Gijsel crosst nu voor het plezier Piet Dieleman heeft geen tijd voor navelstaren Ai Dak op viaduct 1- Gelok: Drugssmokkelaars hebben vrij spel in de haven Voorzitter Jaap Gelok van de havendriehoek in Zeeland luidt de noodklok over drugssmokkel. II gjaJUBflM 's-HEERENHOEK. Net buiten 's-Heerenhoek wordt hard gewerkt aan de nieuwe verbinding van de Molendijk met de Sloeweg. Er komt een ongelijkvloerse kruising met twee rotondes bovenop. Vorige week is een begin gemaakt met het plaatsen van de zijwanden, deze week worden de liggers aangebracht. Die vormen als het ware het dak van het viaduct. Het is de bedoeling dat de aansluiting eind juni kan worden opengesteld. Tot nu toe verlopen de werkzaamheden zonder strubbelingen. Zodra de verbinding open is, verdwijnen de stoplichten bij de even verderop gelegen Stoofdijk. Daar is de afslag richting Lewedorp al een tijdje afgesloten. Die richting 's-Heerenhoek is nog open. foto Mechteld Jansen VLISSINGEN. De Zeeuwse havens zijn een gatenkaas. Drugssmokke laars hebben er vrij spel, omdat er te weinig controleurs zijn om ze te pakken. Een officier van justitie voor havenzaken lost het pro bleem niet op. „Je moet dienders hebben om boeven te vangen." Voorzitter Jaap Gelok van het veiligheidsoverleg voor de Zeeuw se havens (de zogenaamde haven driehoek) en burgemeester van Borsele luidt de noodklok. Hij vindt dat minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie meer controleurs moet inzetten. „Voordat de nationale politie werd opgericht had de politie te water alleen al op het bureau in Vlissingen veertien mensen zit ten. Die zijn allemaal weg. Die po litie te water is opgegaan in een landelijke eenheid infra. Die richt zich op zowel water, spoor als luchthavens. En als de Tweede Ka mer vindt dat er meer controles moeten komen op vliegvelden, worden die mensen ingezet. Ik heb dus structureel minder toe zicht op de Zeeuwse wateren." Wel hebben de Koninklijke Ma rechaussee en de douane nog men sen achter de hand, zegt Gelok. „Maar het haventeam - de politie voor de Zeeuwse havens - bestaat op papier uit zes man. In werke lijkheid ken ik er maar drie, waar van er één langdurig ziek is. En ik wil gewoon eens zes uniformen naast elkaar zien. Vissers en sport vissers zeggen dat er nauwelijks wordt gecontroleerd." Gelok maakt zijn opmerkingen drie weken nadat in het bijzijn van Van der Steur afspraken zijn gemaakt om de misdaad in de Zeeuwse havens slimmer aan te pakken. Zo is officier van justitie Gunnar van der Hofstede speciaal belast met de bestrijding van ge organiseerde criminaliteit in de havens. WD-Kamerlid André Bos man uit Middelburg is het niet met Gelok eens dat in de Zeeuwse havens alles kan. „Er worden drugs gevangen en arrestaties ver- richt.Door de Nationale Politie is het makkelijker om specifieke ken nis uit te wisselen. Ook zijn er mo biele scanners, zodat het voor smokkelaars onzeker is waar wordt gecontroleerd." Bosman vindt dat 'Zeeuwse burgemeesters zich moeten afvra gen of ze meer agenten inzetten op fietsendiefstallen of op zwaar dere vormen van criminaliteit'. Gelok: „Er zit geen mens meer in bureau Heinkenszand. Dat weet Bosman heel goed." vyjeïöP .sWP^1 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 11 maart 2016 Zeeland Ik heb nu agenten nodig1 door Jeffrey Kutterink ot» iUaat» Goes T<.tsUaat^6 ■bos®etvS DEZE UNIEKE AANBIEDING GELDT ALLEEN VOOR DE BRUIDEGOM, ZIJN VADER EN SCHOONVADER Geldig tot en met 30-4-2016. Niet van toepassing op maatkostuums. Niet geldig in combinatie met andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33