IINNEN&BUI EN I 7 KIJK VERGELIJK Huizen aan het water met geschiedenis We hebben niet veel hoeven doen. Hier en daar hebben we wat geschilderd en stopcontacten aangelegd ken naar hoe het vroeger was, maar zo'n beetje de enige aanknopings punten waren de ramen aan de straatkant met twee radiatoren die wij hadden laten bevestigen." Ook in deze moderne staat vielen zij weer voor hun vroegere huis. De bed breakfast kregen zij binnen een week verkocht, en in december 2015 vestigden zij zich voor de tweede keer op hun oude adres. Veranda Door de grote ramen aan de tuin kant zie je de houten veranda met het kleine, verdiept liggende gazon, beschut tussen het oude, stenen muurtje en de naastgelegen wo ning. In het hele huis zijn de muren en plafonds gestuukt en uitgevoerd in lichte kleuren. Daarmee contraste ren de maskers en kunstvoorwer pen, meegenomen van reizen naar Zuid-Amerika, Indonesië, Azië en Zuid-Afrika, die als trofeeën in alle ruimten prijken. De badkamertegels en handdoeken zijn zwart-wit. Het pronkstuk op de logeerkamer is het antieke hemel bed uit de B&B: „Zeer gewild bij de kleinkinderen." En overal zijn ramen waardoor heen het licht naar binnen gulpt. Vanuit de dakramen kijkje de pol ders in of over het Veerse Meer. Aan de achterkant zie je de huisjes van het centrum en de Grote Kerk. „Het was goed onderhouden," zegt Sonja. „We hebben niet veel hoeven doen. Hier en daar wat geschilderd, stopcontacten aangelegd en wat re paraties verricht. Zoals het nu is, vinden wij het mooi." Hun gietijze ren kolen- en houtkachel uit 1900 zetten ze weer op zijn oude plekje, 's Winters is het stil in Veere. 's Zo mers drommen de toeristen langs de ramen. „Ik kan me van vroeger herinneren dat ze dan op ons bankje zaten of aanbelden voor een fietspomp of om te vragen of ze naar het toilet mochten. Geen pro bleem, je weet het als je voor deze plek kiest. Dus hebben we toch het 'Van den storm in den stilte'-bankje op de stoep neergezet. Want we verheugen ons weer enorm op onze eerste zomer hier." Wonen in een pand aan het water, met geschie denis, net als Henk en Sonja? We vonden vijf te koop staande huizen die aan deze beschrijving voldoen. WEMELDINGE MIDDELBURG VEERE ZIERIKZEE MIDDELBURG vrijdagll maart 2016 De vo rige bewoner liet het huis door een architect onder handen nemen. oude stek 44 EVEN VOORSTELLEN Henk Hanselaar (68), zelfstandig adviseur wegenbouw voor overheid en bedrijfsleven Sonja Hanselaar (67), oud-manager bij modezaak WE en runde 10 jaar lang een B&B in Middelburg Adres: Westelijke Kanaalweg 51 Prijs: €339.000 k.k. Bouwjaar: ca. 1911 Kenmerken: Royaal heren huis aan de jachthaven, met uitzicht over de Oosterschelde. Jugendstilele- menten, balken- plafonds en tegelvloeren. Adres: Korendijk 8 Prijs: €500.000 Bouwjaar: 1680 Kenmerken: Gerestaureerd grachtenpand met tuin. Vrij uitzicht over het water. Het grachtenpand heeft als huis naam 'Biervliet'. Adres: Kaai 59 Prijs: €489.000 Bouwjaar: 1540 Kenmerken: Rijksmonument met een royale tuin, vijf slaap kamers en een kelder. Het tuin huis is voorzien van elektriciteit en nu een atelier. Adres: Oude Haven 36 Prijs: €519.000 Bouwjaar: 18e eeuw Kenmerken: Het gerenoveerde rijksmonument is in 1764 ont worpen en ge deeltelijk in gebruik geweest als synagoge. Adres: Bierkaai II Prijs: €485.000 Bouwjaar: 1738 Kenmerken: Zeer ruime, monumentale woning. Op de tweede verdie ping bevindt zich een vol waardig appar tement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59