CULTUUR SHOW 27 Barry Atsma is onhandig Boete 'Heel Holle id Bakt' lager Ellie Coulding stopt met zingen Dany Lademacher was de gitarist van Herman Brood in diens hoogtijdagen. Zijn nieuwe album Out of Heaven is net uit. 'Diet is keen beroep voor waatjes/ Barry Atsma heeft zijn duim gekneusd. De 43-jarige acteur twittert dat dat gebeurde tij dens de opnames van een seks scène. Hij werkt momenteel aan de tv-serie Klem. Omroep MAX heeft een klein succesje geboekt in het bezwaar tegen een boete van het Com missariaat voor de Media. Die boete wordt verlaagd van 162.000 euro naar 145.800 euro. MAX kreeg de boete vorig jaar omdat de omroep Albert Heijn en Bol.com in staat stelde geld te verdienen aan producten van het populaire tv-programma Heel Holland Bakt. De publieke omroep mag niet dienstbaar zijn aan winst van derden. Volgens het commissariaat heeft de om roep dat verbod overtreden. Ellie Goulding Love Me Like You Do) stopt na haar wereldtournee voorlopig met zingen. De 29-jari- ge zangeres zegt kapot te zijn nu haar relatie met McFly-bassist Dougie Poynter is gestrand. In 1994 zei hij de rock-'n-roll voor lange tijd vaarwel. „Ik had vanaf mijn 20e op het podium gestaan. Koken is mijn andere liefde. Ik werd souschef in The Café, een tent aan de De Boelelaan in Am sterdam. Zakenmannen zaten er met hun platina creditkaarten te zwaaien, maar er kwamen ook boeven. Een geweldige tijd." Van een collega uit de keuken hoorde Lademacher in 2001 van de dood van Brood. „Ik ben toen echt compleet geflipt. Ik moest meteen naar huis, waar inmiddels een cameraploeg van AT5 op me stond te wachten." De muziek bleef trekken en La demacher greep weer naar zijn gi taar. Er ligt een nieuwe cd, Out of Heaven. De band knoopt daar een tournee aan vast langs tien loca ties verspreid door het land. Zeifis hij ongeschonden uit al die jaren van seks, drugs en rock-'n-roll gekomen. „Ik was geen engeltje als het om drugs ging. Maar ik vond de seks aantrek kelijker. Een lekker kontje deed me meer dan een snuif coke." ik wel even een tekst bij." Saturday Night was één van de nummers op Shpritsz, het in 1978 verschenen album dat algemeen geldt als het hoogtepunt in de carrière van Herman Brood. Wat Lademacher achteraf ver baast, is hoe snel de plaat tot stand kwam. „De songs schre ven we in een kraakpand in Groningen. Er liepen ratten rond, er zaten junks en de stroom betrokken we van het café ernaast. Het was er zo vochtig en smerig, we móes ten wel haast maken. Maar de opnames gingen daarna ook zo snel: in één week stond alles erop." In Nederland is Ladema cher bekend van zijn werk met Brood. In België ken nen ze hem vooral van The Ra dios, de band die hij in 1991 begon met zanger Bart Peeters. The Ra dios was een enorm succes, een soort Doe Maar van België. „Maar dan nog erger. We hadden 27 man in loondienst. Gingen wij ergens heen, dan werden we voorafge gaan door politie met sirenes en zwaailichten. Optreden voor 20.000 man was niets bijzonders." jazzzanger Mose Allison was zijn grote voorbeeld. Muzikaal voelden Brood en ik elkaar heel goed aan. De eerste keer dat we samen speel den, wist ik: dit is de zanger die ik altijd al in mijn hoofd hoorde. Zijn timing sloot perfect aan op wat ik deed. Pas nu reali seer ik me dat het de jazz was die ons bond." Snelheid was het wezens kenmerk van Herman Brood His Wild Romance. „Later werd alles veel sneller, ja, maar er zijn liveopnames uit de begintijd en daarop hoor je dat we toen nog veel meer een swingband waren. De bas ging van padoem-doem- doemedoeme-doemedoem, weet je wel." Met Herman Brood schreef Da ny Lademacher Saturday Night, een van de grootste klassiekers van de Nederpop (ze haalden er de 35ste plaats van de Amerikaan se Billboard Hot 100 mee). Lade macher kan zich het moment dat hij de kenmerkende gitaar riff ver zon nog precies herinneren: „Ik was mijn gitaar aan het stemmen en schoof een soort van D-ak koord over de hals. Herman hoor de dat en riep meteen: daar maak 'Pas nu realiseer ik me dat het de jazz was die Herman en mij bond' VRIJDAG 11 MAART 2016 Out of Heaven van Dany Lademacher's Wild Romance ligt nu in de winkel. Dany Lademacher: „Ik ben com pleet geflipt toen ik hoorde van Her mans dood." foto Eva Plevier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27