Dancefeest Jump4Joy niet welkom in Knokke ■«I 'Stadskantoor blijft niet leeg achter* Te dik voor een baan? Brug en tunnel De vader van Cok van Meegen- 2 ZEELAND Ik aiv: mfc. COMMENTAAR Miranda de Wilde kan niet aan de slag als caissière bij Albert Heijn omdat zij te zwaar is. De Schouwse heeft last van obesitas, ziekelijk overgewicht. Voor de Wet gelijke behandeling staat dit gelijk aan een chronische aandoening. Het is verboden om een sollicitant op de ze grond af te wijzen. Tenminste, als het onderscheid met andere kandidaten zonder meer wordt gemaakt op basis van een chroni sche ziekte of van een handicap. Het ligt anders als de afwijzing volgt op praktische bedrijfseconomische overwegingen. In een vergelijkbaar geval oordeelde het College voor de Rechten van de Mens vorig jaar dat de sollicitant niet was gediscrimineerd. Toen werd in de overweging meegeno men dat het bedrijf een flinke in vestering in passende bedrijfskle ding zou moeten doen. In het ge val van Miranda lijken de beno digde extra inspanningen van de werkgever te overzien. Maatkle ding en een stevige stoel, dat is het wel zo ongeveer. Daarom is het jammer dat zij er geen zaak van wil maken. Toetsing door het College zou helderheid kunnen brengen. Het is een goede ma nier om te controleren of Miranda niet veel te gemakkelijk wordt weggezet en om nader te bepalen wat in redelijkheid van werk gevers mag worden verwacht. De benodigde extra inspanningen om Miranda te laten werken lijken te overzien Jump4Joy is een evenement in een reeks dancefeesten die terug grijpen op het succes van disco Joy in Cadzand-Bad. Niels Fre- mouw van YaowlEvents was daar dj. 'Joy-evenementen' vonden eer der een paar keer plaats in onder meer De Sporthal in Cadzand- Bad. De zaal in 't Verzet is echter veel geschikter, vertelt Fremouw. „Ik wijk niet uit luxe uit naar Knokke. Maar in onze eigen regio is simpelweg geen geschikte loca tie. 't Verzet is dat wél. Dat we daar nu, en dus ook in de toe komst, niet terecht kunnen, is wel een streep door de rekening." Het college van Knokke vindt de kans op overlast te groot. Onbe grijpelijk, vindt Fremouw. „Ik was bereid me aan alle regels te hou den. Ik ben in Knokke langs ge weest en heb hun duidelijk ge maakt dat ik me aan wilde passen. Maak er maar achttien-plus van, heb ik gezegd. Ik wilde bussen in zetten, bewakers inhuren: ik kon hun argumenten allemaal weerleg gen. Maar uiteindelijk zeggen ze toch te vrezen voor overlast. Tja, dan houdt het op." Het evenement wordt nu ver plaatst naar de Groese Duintjes. Fremouw is blij dat hij daar wel- 'Ik wilde me helemaal aanpassen: achttien- plus, bewakers, bussen. Maar ze zijn nog steeds bang voor overlast' kom is. „Maar uiteindelijk kunnen daar maar tweehonderd mensen binnen: minder dan de helft dan in 't Verzet. En in een grote zaal had ik een prachtige show kun nen opvoeren, met een metersho ge set. Dat kan in de Groese Duin tjes natuurlijk niet." Almanak Die werkneemster van het Walcherse notariskantoor vertrouwt nog steeds blindelings op haar TomTom, ook al heeft die haar al eens naar onver wachte plekken geleid. Toen ze van de week dus naar een klant in Axel moest, reed ze vol vertrouwen uit Vlis- singen weg. Toen ze maar niet op kwam dagen, belde haar klant waar ze bleef. „Ik sta voor de brug bij Sluis kil te wachten", zei ze. „Er ligt tegenwoordig een tunnel, hoor", antwoordde de klant. Ze keek eens goed om zich heen. Nu snapte ze waarom er geen enkele an dere auto stond te wachten. Bedenk naam voor nieuw mfc Iedereen mag meedenken over een naam voor het nieuwe mfc in Oostburg. Dat is al maanden in ge bruik, maar wordt op 3 juni officieel geopend. Dan krijgt het gebouw ook een naam. Ideeën daarvoor kun nen tot r april gemaild wor den naar sbosman@ gemeentesluis.nl. Er mag ook een compleet ont werp, eventueel met logo, worden gemaakt. De jury bestaat uit vertegenwoordi gers van de gemeente, ge bruikers van het gebouw en inwoners van Oostburg. Rebellious nu naar Malpertuus Rebellious verhuist zater dag voor de achtste editie naar Malpertuus in Clinge. Stichting Hard2Beat Events heeft ervoor ge zorgd dat er 'gevestigde na men en opkomende talen ten uit de hard dance sce ne' op het programma staan. Dj's als Delete, Jason Payne en Lip DJ kruipen achter de draaitafels. Net als Niels Cerpentier uit Clinge, Wesley Singh en Gert-Jan Hiel uit Hulst. Tickets kosten 12,50 euro per stuk. Meer informatie staat op www.hard2beat.nl. Meer bezoekers kerkconcerten De voorstellingen van Stichting Zomeravondcon certen aan Zee hebben vo rig jaar 1139 bezoekers ge trokken. Dat zijn er ruim honderd meer dan in 2014. Dat meldt het bestuur in het jaarverslag. De stich ting houdt al 26 jaar lang in juli en augustus concer ten in historische kerkjes in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Vorig jaar ging het om acht voorstellingen. Er ko men zowel lokale inwo ners als toeristen op af, con cludeert het bestuur. Tijdelijke halte blijft donker Er wordt geen verlichting aangelegd bij de tijdelijke bushalte in IJzendijke. „Zo lang er geen sprake is van een definitieve locatie, ma ken we geen kosten voor verlichting", reageert wet houder Christiane van de Vijver op een vraag van de Sluise VVD-fractie. De ge meente en dorpsraad wach ten eerst de uitspraak van de bezwarencommissie van de provincie af, omdat toegezegd was dat de bus terug door het dorp ging rijden. 19 li Enkele weken geleden maakte het Middelburgse college bekend dat het samen met het dagelijks bestuur van Waterschap Schelde- stromen onderzoekt of het moge lijk is beide diensten te huisves ten in het kantoor van het water schap. Fractievoorzitter Piet Kraan (LPM) vindt dat het college, voor dat het een besluit neemt over al dan niet verhuizen, tekst en uit leg moet geven waarom het stadskantoor 'nu al wordt verla ten'. Hij herinnerde zijn collega's eraan dat het 'pas' twaalf jaar ge leden in gebruik werd genomen. Beekman beloofde dat die uit leg er komt. Hij stipte aan dat de gemeente nu met veel minder ambtenaren werkt dan twaalf jaar geleden. Dat komt onder meer door reorganisaties en be zuinigingsrondes. Maar ook door technologische ontwikkelingen waardoor minder mensen meer kunnen doen dan twaalf jaar ge leden. door Martijn de Koning KNOKKE-HEIST. De gemeente Knok- ke-Heist geeft geen toestemming voor het dancefeest Jump4Joy van evenementenbureau YaowlEvents uit Oostburg. Het feest zou op 9 april worden gehouden in zaal 't Verzet. Het gemeentebestuur vreest voor overlast van Nederland se stappers. De alternatieve locatie is nu de Groese Duintjes. Meer informatie over het evenement op www.facebook.com/yaowevents Tip? redactie@pzc.nl OOSTBURC CLINCE CADZAND IJZENDIJKE SVwf S. \Ö®sk'. "w/PW MIDDELBURG. De gemeente Mid delburg vertrekt niet uit het stadskantoor als er geen andere huurder of koper voor dat ge bouw wordt gevonden. Wethou der Arjan Beekman was daar dui delijk over. „Wij willen niet met een leeg pand blijven zitten. Dat is cruciaal", aldus de wethouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77