Brandweergezin rukt uit Anti-immigratiepartij AfD profiteert van de 10 NIEUWS K00PJEDEAL.nl) ^aanbiedingen van Drie Duitse deelstaten gaan zondag naar de stembus. Er is slechts één thema: het asielbeleid van Merkel. rcerugees welcom< €99,95 80% €80,- 80% Nu slechts €19,95 DURACELL 77% Nu slechts 24,95 73% 699,- Vanaf slechts €189,- 63% €39,95 63% €25,- Nu slechts €14,95 599,95 85% €510,- Nu slechts 89,95 RASPBERRY 75% 79,95 75% €60,- Nu slechts €19,95 ufoor is Matthias Lieschke niet, daar voor is de politicus en eigenaar van een autofirma bij Maag denburg, te flegma tiek. Maar Lieschke zal niet ont kennen dat hij grote verwachtin gen heeft voor zijn partij, Alterna tive für Deutschland (AfD). Zondag zijn hier in de Oost-Duitse regio Saksen-An- halt, net als in Baden-Württem- berg en Rijnland-Palts, deelstaat verkiezingen. Als de peilingen niet bedriegen, kan de AfD, de veel besproken populistische an ti-immigratiepartij, een spectacu lair resultaat behalen. „Tot wel 19 procent", zegt Lieschke in het par tijkantoor in de Landeshauptstadt Maagdenburg. Zelf staat de slan ke man met het sluike haar en de designerbril ook op de kieslijst: „Ik zal niet ontkennen dat ik be hoorlijk nerveus ben. Het is een enorme verantwoordelijkheid." Onder druk van de niet-afla- tende vluchtelingencrisis heeft de AfD in delen van Duitsland snel wortel kunnen schieten. De conservatief-nationalistische par tij, die in 2013 begon als een dub van euro-kritische economie-pro- fessoren, is een vergaarbak voor de emoties van grote groepen 'be zorgde burgers': van afvallige con servatieve christen-democraten tot boze jongemannen in de voor malige DDR, van wie een aantal er 'bruine' sympathieën op na houdt. Dat extreem-rechtse ima- go is, volgens Matthias Lieschke, een 'frame' van de media om zijn partij in diskrediet te brengen. „Wij accepteren geen neo-nazi's, maar je kunt bij AfD-bijeenkom- sten moeilijk iedere deelnemer checken." Het landelijke gezicht van de AfD is een jonge vrouw, Frauke Petry (40). Die slaat in tv-talk- show, waarin zij steevast hard wordt aangevallen, flink van zich af. Petry kan als geen ander haar kiezers het gevoel geven dat de Lügenpresse, de 'leugenachtige me dia', de AfD geen eerlijke kans bieden. Die rol van outsider culti veren AfD-politici. De lijsttrek ker in Saksen-Anhalt, André Pog- genburg (41), ziet zijn partij als Tuis in de pels'. Poggenburg, die de radicale partijvleugel vertegen woordigt, streeft niet naar rege ringsverantwoordelijkheid. „On ze opdracht is het om Widerstand - verzet - te bieden", zegt Pog genburg, kort voor een verkie zingsbijeenkomst in Maagden burg. „Wij moeten het partijen kartel doorbreken. Op belangrij ke thema's als asiel, euro en EU zit iedereen op de Merkel-koers. Het is toch te gek voor woorden dat er in een groot land als Duits land geen serieuze oppositie is?" Dat laatste klopt niet, want Die Linke bijvoorbeeld heeft op een aantal dossiers wel degelijk heel andere opvattingen dan de lande- Om de 'familievreugde' compleet te maken zat oudste zoon Kaylian (20) in de blusgroep voor zijn eerste grote brand. „Het is gewoon té bizar", zegt brandweervrouw en eigenares van een modezaak Linda de och tend na het voorval aan het lande lijk gelegen Zuidereind. „Maar laat ik met het belangrijkste be ginnen: we leven nog, er is nie mand gewond en ook de paarden zijn ongedeerd. Met dank aan de collega's, want die hebben echt al les uit de kast gehaald gedaan om zoveel mogelijk te redden." De Baarnse gaat woensdag na sluitingstijd rechtstreeks naar een vriendin voor een etentje. Ook zoon Kaylian, dochter Chara- na (22) en jongste zoon Delano (15) schuiven aan. Echtgenoot Benno is nog onderweg van zijn werk als de brandweerpieper van Linda afgaat. Als bestuurster van de eerste blusauto rept ze zich, samen met haar oudste zoon die ook dienst heeft die avond, naar de kazerne. „Eerst zie ik dat het om een schoorsteenbrand gaat in onze straat. Het zal toch niet, denk je dan. Dan volgt het adres: num mer 6. Bij ons dus. De bevelvoer der twijfelde nog of ik achter het stuur moest, maar toen waren we al goed en wel vertrokken." 'Het is vreselijk om toe te moeten kijken hoe je huis en je spullen eraan gaan' De zeven of acht minuten die blusgroep 1 nodig heeft om de plek in het buitengebied van Baarn te bereiken, duren een eeu wigheid voor moeder en zoon. Linda heeft nog wel de hoop dat Bundeskanzleramt Berlii Luxe Verduisterende Gordijnen - kant en klaar! Verduisterend: slapen en lekker uitslapen! Kant-en-klaar met ogen of haken Isolerend, geluidwerend en anti- bacterieel 150x250cm-standaard formaat! Adviesprijs Korting UI korting korting 72 stuks Duracell Industrial Batterijen Gaan tot wel 5x langer mee dan gewone batterijen Houdbaar t/m 2021 Altijd handig om in huis te hebben Kies zelf de samenstelling: AA, AAA of beiden Adviesprijs Korting U bespaart: €107,30 77% 82,35 Alaska Bedding Air Pocket Matrassen 9 verschillende comfort zones voor de perfecte slaappositie en ondersteuning Vermindert lichamelijke klachten, altijd een goede nachtrust Beschikbaar in alle gangbare maten Profiteer van honderden euro's korting .korting Adviesprijs Korting U bespaart: 73% 510,- korting Luxe Herenriemen met automatische Gesp Verkrijgbaar in 3 fraaie modellen Eenvoudig op precies de goede maat te zetten Gemaakt van hoge kwaliteit koeienhuidleder Must-have voor iedere man Adviesprijs Korting U bespaart: 207-delige Gereedschapstrolley van Wolfgang Germany Groot ingekocht, dus profiteer hiervan! Gereedschappen zijn gemaakt van hoogwaardig Chroom-Vanadium staal Zeer goed gevuld; in één keer al het gereedschap datje nodig hebt In 4 lagen overzichtelijk gerangschikt Adviesprijs Korting U bespaart: Raspberry Ketone Fatburner - 3 maanden kuur GEAVANCEERDE FOtMi KETONE BUR NFS' korting 4 Afvallen, energie én fitheid Bevat groene thee voor een betere vetstofwisseling 1 bestelling 180 capsules Wetenschappelijk bewezen, gegarandeerd resultaat Adviesprijs Korting U bespaart: BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! APberPay (^{Kt NIET TEVRE0EN? GEL0 TERUG! TUssenexamen door Wierd Duk De AfD leidt het verzet tegen de vluchtelingenpolitiek van Angela Merkel en lijkt daarvan te profite ren. foto Sean Gallup/Getty Images door Marco Willemse Ze gaan normaal gesproken geen brand uit de weg, maar de mel ding van woensdagavond had ach terwege mogen blijven. Benno en Linda Vermeer uit Baarn moesten uitrukken om hun eigen rietenkap- woning te blussen. Linda Vermeer brandweervrouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10