoeld met reacties toen ze de 'total make-over' op Facebook aan bood. „Het was december en ik wilde dat er iets moois zou gebeu ren." Met één van de verhalen klopte ze bij andere ondernemers aan. Van bakkerij Ten Hove tot Eva per Donna en van 't Kappertje tot de pizzeria: alle bleken bereid mee te werken om Ciska een ver wendag te bezorgen. Haar kleurtype is 'con trasterend winter' en met een passend vest je, nieuw kapsel en mooie make-up staat er een vrouw van jewelste. Ciska de Lat ter (34) uit het Belgische Waar schoot werd gisteren in de watten gelegd door een clubje Schou- wen-Duivelandse ondernemers. „Ik ben helemaal overrompeld, maar dit is erg leuk." Vriendin Mariël Boucherie uit Veere meldde Ciska aan voor een 'total make-over' van het Zierik- zeese bedrijf Imago, kleurrijk en stijlvol, loor vijf den man door een ongeluk en kwam er met haar twee kindjes alleen voor te staan. „Toen ik zag dat je iemand voor een make-over kon opgeven, kwam Cis gelijk in me op. Ze heeft de afgelopen jaren heel veel obstakels op haar pad ge had en ik vond dat ze dit wel ver dient. Vooral omdat ze niet ie mand is die zoiets snel voor zich zelf zal organiseren." Ciska hoor de van de verrassing van haar (stu dievriendin op kersta- vond. En hoewel BROUWERSHAVEN BRUINISSE BURCH-HAAMSTEDE KERKWERVE OOSTERLAND OUWERKERK ZIERIKZEE ZONNEMAIRE SEROOSKERKE Klaverjasavond in Serooskerke In het Dorpshuis in Serooskerke wordt woensdagavond 16 maart weer geklaver jast. Er zijn diverse prijzen te winnen, ledereen gaat minimaal met doos eieren naar huis vanwege Pasen. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Het kaart spel begint om 20.00 uur. Deelname kost 5 euro. Opge ven kan tot maandag 14 maart bij Krina de Graaf (0111- 671963) of Hugo van Buuren (0111-671165). DREISCHOR Extra lange yogales bij Studio Onbekommerd Studio Onbekom merd geeft onder de noemer 'Ontspannen XL' een extra lange yogales op 16 maart in Dreischor. Het the ma van deze les is 'China meets India', want er wordt zowel Hatha yoga uit India als Tai Chi/Qigong uit China beoefend. De les is voor mensen van alle leeftijden. De les duurt van 19.00 tot 21.15 uur en vindt plaats in de gymzaal in Dreischor. Eenmalig meedoen kost 17.50 euro. Informatie en aanmel den: www.studioon- bekommerd.nl of 06-23863388. OOSTERLAND Jaarconcert Oosterlands Fanfare Muziekvereniging Oosterlands Fanfare houdt zaterdag 18 maart haar jaarcon cert in dorpshuis Oosterhof in Ooster- land. De titel van het pro gramma is 'Where Swing meets Polka'. De vereniging speelt onder leiding van diri gent René Bogaarts. Het concert begint om 19.30 uur. WOLPHAARTSDIJK Voorronde NK Poker Pokeraars kunnen op meer dan honderd lo caties meedoen met de voorronde van het Open Neder lands kampioenschap Poker. Vanavond kan dat in Wolphaarts- dijk. Pokeraars ma ken hier kans om de lokale kampioen te worden en zich te kwalificeren voor de landelijke finale. Deel nemers (vanaf acht tien jaar) betalen 12.50 om mee te doen. De voorronde begint 20.00 uur bij Midgetgolf het Veer- semeer in Wolp- haartsdijk. ker.nl/evenement/on k-poker-wolphaarts- semeer GOES Leerlingen van de Bisschop Ernstschool in Goes trokken giste ren aan de bel. Met de Actie 'Wij trekken aan de bel' vroegen ze aan dacht voor het recht op onderwijs. De basisschoolleerlingen maak ten één minuut lang samen kabaal op het schoolplein met onder meer toeters en trommels. Zo vroegen ze aandacht voor leeftijdge nootjes met een handicap in ontwikkelingslanden die niet naar school kunnen. Dat zijn er meer dan 23 miljoen. In heel Nederland werd meegedaan aan de actie, foto Mechteld Jansen Jory van Meer maakt Ciska op. Op de achtergrond vriendin Mariël die Ciska opgaf, foto Dirk-Jan Gjeltema door Wendy Wagenmakers door Esme Soesman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66