Sportbond NTFU organiseert tijdrit met start en finish op Neeltje Jans Van Maaren ziet zand als voordeel Geelhoed maakt jaar af bij Bruse Boys plaats op Open NK in Axel ZEELAND 15 'Alles dat ik op mijn voet krijg, valt binnen' iemand of ik wilde meedoen. Waarom niet? Ja, ik had geen spullen. Maar ik leende een mo tor van de één, handschoenen van de ander, een onderbroek van weer iemand anders, een bril van die en zo scharrelde ik spul len bij elkaar. Drie jaar had ik niet op een motor gezeten. Ik stapte op en werd meteen derde in Aagtekerke." Hobbymatig De vlam ging weer branden. Gijsel ging weer wedstrijdjes rij den in Zeeland. En hij werd wa rempel Zeeuws kampioen in de MX2-klasse. Talent verloochent zich niet. „Maar ik heb niet de intentie om te gaan doen wat ik deed. Ik wil hobbymatig blijven crossen. Ik weet wat je ervoor moet doen en laten op een hoger niveau. Ik denk niet dat ik dat nog kan op brengen." Hij heeft een leuke ploeg om zich heen met monteur Jean-Pier- re de Bleijser, zijn trainer Patrick Piessens, zijn ouders en broer Bas. Mensen die hem ook in het zwarte gat bijstonden. Hij trapt wekelijks zijn balletje bij Steen 4, pakt zijn kickbokstrainingen mee en gaat zo nu en dan een avondje uit. „Ik ben een stuk sta bieler geworden en heb nu alles op een rijtje." Twee maanden geleden kreeg hij van de organisatie van het Open NK in Axel een wildcard toegewezen. Dat was de definitie ve streep onder het verleden. „Ik heb er heel veel zin in. Je kunt niet verwachten dat ik voorin met de wereldtoppers meerijd. Zij komen van Grands Prix in Thailand en Qatar en hebben trai ningskampen in Spanje gehad." Noord-Frankrijk „Mijn voorbereiding kende een doemscenario. Het heeft zo veel geregend dat ik niet in Zee land kon trainen. Ja, één keer in Axel. Verder moest ik op zaterdag naar Noord-Frankrijk om te trai nen. Conditioneel ben ik in orde, maar wedstrijdconditie is toch iets anders. Als ik zondag twee keer de finish haal en maandag ochtend weer op mijn werk kan verschijnen, ben ik tevreden." De NTFU viert dit jaar het zes tigjarig bestaan en wil daarom een aantal nieuwe evenementen organiseren. De Neeltje Jans Ti me Trial is er daar één van. Werk- eiland Neeltje Jans, waar afgelo pen zomer de finish van de twee de etappe van de Tour de France lag, is het start- en eindpunt van een tijdrit waar deelnemers indi vidueel of in teams aan de start kunnen verschijnen. Het par koers is geschikt voor fanatieke fietsers die over kracht en uithou dingsvermogen beschikken. De Neeltje Jans Time Trial is echter wel een wedstrijd met een recreatief karakter. „We dagen de deelnemers uit om de strijd met zichzelf aan te gaan", vertelt Ben de Weerd van de NTFU. „Het is een unieke gelegenheid om op de ze locatie mee te doen aan een tijdrit." Er worden drie klassementen opgemaakt: één voor de mannen, één voor de vrouwen en één voor teams, die uit vier renners moe ten bestaan. Het eerste startschot wordt om 10.00 uur gegeven voor de individuele fietsers. De teams starten op 29 mei vanaf 13.00 uur. De inschrijving voor de tijdrit is inmiddels geopend. Opgeven kan alleen via de website www.neeltj ej anstimetrial.nl Op het circuit in Axel wordt zondag de eerste wedstrijd van de Dutch Masters of Motocross verreden. Deze krant blikt dagelijks vooruit op het sterk bezette evenement. Vandaag in deel 3: deelnemer ]ordan-Lee van Maaren. Voor Jordan-Lee van Maaren is het aftellen begonnen. Het lukte de achttienjarige motor crosser uit Vlissingen om een wildcard te krijgen voor de Dutch Masters of Motocross. In zijn twee de seizoen in de MX2-klasse kan Van Maaren zondag in Axel zo maar tussen de wereldtop van de Grand Prix-rijders staan. Voor het startbewijs moet hij wel zijn kwalificatie zien af te dwingen via de tijdtraining. Een mindere rondetijd kan zijn droom verstoren, want er mogen niet meer dan veertig deelnemers aan de start staan. De tijd bepaalt de startplaats. „Ik moet dus zorgen dat ik bij de beste veertig tijden ben. Ik heb wel een goed gevoel. Het is een vliegende start over één ronde. Je krijgt daarna nog herkansingen om een snellere tijd neer te zetten", vertelt hij. Van Maaren rijdt al vanaf zijn zesde jaar wedstrijden en doorliep alle jeugdcategorieën. Twee jaar ge leden behoorde hij tijdens de het Open Nederlands kampioenschap in Axel tot de deelnemers in de i2scc-klasse. „Het ging toen wel goed, maar mijn plaats in de uit slag zou ik niet meer direct we ten." Vorig jaar maakte de Vlissin- ger zijn debuut in de MX2-klasse. „Ik behaalde bij de Nationalen een zesde plaats. Ik had niet ver wacht dat het zo goed zou gaan", kijkt hij terug op een geslaagd sei zoen. Van Maaren liet voor de NK- wedstrijden een aantal clubwed strijden van de RES vallen. „Ik heb vorig jaar minder wedstrijden in Axel gereden." Dit jaar was de seizoensstart wat moeizaam. „Ik heb twee wedstrijden gereden. Eén voor het NK in Lochem en één Heerde. Ik had best moeite om in mijn ritme te geraken. Ik kwam tegen het einde van de manches pas goed op gang." Tijdens de voorbereiding op de Dutch Masters heeft het Vlissing- se motortalent zijn conditie extra aangescherpt. „Deze week doe ik veel aan conditietraining. Hardlo pen, fietsen en krachtoefeningen. Zaterdag pak ik mijn rust." Omdat de baan in Axel geslo ten is, koos hij ervoor om woens dag met zijn Suzuki te gaan trai nen op het zandcircuit in Lierop, 'Deze week doe ik veel aan conditietraining. Hardlopen, fietsen en krachtoefeningen' vlakbij Helmond. Daar bereidden nog meer motorcrossers zich voor op de Dutch Masters. De jonge Vlissinger laat niets aan het toeval over. „Zaterdag ga ik met de auto naar Axel om te kijken hoe de baan erbij ligt." Van Maaren kan moeilijk inschatten wat zijn start kansen zijn. „Ik zie het zandcir cuit als een voordeel. Ik zou het heel jammer vinden als het niet lukt, want rijden in Axel voelt als een thuiswedstrijd." Leendert Geelhoed maakt het seizoen af als trainer van voetbalclub Bruse Boys. De oefenmeester uit Kamperland volgt bij de zaterdag eersteklasser Wim Nieuwland op, die wegens persoonlijke omstan digheden niet meer voor de groep kan staan. Nieuwland was aan zijn vijfde en laatste seizoen bezig bij de club. De huidige Bruse assistenten Koos Kalf en Sicco Zoer, die de ta ken de afgelopen weken hadden overgenomen, zullen nauw betrok ken blijven bij het eerste elftal. Zij zitten morgen tegen Brielle voor de laatste keer op de bank. Geelhoed is geen onbekende met het niveau. Met Terneuzense Boys en GPC Vlissingen was hij al eens actief in de eerste klasse. An dere clubs die hij onder zijn hoe de had zijn SSV'65, Tholense Boys en Serooskerke. Dit seizoen was hij clubloos. Geelhoed deed in het verleden ook al eens een interim- klus, in 2012 na het vroegtijdige vertrek van Alexander van Keulen bij SSV'65. sagra HEIKANT. De voetballers van Vogelwaarde 2 kunnen opgelucht ademhalen. Tops corer Roy Gijsel (hij staat niet eens in de spits, maar rechtshalf) is er zondagmid dag niet bij als koploper Steen 4 op bezoek komt. Dertien keer heeft Gijsel dit sei zoen al gescoord voor Steen 4. „Maar ik kan geen poot voetbal len hoor", giert hij het uit. „Vier jaar geleden hebben we dit vriendenteam opgericht. Drie jaar heb ik niet gescoord, maar sinds ik weer volop train voor de motorcross, valt alles dat ik op mijn voet krijg binnen." Hij pakt er een actiefoto bij, waarbij hij de bal finaal lijkt te missen. „Dit is typerend voor mij", zegt Roy Gijsel met de no dige zelfspot. „Je kunt niet met droge ogen naar me kijken als voetballer, maar op karakter lukt er nog wel eens wat. We zijn al eens kampioen geworden. Het zou mooi zijn als dat nu weer lukt." VRIJDAG 11 MAART 2016 wat belangrijk is VLISSINGEN. De wielersportbond NTFU organiseert op zondag 29 mei de Neeltje Jans Time Trial. De organisatie van de 35 kilometer lange tijdrit over de Deltawerken en door Zeeland wordt onder steund door Trimbelangen Mid den Zeeland (TMZ). Jordan-Lee van Maaren is klaar voor zondag, foto Izaak Verkeste door Aector Dooms Jordan-Lee van Maaren ?E Ft,o Mont hols door Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47