Horeca mag nog niet langer open 'Doe Zeeland niet op slot voor zonneparken' Zeeland is een gatenkaas Ziekmelding Al 40 procent van de kinderen in 2 ZEELAND Muziekles is op veel basisscholen een ondergeschoven kindje. Dat moet anders, vindt minister Bussemaker. water, specialist Water ontharders COMMENTAAR Jaap Gelok slaat groot alarm. De burgemeester van Borsele ziet dat drugssmokkelaars hier vrij spel hebben. Gelok is voorzit ter van het overleg van gemeenten, justitie en politie over de havens. Hij weet wat er speelt. De burgemeester schetst een uiterst somber beeld, mede ingevuld door vissers en sportvissers. Er is gewoon te weinig mankracht. Zeeland is een gatenkaas. Ge lok veegt de vloer aan met de plannen van minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie. Die was hier onlangs nog op be zoek. Hij kondigde toen een slimmere aanpak aan van de strijd te gen drugscriminaliteit. Allemaal mooi, maar Gelok is er niet van onder de indruk. Hij constateert bijvoorbeeld dat met de schaalver groting van de politie veel blauw uit Zeeland is verdwenen. Het Jaap Gelok is niet onder de indruk van de 'slimme' aanpak van de drugssmokkel Zeeuwse VVD-Kamerlid André Bosman wil zijn minister kenne lijk niet laten vallen. Want hij sputtert wat tegen. Niet erg over tuigend. Bosman zoekt zijn heil in kennisuitwisseling en flexibele techniek. Ook zijn argument dat er nog wel wat Zeeuwse agenten van ander werk kunnen worden afgehaald, is gemakkelijk te weerleggen. Rond de smokkel van drugs zit zware criminaliteit. Het is naïef te denken dat die de Zeeuwse bevolking nooit zal raken. Alleen al daarom is het zeer goed dat Gelok zo duidelijk stelling neemt. „Het kan niet zo zijn", aldus burge meester Harald Bergmann, „dat zij langer opengaan en dat wij eventuele problemen moeten op lossen." De gemeenteraad ging in 'Het kan niet zo zijn dat zij langer open gaan en dat wij de boontjes moeten doppen' Harald Bergmann burgemeester januari akkoord met een proef om de sluitingstijden te verruimen. Afgezien van enkele nachtcafés moeten alle horecazaken nu nog om 2.00 uur sluiten. Een aantal ho recaondernemers heeft gevraagd langer open te mogen blijven. Een meerderheid van de Middelburgse raad was voorstander van een proef van een half jaar. Het is echter nog niet bekend wanneer de proef daadwerkelijk begint. De burgemeester wil eerst nog afzonderlijke gesprekken voe ren met omwonenden en onder nemers. Van de laatsten wil hij precies horen wat ze gaan doen om ervoor te zorgen dat de eerste groep niet geconfronteerd wordt met meer overlast. „Want het is hun feestje." Horeca-ondernemer Thijs van den Berge van De Heren is ver baasd. Hij heeft nog niets gehoord van de gemeente over nog een ge sprek noch dat hij informatie moet leveren over het tegengaan van overlast. Hij verkeerde, zo zegt hij, na het besluit van de ge meenteraad in de veronderstelling dat per 1 april hij en andere onder nemers een halfjaar lang hun be drijf een uur later mogen sluiten. Beleidsambtenaar Jack Doorns geeft aan dat er onder meer ge sproken moet worden met de on dernemers over een meldpunt voor overlast. En wat er gaat ge beuren als er bezoekers van een bepaalde zaak voor overlast zor gen. Hij kan zich voorstellen dat zo'n zaak dan niet langer deel mag nemen aan de proefperiode. Almanak Pijntje hier, snotje daar. Beetje misse lijk. Kramp in de buik, steken in de zij of in het hoofd. Het repertoire dat haar vijftienjarige zoon 's ochtends af draait als zij hem wekt om hem rich ting school te bewegen, is eindeloos. Lang niet altijd neemt ze hem serieus, maar al met al heeft ze hem afgelo pen winter toch al wat keren moeten afmelden. Dat zal vanaf nu anders zijn, hoopt ze na de laatste ziekmel ding. Rillend van de koorts en kreu nend van de spierpijn perste hij het er in alle eerlijkheid uit: „Nu weet ik dat alle keren dat ik me hiervoor ziek heb gemeld, niet echt waren." 'Waarschuwing voor fraude' De Huurders Vereniging Middelburg waarschuwt dat er op Walcheren men sen gebeld worden door een frauduleus incassobu reau. Het probeert via de te lefoon bankgegevens los te krijgen. Volgens Anneke de Vries van HVM heeft ze al signalen van vijf men sen ontvangen die gebeld zouden zijn door iemand die zich voordoet als mede werker van een incassobu reau en gegevens opvraagt. Schapen eten de singels kaal Schapen gaan ervoor zor gen dat het gras langs de singels in Middelburg regel matig wordt gekortwiekt. De kudde van Kaljouw Landschapsbeheer be graast drie keer per jaar de grasberm, telkens onge veer vijf dagen lang. De gemeente kiest voor de ze ecologische en milieu vriendelijke methode na een succesvolle proef op de oevers van de Veersesingel. Dinsdag 22 maart is hier over om 20.00 uur een in formatiebijeenkomst in het stadskantoor. Borden melden buurtWhatsApp In wijken waar Middelbur gers een buurtWhatsApp- groep hebben om elkaar te waarschuwen voor verdach te omstandigheden, ko men extra borden om het bestaan van de groep on der de aandacht te breng en. De gemeente plaatst de borden als ondersteuning. Woensdag 16 maart om 13.30 uur wordt het eerste bord voor Reijershove ont huld aan de Torentrans. Zonne-energie Cnjöfr) iaMerl „Veel prima projecten dreigen nu de ijskast in te moeten, om dat de provincie enkele jaren wil wachten, tot de nieuwe Energie Kansenkaart voor de Omgevings visie voor Zeeland in 2018 gereed zal zijn", aldus D66-Statenlid Rutger Schonis. Provinciale Staten bespreekt vandaag de herziening van het Omgevingsplan dat tot 2018 geldt. Daarin staat dat grootscha lige zonneparken alleen zijn toe gestaan in gebieden binnen de begrenzing van bestaand be bouwd terrein. „Dit biedt op kor te termijn voldoende mogelijkhe den voor opwekking van zon ne-energie", is in het Omgevings plan te lezen. D66 wil voorko men dat de provincie op slot gaat voor nieuwe initiatieven voor zonneparken. Schonis: „Om de doelstelling voor het opwek ken van duurzame energie in 2020 respectievelijk 2023 te beha len is haast geboden. Een plan procedure duurt snel een half jaar of langer. Door reeds opge starte initiatieven te laten wach ten tot 2018, laat Zeeland kansen liggen om bij te dragen aan de klimaatdoelstellingen." Vrolijk trom melen en fluiten de kleu ters van de Frans Naereboutschool in Vlissingen erop los. De school werkt aan de hand van de onderwijsme thode Kunstkabinet samen met externe partners zoals de Zeeuwse Mu ziekschool en muziek- vereni- FZC door Emile Calon MIDDELBURG De Middelburgse ho reca moet eerst met een plan ko men hoe ze ervoor zorgt dat er geen overlast ontstaat door latere sluitingstijden. Pas dan geeft de burgemeester toestemming om tij delijk langer open te blijven. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Omdat duurzaam onze passie is Duurzame technieken Walhout www.dt-walhout.nl Annie M.G. Schmidtlaan 52 4481 DS Kloetinge info@dt-walhout.nl +31 (0)6 -10 97 67 66 Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl Er zit muziek door Ondine van der Vleuten middelburg. De D66-fractie in Provinciale Staten vreest dat de aanleg van zonneparken in Zee land vertraagd wordt. Juffrouw Laura zet de toon in groep 1 /2 van de Frans Naere boutschool in Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34