INNEN BUI' 3 0 LEESTIPS Hoe kan ik zelf mijn woning 'clearen'? Ineen huis voelden we eens een vrieskou binnenkomen. Een kraantje werd door een onzichtbare hand opengedraaid der veel moeite tot rust kunnen brengen en 'reanimeren', denkt Juno. Nee, niet met brandende witte salie, zoals veel huizenreini gers plegen te doen. „Dat is een overblijfsel van heel oude rituelen, meer ceremonieel bedoeld. Ik ge bruik alleen mijn lichaam, dat als katalysator functioneert. Daarmee verbind ik me met een plek om te voelen welke spanningen er zijn. Kom ik angst of pijn tegen, dan ac cepteer ik ze volledig. Door ze te 'omarmen' kan de verkramping ontladen en de energie weer stro men. Dat heeft een positief effect op de ruimte en dus ook op de mensen erin." Is hij wel eens een klopgeest tegen gekomen? „Jazeker. Dan is er sprake van zoveel opgebouwde spanning dat die manifest wordt. Je krijgt dan dat sleutelbossen ver dwijnen, dat mensen mysterieuze voetstappen horen of de deur opeens zien opengaan. Ik liep rond in een huis in Haarlem, en toen ik met de bewoners in het toilet stond, voelden we alle drie een vrieskou binnenkomen en zagen we hoe het kraantje door een onzicht bare hand werd opengedraaid. Dat kan alleen als het om een enorme hoeveelheid energie gaat die door de jaren heen is vergaard." Bang wordt hij daar niet van, maar het 'clearen' maakt hem soms wel moe. Zeker als het om grote plaat sen gaat, zoals de Utrechtse vinex- locatie Leidsche Rijn, gebouwd op een Romeinse legerbasis. „Toen die wijk in aanbouw was, dacht ik al: hier moet ik flyeren. Een woonwijk op een historische plek waar zelfs veldslagen zijn geweest, dat is vra gen om problemen." Omarmen En inderdaad heeft hij er al heel wat klanten geholpen, al was het soms een hele opgave. „Wat ik daar moet omarmen, is heel veel en heel oud." Een standaard sessie van zo'n 3 uur kost 288 euro. Eén van zijn vol gende klussen is een internetstart- up in Amsterdam. Voor de ondernemers het eeuwenoude grachtenpand betrekken, willen ze dat Juno langskomt. Hij komt re gelmatig bij bedrijven, vertelt hij, vooral als het slecht gaat met de business. Lachend: „Sommigen maken er een bedrijfsfeestje van, maar het komt vaker voor dat ik in het weekeinde moet komen, liefst in het donker. Je bedrijf laten clearen is nog niet alom geaccepteerd. Terwijl je daarna wel ziet dat het ziektever zuim daalt of de omzet stijgt. Dat zijn meetbare factoren." En Liesbeth? „Na het bezoek van Juno heb ik me een paar dagen vreemd gevoeld, een beetje in de war," vertelt ze. „Maar een week later sliep ik beter en voelde ik me fitter en positiever." Of ze dat daadwerkelijk te danken heeft aan de energetische reiniging, of dat de sessie anderszins iets in beweging heeft gezet, of dat het één niets met het ander te maken heeft, blijft gissen. Maar een goed verhaal voor op een feestje is het wel. Lenle op kussentjes vrijdagll maart 2016 GO Laat het voorjaar maar komen met de nieuwe collectie 'Summer Pastels' van het Nederlandse label FourFabrics. De collectie bestaat uit kussens, vazen, lampjes en an dere woonaccessoires in zachte tinten, die een stoere twist kregen door de combinatie met de kleuren koraal en hot pink. VOGELS Bioloog Hans- Wolf- en natuurfotografe Rosl Rössner stelden dit vogelboek samen. Het staat vol prachtige foto's van de meest voorkomende vogel soorten, vastgelegd zoals je ze niet vaak ziet. Bij elke vogel staan de kenmerken en gedra gingen vermeld. (Kosmos Natuur, €19,99) van alles met dit thema. (Lannoo, €14,99) HET PASTABOEK Dit kookboek van You- Tuber Gennaro Con- taldo is een must voor pastaliefhebbers. Con- taldo is be kend van Jamie Oliver's Food Tube, de online kookcom- munityvande Britse chef. (Kosmos, €9,99) KATTEN- - KNUTSELS '>V "U': Fan van haken en breien? Laatje eens inspi reren door katten. Poezenfanaat Femke Vindevogel knutselde REMBRANDT KLEUR JE EIGEN REMBRANDT Waan je Rembrandt met dit kleurboek, gebaseerd op de werken van de meester. (Kosmos Creatief, €12,99) 44 Zelf de boel eens lekker ener getisch aan kant maken? Dit zijn enkele beproefde metho den voor een spirituele schoonmaak: Zet bergkristal in je huis. Deze steen zou ener gie reguleren en absorberen en de ruimte 'schoon' houden. Loop door het huis met smeulende salie. De Indianen voerden dit ritueel, smudging ge naamd, uit om nega tieve vibraties uit leefruimtes te verdrijven. Palo santo (hei lig hout) schijnt eveneens ef fectief te zijn. Ook een klassie ker: de wind- gong. Hang je 'm voor het raam, dan voorkomt een prettig tingelende windgong dat de energie het huis uit stroomt. Plaats je 'm meer in de ruimte, dan zal het de energie verspreiden. Himalayazout zou negativi- teit opnemen. Vul een plan tenspuit met water waarin je Himalayazout hebt opgelost. Spuit dit water rond in de ruimte. Of strooi een beetje zout in elke hoek van de kamer en zuig dat na een paar uur weer op. Van datzelfde Himalayazout worden ook zoutkandelaars gemaakt, naar verluidt zeer geschikt voor het dagelijks on derhoud van je leefomgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55