Pompen of verzuipen met krakkemikkige hoogaars 'Doe Zeeland niet op slot voor zonneparken' Zeeland is een gatenkaas Ziekmelding Al 40 procent van de kinderen in 2 ZEELAND Muziekles is op veel basisscholen een ondergeschoven kindje. Dat moet anders, vindt minister Bussemaker. water, specialist Water ontharders COMMENTAAR Jaap Gelok slaat groot alarm. De burgemeester van Borsele ziet dat drugssmokkelaars hier vrij spel hebben. Gelok is voorzit ter van het overleg van gemeenten, justitie en politie over de havens. Hij weet wat er speelt. De burgemeester schetst een uiterst somber beeld, mede ingevuld door vissers en sportvissers. Er is gewoon te weinig mankracht. Zeeland is een gatenkaas. Ge lok veegt de vloer aan met de plannen van minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie. Die was hier onlangs nog op be zoek. Hij kondigde toen een slimmere aanpak aan van de strijd te gen drugscriminaliteit. Allemaal mooi, maar Gelok is er niet van onder de indruk. Hij constateert bijvoorbeeld dat met de schaalver groting van de politie veel blauw uit Zeeland is verdwenen. Het Jaap Gelok is niet onder de indruk van de 'slimme' aanpak van de drugssmokkel Zeeuwse VVD-Kamerlid André Bosman wil zijn minister kenne lijk niet laten vallen. Want hij sputtert wat tegen. Niet erg over tuigend. Bosman zoekt zijn heil in kennisuitwisseling en flexibele techniek. Ook zijn argument dat er nog wel wat Zeeuwse agenten van ander werk kunnen worden afgehaald, is gemakkelijk te weerleggen. Rond de smokkel van drugs zit zware criminaliteit. Het is naïef te denken dat die de Zeeuwse bevolking nooit zal raken. Alleen al daarom is het zeer goed dat Gelok zo duidelijk stelling neemt. ZIERIKZEE. De ARM-27 drijft weer. De hoogaars (1932) zonk woens dagmiddag naar de bodem van de Museumhaven in Zierikzee. Het lekke schip wordt met drie pompen drijvende gehouden. De grootste pomp was uitgevallen, vertelt stichtingsvoorzitter Jaap Verwest. „En die twee kleintjes redden het niet alleen." Bij laag water gisterochtend lag de ver zwaarde ARM keurig op z'n buik en werd het schip leeggepompt. „Zo blijft hij weer even drijven, hopen we. We wachten nog steeds op het verlossende telefoon tje uit Spakenburg, dat ze het schip komen ophalen." De botter- club uit het vissersdorp kan de ARM-27 voor 1 euro kopen en wil het laten opknappen in de eigen werkplaats. „Maar hij gaat er so wieso in april uit", zegt Verwest. „Dan hebben we een kraan tot on ze beschikking voor een andere klus en pakken we de ARM gelijk mee. Die zetten we dan ergens even in opslag." Almanak Pijntje hier, snotje daar. Beetje misse lijk. Kramp in de buik, steken in de zij of in het hoofd. Het repertoire dat haar vijftienjarige zoon 's ochtends af draait als zij hem wekt om hem rich ting school te bewegen, is eindeloos. Lang niet altijd neemt ze hem serieus, maar al met al heeft ze hem afgelo pen winter toch al wat keren moeten afmelden. Dat zal vanaf nu anders zijn, hoopt ze na de laatste ziekmel ding. Rillend van de koorts en kreu nend van de spierpijn perste hij het er in alle eerlijkheid uit: „Nu weet ik dat alle keren dat ik me hiervoor ziek heb gemeld, niet echt waren." Herinrichting Jan van Renesseweg Het voorlopig ontwerp voor de herinrichting van de Jan van Renesseweg en de Oude Moolweg in Ren- esse wordt dinsdag 15 maart gepresenteerd aan bewoners, ondernemers en andere belangstellen den. Dat gebeurt in het dorps huis van Renesse. De herin richting maakt deel uit van het Masterplan Renesse. De gemeente heeft een website (www.masterplan- renesse.nl) gemaakt. De avond is van 19.00 tot 20.30 uur. Pieter Pontes kookt het best Leerlingen van Pontes Pie ter Zeeman zijn winnaar geworden van de kookwed- strijd in de FoodExpo in de Goese Zeelandhallen. Onder begeleiding van kok Kees de Visser uit Zierik zee bereidden vmbo'ers Jef frey en Troy het beste ge recht, waarmee ze de gou den pan in de wacht sleep ten. De bediening van Pie ter Pontes viel net buiten de prijzen. Naambord Plein Montmaertre De naam is eind vorig jaar al gegeven, maar vanaf van daag kun je er niet meer omheen. Om 16.00 uur wordt het naambord van Plein Mont maertre onthuld, op het pleintje op de hoek Maar straat en Beddeweeg in Zie rikzee. Dat gebeurt door initiatief neemster Inge de Groot (fo to) samen met wethouder Jacqueline van Burg. Cnjöfr) iamerl „Veel prima projecten dreigen nu de ijskast in te moeten, om dat de provincie enkele jaren wil wachten, tot de nieuwe Energie Kansenkaart voor de Omgevings visie voor Zeeland in 2018 gereed zal zijn", aldus D66-Statenlid Rutger Schonis. Provinciale Staten bespreekt vandaag de herziening van het Omgevingsplan dat tot 2018 geldt. Daarin staat dat grootscha lige zonneparken alleen zijn toe gestaan in gebieden binnen de begrenzing van bestaand be bouwd terrein. „Dit biedt op kor te termijn voldoende mogelijkhe den voor opwekking van zon- ne-energie", is in het Omgevings plan te lezen. D66 wil voorko men dat de provincie op slot gaat voor nieuwe initiatieven voor zonneparken. Schonis: „Om de doelstelling voor het opwek ken van duurzame energie in 2020 respectievelijk 2023 te beha len is haast geboden. Een plan procedure duurt snel een half jaar of langer. Door reeds opge starte initiatieven te laten wach ten tot 2018, laat Zeeland kansen liggen om bij te dragen aan de klimaatdoelstellingen." Zonne-energie Vrolijk trom melen en fluiten de kleu ters van de Frans Naereboutschool in Vlissingen erop los. De school werkt aan de hand van de onderwijsme thode Kunstkabinet samen met externe partners zoals de Zeeuwse Mu ziekschool en muziek- vereni- FZC Tip? redactie@pzc.nl RENESSE ZIERIKZEE ZIERIKZEE Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl Er zit muziek door Ondine van der Vleuten middelburg. De D66-fractie in Provinciale Staten vreest dat de aanleg van zonneparken in Zee land vertraagd wordt. Door het uitvallen van één de drie pompen die de ARM-27 drijvende moet houden, maakte de lekke hoogaars snel water en zonk. foto Rob van den Bergh Omdat duurzaam onze passie is Duurzame technieken Walhout www. dt-walhout.nl Annie M.G. Schmidtlaan 52 4481 DS Kloetinge info@dt-walhout.nl +31 (0)6 -10 97 67 66 Juffrouw Laura zet de toon in groep 1 /2 van de Frans Naere boutschool in Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65