Pott'nstampers willen soort Leutfabriek in Zuiddorpe Sluise politiek negatief over kabelbelasting 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Inwoners Terhole trekken erop uit met blik en veger Plezier maken en troost zoeken In de regio Tom van Helvoirt van de Pott'n stampers ziet het helemaal zitten. Het biedt de kans drie vliegen in één klap te slaan. Zijn eigen vere niging moet op zoek naar een an dere bouwlocatie. De varkens- schuur waarin ze al zo'n tien jaar zit, wordt afgebroken. De lege school krijgt een bestemming die bij Zuiddorpe past. En: er is toch al geld nodig voor onderhoud aan dorpshuis 't Kaaike. Zuiddorpe dat in korte tijd de basisschool en de brandweerkazer ne heeft verloren, kan ook wel een impuls gebruiken, vindt Van Hel voirt. Aan verenigingen heeft het dorp trouwens geen gebrek. In de school zouden zij gezamenlijk, als De kritiek was met name gericht op de gevolgen voor de inwoners van de gemeente Sluis. De belas ting moet weliswaar worden be taald door eigenaren van leidin gen en kabels, zoals Delta, maar die bedrijven rekenen de kosten door aan de consument. Verschillende partijen vroe gen zich af of het geld niet op één of andere manier terug kan vloeien naar de inwoners van de gemeente en of de gemeente het geld nodig heeft om gaten te dichten. „Onze begroting is slui tend, maar de burgers betalen via de waterrekening nu al wel mee voor andere gemeenten", alternatief voor 't Kaaike, een goed onderkomen kunnen krij gen. Van Helvoirt noemt de Leut fabriek in de Vlaanderenhal in Sas van Gent als voorbeeld. „Maar dan natuurlijk wel op de wat kleinere schaal van Zuiddorpe." Voor de Pott'nstampers zou dat 'De school als verenigingsgebouw zou ideaal zijn' ideaal zijn. De in 2003 opgerichte carnavalsgroep zit nu nog in een oude varkensschuur aan de Varem- pestraat in de polder vlakbij Over slag. Die gaat dit jaar tegen de vlak te. „We zullen de bouwers mis sen", vertelt eigenaresse Chantal de Cock, „maar die schuur moet een keer weg en nu kunnen we gaf wethouder Jack Werkman aan. Hij beloofde uit te zoeken of het geld terug kan vloeien naar de inwoners, maar hij wees er ook op dat Sluis de verhoging van de onroerendezaakbelasting dit jaar al heeft beperkt en de af valstoffenheffing gelijk heeft ge houden. Het college van burgemeester en wethouders van Sluis wil de 'Dit is nutteloos rondpompen van geld. Gaan we dat teruggeven aan de burger?' Joyce Kramer raadslid PvdA kabelbelasting per 1 april invoe ren. De opbrengst in Sluis is ge schat op zes ton. Gaat de gemeenteraad later de ze maand akkoord, dan is Sluis de laatste gemeente in Zeeland die de kabeltaks invoert. Hulst was in 2014 de eerste. subsidie krijgen, omdat er een as- bestdak op ligt." Van Helvoirt heeft er alle be grip voor. Hij ziet er zelfs een kans in. De Varempestraat ligt op zo'n twee kilometer van Zuiddor pe. Jongeren gaan daar niet zo snel heen. Van Helvoirt: „Verjon ging is lastig. Als we in Zuiddorpe zitten, worden we bereikbaarder, ook voor tieners." Het voorstel komt op een uitge lezen moment. De gemeente Ter- neuzen wil extra aandacht beste den aan de leefbaarheid van Zuid dorpe. In 't Kaaike is 24 maart van 27.00 tot 21.00 uur een inloopbij eenkomst om ideeën te verzame len, meldt wethouder Frank Deij. Over de inrichting van de school als verenigingsgebouw laat hij zich nog niet uit. „Veel hoeft het niet te kosten", geeft Van Helvoirt aan. „De op brengst van de brandweerkazerne kan ervoor worden gebruikt. We kunnen ook zelf veel doen. We zijn handig genoeg." TERHOLE. Terhole zal er na mor gen heel wat opgeruimder zien. In woners trekken er met blik en ve ger op uit. Het startsein voor de kuis- én klusdag klinkt al om half negen 's ochtends in het dorpshuis. Wet houder Frank van Driessche mag dat geven, waarna dorpsraadle den, andere vrijwilligers uit het dorp en medewerkers van ge meentewerken Hulst samen aan de slag gaan. Zwerfvuil moet eraan geloven. Paaltjes, afvalbakken en speeltoe stellen krijgen een schoonmaak beurt. Aan het dorpshuis komen fietsbeugels. Op de Hulsterweg wordt ontbrekende wegmarkering aangebracht. Beplanting in plant soenen wordt vervangen. Tot slot wordt een zitbank geplaatst aan de Hulsterweg. Alles moet vrijdag tegen het middaguur zo'n beetje af zijn, anders worden zaterdag de laatste klussen gedaan. en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Handwerken, koersbal, biljarten; 19.30 uur: Kaart club; Curamus Zoutestraat 28,13.45 uur: Gym nastiek; WZC Antonius, 14.00 uur: NL Doet met Zangers van Toen; De Binnendeur, 13.15 uur: Callanetics; 15.00 uur: Line dan ce; LAMSWAARDE. Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor oude ren; Warande, 13.00 uur: KBO biljarten; 19.00 uur: Informa tieavond ontwerp bestemmingsplan basisschool; TERNEUZEN. De Ves te, 12.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Soos; De Kameleon, 19.30 uur: Tekenclub; Rivierenhuis, 10.00 uur: Creatijd Steun punt Terneuzen; Bibliotheek, 14.00- 16.00 uur: Inloop spreekuur Visio Ter- neuzen; Scheldetheater, 20.00 uur: Voorjaarscon cert Het Zeeuws Or kest (foto). Mijn dorp, mijn stad AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Vrij kaarten,biljarten; BRESKENS. MFC De Korre, 13.30 uur: Bil jarten; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; GRAAUW. Dorps huis, 13.30 uur: KBO kaarten (bieden); HEIKANT. 'tHeike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; Café Du Commerce, 19.45 uur: Bingo; HENGSTDIJK. Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Biljar ten, koersbal; 13.30 uur: Soos; HULST. Reynaertcol- lege Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen Tom van Helvoirt in de oude bouwloods van de Pott'nstampers. foto Camile Schelstraete door Harmen van der Werf ZUIDDORPE. Wat zou het mooi zijn, een verenigingsgebouw in de vorig jaar gesloten basisschool van Zuid dorpe, plus een bouwloods voor de binnenkort dakloze carnavalsvereni ging Pott'nstampers. door Sophie Stockman SLUIS De raadsleden van politie ke partijen in Sluis zijn kritisch over het invoeren van kabelbelas ting in de gemeente. Dat bleek dinsdag tijdens een commissiever gadering. Tom van Helvoirt carnavalsvereniging KLOOSTERZANDE. SINT JANSTEEN. De se bijeenkomst in De Wingerd aan de Leeu wenlaan 19 in Terneu zen. ledereen met vragen over computers is welkom. TERNEUZEN Concert Het Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest geeft vanavond in het Scheldetheater een voorjaarsconcert met Pauline Oosten rijk, de solohoboïste van het Residentie Orkest. Op het pro gramma staan wer ken van Beethoven, Schubert en Richard Strauss. Het concert begint om 20.00 uur, de toegangsprijs is 25 euro. TERNEUZEN Bijeenkomst over psychische kwetsbaarheid Leven met een psy chische kwetsbaar heid is het thema van een bijeenkomst vandaag, van 10.00 tot 12.00, uur in De Triangel aan de Vliet- straat 21 in Terneu zen. In groepjes wordt gesproken on der begeleiding van een ervaringsdeskun dige gespreksleider. Anoiksis Zeeland (Vereniging van Ma nisch Depressieven en Betrokkenen), Lan delijk Platform GGZ en de Dialooggroep Zeeland tekenen voor de organisatie. KLOOSTERZANDE De open dag van het Monuta afscheidshuis De Koestering in Kloosterzande trok gisteren veel belangstellenden. Uit- vaartassistente Anouska van Waes (links) had er met een workshop kaarsen maken en bloemstukken schikken alles aan gedaan om de drempel van De Koestering zo laag mogelijk te maken. Ook konden de bezoekers in de twee opbaarkamers kijken en kregen ze een ant woord op alle vragen die ze hadden. De open dag werd afgesloten met een bijeenkomst waarin werd gesproken en gerouwd over het verlies van een broer of zus. foto Camile Schelstraete DONDERDAG KLOOSTERZANDE Kinderkleding- en speelgoedbeurs In kinderopvang 't Poppeke aan de Huls terweg 1F in Kloos terzande is zaterdag een kinderkleding- en speelgoedbeurs. Wie kleding of speel goed over had of er gewoon vanafwilde, kon dit voor de beurs inleveren. De deelnemers krijgen 60 procent van de opbrengst, de rest voor 't Poppeke. De beurs, een initiatief van de ouderraad van de kinderopvang, is van 10.00 tot 12.00 uur. TERNEUZEN Inloopavond com puterclub Computerclub HCC regio Zeeland houdt vanavond vanaf acht uur haar maandelijk-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78