Wang laat Robben kan met Bayern München nog de beker,- 18 Sepp Blatter vindt uitbreiding WK naar 40 landen slecht idee WSB toch naar finale in de Kuip De beslissende fase van het seizoen breekt aan voor Arjen Robben, die ook alweer denkt aan Oranje. Het WK uitbreiden naar veertig deelnemende landen, zoals de nieuwe FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil, is een slecht idee. Dat zegt de voormalige voetbal baas Sepp Blatter in de Zwitser se krant Bliek. „Men zou bij 32 landen op een WK moeten blij ven. Dat systeem heeft zich be wezen." Dat Infantino met zijn idee mo gelijk stemmen heeft gewonnen, zegt Blatter niet zo veel. „De vol gende roept dan 44 landen. Waar is de grens? Net als bij grandslams 128 deelnemers in een knock-outsysteem? Dat zou een echt creatieve vernieuwing zijn." Bij het recente FIF A-congres had Blatter nog wel op een woordje over zijn verdiensten gerekend. „Twee kandidaten hebben mij nog genoemd: een die zich terug trok en een ander die weinig stemmen had." Verder is Blatter blij met zijn leven zonder de FIFA. „Toen de nieuwe voorzit ter was gekozen, viel me een zware last van de schouders." Ook tegenslag voor Fabian Hambüchen Niet alleen Epke Zonderland kampt in de aanloop naar het olympisch kwalificatietoernooi turnen in Rio met fysieke klach ten. Fabian Hambüchen, een van zijn concurrenten aan de rek stok, heeft zijn deelname aan een wereldbekerwedstrijd in Glasgow (19 maart) moeten af zeggen wegens schouderproble men. Duitsland is een van de te genstanders van Nederland in de strijd om olympische tickets. McClaren raakt baan bij Newcastle kwijt Trainer Steve McClaren heeft voor het laatst bij Newcastle Uni ted op de bank gezeten. Volgens Sky Sports moet hij nog voor het volgende duel van maandag met Leicester City wijken voor de Spanjaard Rafael Benitez. Steve McClaren presteert dit seizoen uiterst teleurstellend met New castle United. Ondanks ruim 100 miljoen euro aan investeringen staat Newcastle United voor laatste in de Premier League. Nummerdor en Varenhorst gaan onderuit Reinder Nummer dor en Christiaan Varenhorst hebben hun tweede poule wedstrijd in het Grand Slamtoernooi van Rio de Janeiro verloren. De Brazili aanse veteranen Emanuel Rego (42) en Ricardo Santos (41) waren het Ne derlandse beachvol- leybalduo net de baas: 21-19, 22-20. Veranderlijke wind speelt Postma parten De Linn-zeilers zijn onverrichter zake het water opgegaan voor de vijfde race van het EK. De vloot maakte een paar proefstarts, maar de veranderlijke, vaak wegvallende wind maakte een wed strijd onmogelijk. Na vier races voor de kust van Barcelona staat Pieter-Jan Post ma op de derde plek. Antonia sluit weer aan bij FC Groningen Jarchinio Antonia mag weer bij FC Gro ningen meetrainen. De aanvaller is in ge nade aangenomen bij de bekerwinnaar, nadat hij excuses had gemaakt voor zijn gedrag. De club leiding zette Anto nia in februari uit de selectie, omdat hij zich niet had gehou den aan de omgangs vormen en regels. Arjen Robben heeft het goed naar zijn zin deze week. Óp de training draai de hij samen met Thomas Müller een doelpunt in elkaar dat de me diatak van Bayern München met een op internet gooide, onder de noemer 'doelpunt van het jaar'. De aanvaller kreeg complimen ten voor zijn eerste optreden in een grote Duitse televisieshow en het sparren met de architect die zijn toekomstige huis in Gro ningen bouwt, is begonnen. Robben (lacht): „Nee, dat is lange re termijnwerk. We hebben als gezin besloten dat we straks te rugkeren naar Groningen. En dan maak je langzaamaan een begin met kijken hoe je dan wil wonen. Maar voorlopig zit ik nog goed hier in Duitsland en bij Bayern." De beslissende fase van het seizoen breekt aan. De laatste fase ook on der trainer Josep Guardiola. Staat er in zijn derde jaar nu het beste Bayern dat jij hebt meegemaakt? „Ik denk dat we qua spel en qua dominantie op het hoogtepunt zitten, ja. We spelen momenteel nóg gevarieerder dan pakweg één, twee jaar terug. Guardiola heeft echt een eigen visie op Bayern gedrukt. Alleen: dat moet je ook bevestigen met titels. Zo werkt het, aan prijzen wordt alles afgemeten. Sinds 2013 is de triple zelfs het ijkpunt. Toen wonnen we de titel, de beker én de Cham pions League. Nu wordt er weer alleen gesproken over drie titels winnen, zo hoog is de druk." „Nou, ja, het gaat mij te ver om te zeggen: als je de Champions Lea gue niet wint, is er gefaald. Kijk, in de titelstrijd mogen we het niet meer weggeven, met vijf punten voorsprong op Dort mund. De finale van de beker moeten we halen, met de halve fi nale in eigen huis. Maar de Cham pions League, poeh, zeg het maar.Het zegt voor mij alles dat er nog steeds niet één club twee keer achter elkaar die titel won. De verschillen aan de top zijn zó marginaal. Ik geloof zeker dat we hem kunnen winnen. Maar zelfs één zwakke fase in een deel van een wedstrijd kan al fataal zijn." „Nee, dat is niet aan de orde. Zo gaat dat niet in het voetbal. Als speler ligt je focus alleen op de rest van dit seizoen. Op zoveel mogelijk winnen onder Guardio la. Ook vanuit persoonlijk oog punt hoop ik dat we met hem fantastisch afsluiten. Ik werk heel graag onder hem." „Nee. En dat hoeft ook niet. Na zeven jaar weet ik wel hoe ze bij de club over mij denken en an dersom geldt hetzelfde. Vanaf 2017 kijken we gewoon samen steeds per seizoen hoe het ervoor staat." „Het stoppen van Heitinga vond ik confronterend. Dat nieuws kwam echt wel binnen. De eerste van je generatiegenoten. Heitin ga, Van der Vaart, Huntelaar, met 'Echt iedereen gaat naar het EK. Het moet gek lopen wil er niet iemand van Bayern het toernooi winnen' m Zoals bekend botert het al maan den niet tussen de Chinese grootaandeelhouder (98 procent van de aandelen) en de lokale lei ding van de club, maar een lang durig onderhoud gisteren in het Kyocera Stadion bood nog steeds- geen oplossing. De komende da gen praten de partijen verder, zo lieten zij gistermiddag blijken. Lang werd uitgekeken naar de rentree van Wang, die al een half jaar niet meer in Den Haag was Sport VOETBAL ROTTERDAM. De amateurs van WSB gaan op 24 april toch naar de Kuip. Op invitatie van de KNVB is de stuntploeg uit Noordwijkerhout te gast bij de bekerfinale. WSB werd in de halve finale uitgeschakeld door FC Utrecht (3-0). „De prestatie van WSB was zo bijzonder, dat de ploeg niet bij de finale kan ontbreken", aldus de bond. foto ANP TURNEN VOETBAL BEACHVOLLEYBAL ZEILEN VOETBAL 'Ons ijkpunt? door Maarten Wijffels Maar je gaat niet op korte termijn al terugverhuizen naar Nederland, toch? Terecht? Heb je inmiddels ook al contact met Carlo Ancelotti, die het vol gend jaar van Guardiola overneemt? Je contract bij Bayern loopt tot 2017. Lopen er gesprekken over contractverlenging? Om je heen hebben generatiegeno ten het moeilijk. Van Persie en Sneij- der in Turkije. Van der Vaart in Span je. John Heitinga is op zijn 32ste zelfs al gestopt. Hoe kijk jij naar die ontwikkelingen? Arjen Robben door Dennis Jansen Een innige omhelzing tussen ADO-directeur Jan Willem Wigt en eigenaar Wang. foto Angelo Blankespoor DEN HAAG. De komst van dubeige- naar Wang Hui naar de Hofstad heeft voorlopig nog niet voor dui delijkheid gezorgd binnen ADO Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18