50% TO©S r Coffeeshop High Life koopt voormalig restaurant Zeelandbrug Zwakke zeearend was inderdaad vergiftigd Moedwil en misverstand 4^41 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik geloof in het nut van jodiumpillen. Uw Mening ONEENS paul kusters Onderzoek kerncentrale SP wil Doel nu sluiten 'Bel niet met incassobureau' Leerbedrijven samen online Column Politie heeft handen vol aan vele whatsapp- buurtgroepen, kopte dagblad Trouw afgelo pen week. In het artikel lag de nadruk op Zeeland en de moeite die gemeente en politie doen om het reilen en zeilen van al die mensen die hun buurt in de gaten willen houden, een beetje te stroomlijnen. Nu was Trouw re latief laat met dit nieuws, de PZC schreef in de afgelopen drie maan den niet minder dan dertien arti kelen over de buurtwhatsapps. De vraag is of wat ik als afwijkend definieer, ook als zodanig wordt ervaren door mijn buren Uit het artikel in Trouw komt een beeld naar voren dat op z'n aar digst koddig te noemen is. Een ge meente die een meldpunt en richtlijnen opstelt omdat het 'een beetje een zooitje' was volgens een afgevaardigde van Schouwen- Duiveland. Een buurtagent die het wel handig vindt: al die extra ogen en oren! Bewoners die erg content zijn met hun betrokken heid, maar in een maand nog geen enkele serieuze melding heb ben gedaan. Zegt het toneelstuk De revisor van Nikolaj Gogol u iets? Een hoogst amusante parade van flaters, misverstanden, ge ruchten, stompzinnigheid en ver warring. Op een speciale website kun je op zoeken in welke wijken er al een buurtwhatsapp bestaat. En ja hoor, mijn eigen Edelstenenbuurt heeft ook een eigen groep. Het gekke is alleen dat ik niet echt weet of ik me hierdoor veiliger voel. Wanneer ik nu door mijn straat loop, stel ik me voor dat er achter elk venster een bezorgde burger zit met de telefoon in de aanslag om afwijkend gedrag te rapporteren. De vraag is natuur lijk of wat ik als afwijkend defini eer, ook als zodanig wordt erva ren door mijn buren. Het prettige aan buurtagenten is juist dat ze ge traind zijn om onderscheid te ma ken tussen echte problemen en burengekrakeel - behalve als ze door een blunder (pardon, een menselijke tekortkoming) de ver keerde persoon ter verantwoor ding roepen natuurlijk (zie mijn column van vorige week). 622 reacties kx toosenhenk.nl O &IE&ERIK SAMSOM BE HANS KLOK VAN BE POLITIEK, alle stoel poten ZIJN AFC3EZAA<3t> EN TOCH BLIJFT IE... .SEWOON ZITTEN!.' knap! De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OW) over weegt onderzoek te doen naar kerncentrales in Ne derland en België. Dat gebeurt vanwege de onrust rond de centrales, zegt een woordvoerder. De OW kijkt wat de raad kan on derzoeken en wat voor meerwaarde dat heeft. „Op dit moment volgen wij een aantal zaken die spelen. Met name rond de kerncentrale in Doel is pu bliciteit geweest", lichtte voorzitter Tjibbe Joustra aan de NOS toe. „Wij wor den benaderd door vrij veel mensen, burgers en be stuurders, die zich zorgen maken. Dat is voor ons een aanleiding om te gaan kij ken of hun zorgen terecht zijn." De SP Zeeland is een hand tekeningenactie begonnen om de kerncentrales in het Belgische Doel en Tihange te sluiten. De partij stelt steeds meer berichten te krijgen van verontruste mensen die geen vertrouwen hebben in de veiligheid van de kerncentrales. De SP deelt de zorgen en gaat in Zee land en Brabant de straat op om handtekeningen te verzamelen. Digitaal tekenen kan op: https://actie.sp.nl/doel- moet-sluiten. De Huurders Vereniging Middelburg waarschuwt mensen voor een fraudu leus incassobureau. Gepro beerd wordt om via de tele foon bankgegevens los te krijgen. Volgens Anneke de Vries van HVM presenteert de beller zich als een werkne mer van een officieel incas sobureau. Hij vraagt men sen te bellen naar 0883315353. De beginnum- mers 088331 zijn van het echte bureau, de doorkies- nummers 5353 zijn van het frauduleuze bedrijf. WLB Zeeland, waarbij acht werkleerbedrijven in de he le provincie zijn aangeslo ten, heeft sinds gisteren een nieuwe website gelan ceerd. Geïnteresseerden kunnen er informatie vin den over de werkzaamhe den en locaties. WLB gaat uit van Emergis. In de be drijven werken mensen die problemen hebben met het vinden van een regulie re baan. Warrens wil zijn plannen verder nog niet toelichten. Dat doet hij eind deze maand op het raadsle denspreekuur. Zijn bedrijfslei der Tolga Sen en sectorad viseur Dimitri Breeuwer bevestigen de aankoop van de toplocatie aan de voet van de brug. Ook de makelaar heeft aan de infor matie bij het pand op zijn in ternetsite een definitief 'ver kocht' toegevoegd. De kans dat de gemeenteraad toestemming geeft voor vesti ging van een coffeeshop, lijkt vooralsnog niet groot. Schou- wen-Duiveland hanteert een nul-beleid. Burgemeester Gerard Rabelink zegt in een reactie dat daar wat hem betreft aan wordt vastgehouden. Warrens zou in dat geval 'so wieso gewone horeca' in het twee jaar geleden gesloten restau rant kunnen onderbrengen, stelt Breeuwer zich voor. Maar vol gens de adviseur van de canna- bissector is de tijd rijp om het be leid op Schouwen-Duiveland om te gooien. Hij verwijst naar de re cente alarmbellen die het maat schappelijk werk SMWO en ggz-instelling Indigo lieten lui den, over het bovengemiddeld drugsgebruik van de lokale jeugd. Wethouder Cees van den Bos (Volksgezondheid, SGP) beti telde de situatie eind november zelfs als 'zorgwekkend' en trok voor de komende vier jaar 70.000 euro extra uit om de pro blematiek te lijf te gaan. Breeuwer: „Je kunt de coffee shop ook als een bondgenoot zien, om een scheiding van die twee markten te creëren en zo sa men te werken aan preventie. In een coffeeshop heb je meer grip op de situatie." Het pand aan de Ooster- schelde heeft volgens hem alles in zich voor de perfecte coffeeshop. „Buurt- overlast is een vaak gehoord ar gument om een shop te weige ren. Dat gaat hier niet op." Breeu wer vreest evenmin voor 'Check- point-achtige toestanden'. Die grote coffeeshop in Terneuzen 'Je kunt de coffeeshop ook als een bondgenoot zien, om een scheiding van die twee markten te creëren' trok dagelijks duizenden klan ten, onder wie veel Belgen en Fransen. „Zolang in de zuidelijke provincies het buitenlandcrite rium geldt, mag alleen aan Ne derlanders worden verkocht. De ze coffeeshop is voor regionaal en lokaal gebruik. En voor Neder landse toeristen in de zomer", al dus Breeuwer. SINT PHILIPSLAND. De zeearend die eind vorige maand ernstig verzwakt werd aangetroffen in natuurgebied De Slikken van de Heen bij Sint Philipsland is ver giftigd. Dat stelt stichting Het Zeeuwse Landschap. Onderzoek naar de braakbal van het dier heeft dat uitgewe zen. Het gif is volgens de stich ting aangebracht op een dode vo gel. Om welk gif het gaat wordt in het kader van het onderzoek nog niet verteld. De zieke zeearend werd op 24 februari gevonden door een bos wachter van Het Zeeuwse Land schap. Het dier is daarna op kracht gekomen in een vogelop vangcentrum in het Brabantse Zundert. Vijf dagen later werd de zee arend weer vrijgelaten op dezelf de plek. De vogel maakt het waar schijnlijk goed. Hij is woensdag nog gespot in een natuurgebied bij Nijkerk. Het Zeeuwse Landschap heeft aangifte gedaan bij de politie en roept getuigen op zich te mel den. Het vergiftigde aas moet vol gens de stichting dichtbij de vindplek van de zeearend heb ben gelegen. Mogelijk was het be doeld om vossen of haviken te vergiftigen. Maan Leo 1 Dikke mensen moeten overal aan de slag kunnen. DEN HAAG VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN door Marcel Modde ZIERIKZEE. Eigenaar Ramon War rens van High Life in Goes heeft voormalig restaurant De Zeeland brug bij Zierikzee gekocht. Hij wil er een coffeeshop in beginnen. Dimitri Breeuwer bureau DAB Voormalig restaurant De Zeelandbrug bij Zierikzee ligt ver van de be bouwde kom en heeft genoeg parkeerplaatsen, foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2