41 e# Wastafel met een kleurtje Ze zijn er nog, buiten de gebaande paden van de grote ketens: échte speciaalzaken van ondernemers die niet raken uitgepraat over hun spullen. Zoals Rik van Immerzeel, stoffeerder in Minder 'goedkope' huizen verkocht Rondje langs poppenhuizen 'Oneerlijke regels warmtepompen' Badkamer Oostburg. 8? TEKST PAULA KOSTER Rijk worden zit er met dit werk niet in. Maar daar doe ik het niet voor. Ik werk om het in het hier en nu naar mijn zin te hebben Huizenmarkt Miniatuur WIE WAT WAAR WEBSITE De Honda motorfiets in de werkplaats van stof feerder Rik van Immer zeel (36) is een lust voor het oog, met zijn bloedrode lak, blinkende uitlaten en stoere, lage stuur. Alleen het zadel ontbreekt, en dat is precies waarvoor de eigenaar Rik in de arm heeft genomen. Van een motor als deze bestaat er geen tweede, zo veel is eraan versleuteld. Daardoor past het oorspronkelijke zadel niet meer tussen de tank en het achter spatbord. Geen nood: Rik ontwerpt en maakt een nieuw zadel van kunstleer, zodat de eigenaar bin nenkort weer het Zeeuws-Vlaamse land kan doorkruisen. Bui ten kind Als jonge knul had Rik geen flauw benul wat hij wilde worden. „Ik was een buitenkind dat liever met zijn handen werkte dan met zijn neus in de boeken zat. Mijn opa knutselde graag aan antiek en zette me op het spoor van de meubelstof fering. Bij een bedrijf in Axel snuf felde ik voor het eerst aan het vak en was meteen verkocht. Het is ty pisch zo'n beroep dat je niet leert uit boeken, maar op de werkvloer. Je haalt eens een stoel uit elkaar, stoffeert eens een bank, en zo be kwaam je je stap voor stap." Op het roc in Middelburg volgde Rik des ondanks nog wel een tweejarige op leiding, om materiaalkennis op te doen. Bij verschillende werkgevers verdiepte hij zijn vakkennis, onder andere met het bekleden van an tieke koetsen. Sinds zes jaar is hij eigen baas, met een winkelpand annex werkplaats in Oostburg. Wonen doet hij erboven, met labra dor Sloeber. Ook voor gordijnen en vitrage, vloerbedekking en aanverwante ar tikelen kun je bij Rik terecht. Hij geniet van elke opdracht en daalt elke ochtend weer fluitend af naar zijn werkplaats, een voormalige bakkerij. „Dankzij mijn werk knapt een interieur altijd op. Daar wor den mensen blij van en ik natuur lijk ook." Op een tafel in de werkplaats staat een hoogbejaarde oorfauteuil. Rik heeft hem gestript tot op het hou ten skelet. De diverse lappen stof die er vanaf zijn gekomen, gebruikt hij als patroon voor de nieuwe be kleding. Alle naaiwerkzaamheden doet hij op een Pfaff naaimachine, die ondanks zijn hoge leeftijd nog loopt als een zonnetje. Hij sleept weieens bijzondere op drachten binnen. „Ergens ter we reld, op een superjacht met een lengte van een metertje of 30, re laxt een Arabische sjeik op door mij gemaakte kussens," vertelt Rik ver der. Ook voorzag hij Porsches, Fer rari's en Maserati's van een luxe, lederen interieur. Op zijn verlanglijstje staat het stof feren van een privévliegtuig hoog genoteerd. Persoonlijk is Rik niet zo'n luxepaard. „Rijk worden zit er met dit werk sowieso niet in. Maar daar doe ik het ook niet voor. Ik werk om het in het hier en nu naar mijn zin te hebben. Dit alles heb ik voor mezelf gecreëerd en daar gaat niets boven." Subsidie Rik van Immerzeel: 'Dankzij mijn werk knapt een interieur altijd op. Daar worden mensen blij van en ik ook.' foto ronalo den dekker vrijdag II maart 2016 Gekleurde wasta fels associëren we vooral met de jaren '70, toen badka mers massaal wer den uitgerust met donkerbruine of mos groene exemplaren. Ville- roy Boch vindt het tijd om de wastafels-met-een-kleurtje uit het ver domhoekje te halen en ontwierp de Artis Color Collectie, met vijftien verschillende tinten: van mintgroen tot mosterdgeel en van poederroze tot mistblauw. Voor de minder kleurrijke types zijn ook drie neu tralere tinten in de collectie opgenomen. De prijzen beginnen bij 745 euro. 'ERGENS ZIT EEN SJEIK OP MUN KUSSENS" Rik van Immerzeel Stoffeerder Markt 20, Oostburg hjvimmer zeel.nl 44 tot 6 uur per dag zon hebben kruidenplantjes nodig als ze in de vensterbank staan. Tip: gebruik een pot waarin ze zelf water kunnen opnemen. Bron: 24kitchen.nl In het laatste kwartaal van vorig jaar zijn minder woningen verkocht onder de drie ton dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. Dit blijkt uit cijfers van het kadaster, het openbare register van on roerende zaken. De daling van het aantal verkopen van 'goedkopere' huizen be droeg in totaal 0,6 procent. Omdat boven de drie ton juist 15 procent meer woningen van eigenaar wisselden, nam de totale hoeveelheid verkopen dit kwartaal wel toe met zo'n 2 procent op jaarbasis. Bron: woningmarktcijfers.nl In museum Huis van Gijn in Dor drecht is tot en met eind juni de tentoonstelling Klein!te zien. De expositie belicht de geschiedenis van poppenhuizen. Vroeger waren deze huizen geen speelgoed, maar 'pronkgoed' voor dames van stand. Ook leuk: tijdens workshops wordt gebouwd aan een groot pop- «pmaV penhuis voor het Albert Schweit zer Zie kenhuis. De nieuwe subsidieregeling voor warmtepompen benadeelt woningeigena ren. Dat vindt de Vereniging Eigen Huis. Bedrijven kunnen subsidie voor warmte pompen reserveren, terwijl particuliere huiseigenaren pas achteraf horen of er voor hen nog iets in de subsidiepot zit. De vereniging heeft de Tweede Kamer hierop gewezen. Kamerlid Agnes Mulder (CDA) heeft minister Kamp gevraagd met een oplossing te komen. Dit jaar is er 70 mil joen euro subsidie beschikbaar voor warmtepompen, zonneboilers en houtpel- letkachels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56