JÊÊÊk Actie '40 dagen zonder' In het kader van de vastentijd zweren zeven PZC-verslaggevers hun slechte gewoonten af Hoe vergaat het hun na vier weken? ZEELAND 5 Ik wil weer normaal zijn Geef de jeugd een ander voorbeeld Soms is het een moetje Ik vermoord die paashaas Drie weken drie kilo's erbij Vermoeidheid ebt weg Het juk van de klok gaat knellen 112-nieuws Wietlucht leidt tot aanhouding Politieagenten hebben woensdagavond om onge veer acht uur bij de contro le van een auto op de Wa- lensingel in Middelburg vijftien zakjes hennep, twee messen en een busje pepperspray in beslag geno men. De agenten kwam de drugs op het spoor toen ze de papieren van de 25-jari- ge bestuurder controleer den. Uit zijn auto kwam een sterke henneplucht. De man uit Breda is aange houden en overgebracht naar een politiecel in To rentij d. Hij is gisteren ver der gehoord over de zaak. 'Vermist meisje is in Zeeland' De politie vermoedt dat de vijftienjarige Carmen Maenhout uit Retranche- ment, die sinds 25 februari vermist wordt, zich wel licht in Zeeland ophoudt. Dat meldde de politie giste ren via Twitter. Maenhout is in februari met onbeken de bestemming vertrokken uit Oosterhout. Sindsdien ontbreekt ieder spoor. Car men Maenhout is 1,65 me ter, heeft bruine ogen en bruin haar. Wie meer weet wordt gevraagd contact op te nemen met de politie. Trio gepakt na diefstal iPhones Op de Westerscheldetun- nelweg in Terneuzen zijn woensdag drie Belgische mannen aangehouden door de politie, omdat zij ervan worden verdacht be trokken te zijn bij de dief stal van twee iPhones uit een telefoonwinkel aan de Havenstraat in Terneuzen. De auto waarmee de man nen gevlucht waren is door de politie op de Wes- terscheldetunnelweg staan de gehouden. In de auto troffen de mannen de twee iPhones aan. De verdach ten zijn aangehouden en hebben de nacht in de cel doorgebracht. Fietsendief gezocht De politie is op zoek naar de man die 12 februari de fiets van een 74-jarige vrouw uit Goes heeft gesto len. De elektrische fiets was rond 13.30 uur verdwe nen uit de Lange Kerk straat in Goes. Op camera beelden zag de politie een man die mogelijk iets met de diefstal te maken heeft. De politie wil graag met hem in contact komen. De man is vermoedelijk tus sen de 17 en 25 jaar oud en is gekleed in een groenkleu rig trainings jack. Hij droeg een blauwe trainingsbroek en had zwarte sportschoe nen aan. 40 dagen zonder Volg ons op www.pzc.nl/stoppenmet en blijf op de hoogte van onze ervaringen VRIJDAG 11 MAART 2016 MIDDELBURG RETRANCHEMENT TERNEUZEN GOES Aftellen kan beginnen MARCEL GEEN SOCIALE MEDIA Het loeder ligt continu op de loer. Ge lokt door een té aardig nieuwtje of duimpje omhoog laat ik me soms nog verleiden het bericht achter die mel ding op mijn gsm open te klikken. Stel de ik vorige week al na kritisch zelfon derzoek vast dat het me steeds lastiger valt de drang te weerstaan, met dag 29 op de teller begin ik het wel zat te wor den. Ik wil weer normaal zijn! Gewoon op mijn telefoon kijken, zonder dat het gevoel mij bekruipt ieder moment te worden betrapt. Gisteren op straat móest ik wel even met de focus op het schermpje door de straten van Zierik- zee struinen, in verband met een klusje waar ik op af ging. Maar als verwijtende blikken konden doden... Of zou ik me dat nu ook al inbeelden? „Je zou toch niet meer....?" Jahaa! Maar nu even niet! Gek eigenlijk. Het was toch ook zo heerlijk rustig, zonder telefoon? Het af tellen is begonnen, wat mij betreft! WENDY GEEN ALCOHOL Ik kan nergens komen of ik word in ver band gebracht met alcohol. Bure Reina liep deze week bijna met een boogje om me heen. „Je lijkt wel een alcoholist met die stukjes", beet ze me toe. Nou, niet dus. Integendeel. Geen alcohol drin ken kost me geen enkele moeite. Maar omdat ik kennelijk zo'n bescheiden con sument ben, merk ik van de weten schappelijk bewezen voordelen ook niet veel. Wat me wél opvalt, is dat de hele samenleving met alcohol is door drenkt. Nu ik zelf moeder ben, en dus volledig vermutst, denk ik daar toch be ter over na. Misschien helemaal niet zo'n gekke gedachte om de jeugd een ander voorbeeld te geven. Dat moet te doen zijn. De glaasjes met sigaretten gaan al decennialang niet meer rond op verjaardagen. Roken is slecht, weet mijn generatie nu. Misschien trekken jongeren over twintig jaar ook wel een zuur gezicht bij het zien van een fles al coholhoudende drank? JEFFREY MEER BEWEGEN Enkele tientallen kilometers heb ik afgelopen week van mijn schoenen afgesleten. Niet alleen aan Zeeuwse stranden of in de natuur, maar ook in het Portugese Porto. Een half uur tje wandelen per dag werd dus met gemak uren slenteren en ronddolen. De uitdaging zat hem vooral in de da gen erna. Want probeer je dan maar weer eens te motiveren. Toch lukt het me nog steeds om elke dag min stens een half uur te gaan stappen. Al gaat het de ene dag beter dan de andere, geef ik eerlijk toe. Soms is het een moetje. Vooral de drempel om tussendoor tijd vrij te maken is dan groot. Maar na het wandelen voel ik me steevast fitter. Ook val ik erdoor af en vind ik het leuk om te stappen op plekken waar ik niet zo snel kom. Langzaamaan denk ik er over wat ik na deze uitdaging moet gaan doen. Misschien lopen voordat ik ga werken? Het is zomaar een idee. ANNEMARIE GEEN CHOCOLADE Bedankt hoor, hertog Alva. Voor het meebrengen van chocola naar ons land. Weliswaar als drankje destijds, maar toch. Meneer van Houten maakte be gin 1800 de eerste repen. Daar zit ik dan nu. Smachtend. Het haasje dus. De fabrikanten van chocola weten het zo te fabriceren dat het smeltpunt van chocolade iets onder onze lichaamstem peratuur ligt. 'Daarom smelt het zo lek ker in de mond', zeggen ze. Fijn zo vlak voor Pasen. Overal chocofi- guurtjes. Werkelijk óveral. Alle varian ten paaseitjes; van hele, halve, gevuld, verpakt, als bonbons en feloranje geval letjes, tot eitjes waar lachende kuiken tjes uitkruipen. Evenzoveel hazen ook; van klein tot groot, dik en dun, gevuld en 'leeg'. Allemaal met zo'n irritant wit tandje. Dan heb ik het nog niet over de kippen, konijntjes, hartjes met '1000 kussen', cadeaumandjes, grijnzende Ca- limero's, vogelhuisjes, en, en, en.... Ik vermoord die paashaas. ONDINE STOPT MET ROKEN Hoezo, het aftellen is begonnen? Dat mag dan zo wezen voor degenen die zichzelf éven wilden uitdagen of een in gesleten patroon wilden doorbreken, voor mij zat er achter deze actie toch een wat ingrijpender gedachte: defini tief stoppen. (Hoogstens één sigaretje per dag, fluistert een stemmetje.) Of dat lukt, is de vraag, maar feit is dat het me nu heel wat haalbaarder lijkt dan drie weken terug. De trek is toch grote delen van de dag afwezig en zo ja, mak kelijker te weerstaan. Vorige week, op een lezing over parfum, merkten twéé mensen na elkaar op dat ik er goed uit zag. „Nee, écht, je huid ziet er beter uit. Wacht eens even... Was jij niet gestopt met roken? Dat zie je, hoor!" Ik kon het me niet voorstellen. Want ik voel me niet bepaald fris en fruitig, met de drie kilo die ik er in drie weken tijd aangege- ten heb. Op een enkel stukje chocola na, waren het hoogst verantwoorde con sumpties. Maar toch. Drie kilo. LEN ELKE DAG ONTBIJTEN Voordat ik deze uitdaging aanging, was ik vaak moe aan het eind van de mid dag. Volgens het Voedingscentrum kan niet ontbijten daar de oorzaak van zijn. Ik ben daar nogal sceptisch over als ik het op mezelf betrek. Al gebiedt de eer lijkheid te zeggen: de vermoeidheid ebt inderdaad langzaam weg. Of dat daad werkelijk door het ontbijten komt, weet ik niet. Wellicht is het ook de tijd van het jaar. De bloemetjes komen onder hand tot bloei. Wellicht geldt dat ook voor mij. Maar even zonder gekheid: 's morgens één of twee boterhammen eten schaadt sowieso niet en heeft wellicht een posi tief effect op je gezondheid. Ik raad het dan ook iedereen aan. De conditie op voeren door meer te bewegen en het flesje bier een keertje te laten staan, zou de volgende stap moeten zijn. Maar of ik daar direct behoefte aan heb, laat ik nog even in het midden. Hl v/ V ROLF NIET TE KORT SLAPEN Eerlijk gezegd heb ik het inmiddels wel een beetje gehad met dat hele slaapge- doe. Het is best verfrissend om af en toe met je ingesleten gewoonten te bre ken, maar als het eerste schokeffect eenmaal is weggeëbd, blijkt het toch lastiger dan gedacht om er een perma nente levensstijl van te maken. Zelfs een periode van veertig dagen voelt in eens verdraaid lang. En dus maar een bekentenis: ik heb de laatste dagen wat minder tijd in bed doorgebracht dan de weken voordien. Het is weliswaar nog een minutenkwes- tie, maar de trend lijkt onmiskenbaar. Geen enkele keer haalde ik meer dan zevenenhalfuur, zonder daar merkbaar nadeel van te ondervinden. Maar vooral: ik verlang af en toe naar de stilte van de nacht, naar slapen gaan op het moment dat lichaam en geest er om vragen, naar verlossing van het juk van de klok. Deze 40-dagenuitdaging zal toch geen nachtmerrie worden?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37