Taarten bakken en wielrennen tijdens tweede editie Glazen Ei Fietsers vanaf 26 maart welkom bij 't Spulletje Sandee Groep uit Kamperland begint ondernemerscentrum in Rabobank-kantoor BEVELANDEN en THOLEN 7 Bij Ondernemers bron Zeeland kun je werken, net werken en ont spannen in een groene omgeving. Van Rabobankblauw naar duurzaam groen. Het voorma lige bankgebouw in Kamperland heeft het afgelopen jaar een enorme metamorfose on dergaan. Op de kluis na herinnert bijna niets meer aan de tijd dat de Rabobank in het pand aan de Noordstraat huisde. Toch stapt zo nu en dan iemand het gebouw binnen met de vraag: 'Kan ik hier pinnen?'. Huidige eigenaar Jan Sandee vindt het wel grappig. „Ik zeg al tijd: geld opnemen gaat niet meer, maar geld storten kan nog hoor!" Toch hoopt de algemeen directeur van de Sandee Groep dat mensen over een tijdje al aan de buiten kant van het gebouw kunnen zien waar het binnen om draait. Ver schillende ondernemingen van de Sandee Groep - projectinrichting, hoveniers en groenbeheer - wer ken hard om het innerlijk en uiter lijk van hun nieuwe 'zusje' Onder nemersbron Zeeland tot een mooi geheel te maken. Groen is daarbij het sleutelwoord. Mensen die liever op een andere manier ontspanning of inspiratie zoeken, kunnen vrijblijvend terecht in de fitnesszaal of op het dakterras De Ondernemersbron Zeeland biedt (kleine) ondernemers de mogelijkheid om werkruimte te huren, van vergaderzaal tot flex- plek. Het pand herbergt in het to taal vier grote zalen, zo'n vijftien kantoorruimtes en een stuk of zes flexplekken. In iedere ruimte speelt de natuur op de een of an dere manier een rol. Daar heeft Sandee heel bewust voor gekozen. „Beplanting doet iets met men sen, dat is bewezen. Het geeft rust en zorgt voor meer zuurstof." En daarom is binnen niet alleen 'dood', maar ook 'levend' groen te vinden. Een verticale tuin bijvoor beeld, en moswanden. „Een mos wand heeft een heleboel func ties", legt Sandee uit. „Ze zijn aai baar, brandwerend, stofafstotend en isolerend." Mensen die liever op een ande re manier rust of inspiratie zoe ken, kunnen vrijblijvend terecht in de fitnesszaal of op het dakter ras. Of in een van de massagestoe- len die her en der door het pand verspreid staan. Alles om de creati viteit en productiviteit van de aan wezige ondernemers te verhogen. Sandee: „Ik hoop dat dit een plek wordt waar ondernemers samen komen en groeien. Netwerken en kruisbestuiving gaan hier heel ge makkelijk en dat is ook de bedoe ling. Het moet een bruisende bron zijn, vandaar ook de naam Ondernemersbron." Sandee han teert geen negen tot vijf mentali teit. Iedere huurder krijgt een bad ge en heeft daardoor 24 uur per dag toegang tot het pand. „Ik wil niemand beperkingen opleggen." Sandee denkt dat hij met zijn concept vooruit loopt. Hij is er van overtuigd dat het gebruik van natuur in de werkomgeving gaat toenemen, evenals de manier waarop de Ondernemersbron werkt. „De jongere generatie hangt niet aan bezit. Zij huren lie ver iets voor een bepaalde prijs zo dat ze geen vaste lasten hebben." 'De jongere generatie hangt niet aan bezit. Zij huren liever iets voor een bepaalde prijs zodat ze geen omkijken hebben naar vaste lasten' Er zijn al verschillende onder nemers aan het werk in het pand aan de Noordstraat, ook al is het officieel nog niet af. Sandee wacht daar niet op; hij is in zijn hoofd al weer bezig met nieuwe plannen. „Ik ben een creatieve denker, ik zie snel mogelijkheden." Die ei genschap kwam goed van pas toen Sandee - vrij impulsief - het pand kocht. Hij was op zoek naar een groter kantoor en stuitte per toeval op dat van de Rabobank. Zijn enthousiasme groeide tijdens de bezichtiging, maar hij vreesde voor kapers op de kust. En dus bracht hij diezelfde middag nog een bod uit. Enkele uren later was hij eigenaar. „Toen pas ging ik na denken wat ik er mee zou kunnen doen, want voor de Sandee Groep alleen was het veel te groot. Twij fels heb ik nooit gehad. Ik zie eer der kansen dan struikelblokken." T holen staat eind deze maand vijf dagen in het teken van het Glazen Ei. Tijdens het evenement hoopt de stichting Stavoordö be kend te kunnen maken waar ze haar vakantiehuis voor ernstig zieke mensen zal bouwen. De stichting gaat met het Gla zen Ei op herhaling. Drie jaar ge leden lieten vier leden zich ook al honderd uur lang opsluiten in Oud-Vossemeer, toen nog vanwe ge hun deelname aan het evene ment Alpe D'Huzes voor KWF Kankerbestrijding. Met het draaien van plaatjes en activitei ten daaromheen werd ruim 23.000 euro opgehaald. Stavoordö heeft de bakens on dertussen verzet en spaart nu voor de bouw van het vakantie huis. Met allerlei evenementen De tent met het Glazen Ei staat dit jaar van 24 tot en met 28 maart op de Markt in Tholen-stad zijn al tienduizenden euro's opge haald. Het Glazen Ei moet een nieuwe klapper worden. De tent met daarin het Glazen Ei (dat heet zo vanwege Pasen) staat dit jaar van 24 tot en met 28 maart op de Markt in Tholen-stad. Het is de bedoeling dat het evene ment rechtstreeks wordt uitge zonden op Omroep Tholen. Num mers aanvragen kan nu al, uiter aard staat daar een kleine finan ciële bijdrage tegenover. Tijdens het Glazen Ei vinden ook deze keer tal van andere eve nementen plaats, zoals Heel Tho len Bakt. Aanmelden voor dit eve nement kan nog tot en met 20 maart. Ook staat een 'Koers op rollen' op het programma. Verder zullen in de tent allerlei optre dens plaatsvinden. WAARDE, Fietsers kunnen vanaf za terdag 26 maart aan de Haven straat in Waarde de banden van lucht en de inwendige mens van vocht voorzien. Om 11.00 uur opent dan op nummer 40 fietsca- fé 't Spulletje zijn deuren voor het publiek. De officiële opening vindt twee dagen eerder plaats, op donderdag 24 maart om 19.30 uur. Dan ver richt wethouder Hans de Kunder van Reimerswaal de opening voor een gezelschap van genodigden. „Vanaf zaterdag zijn we dan zeven dagen per week geopend", vertelt eigenaresse Sandra de Jonge. „Van 11.00 uur tot 18.00 uur en op zater dag tot 21.00 uur. Fietsers en wan delaars kunnen dan bij ons terecht voor een drankje en bijvoorbeeld een tosti of gebak." Het café, dat langs twee fietsrou tes ligt, is nu zo goed als klaar. „De koffiecorner is bijna af en zaterdag wordt het terras bestraat." De Jon ge is van plan het fietscafé aan te melden bij de ANWB. „Daarvoor moet je aan verschillende voor waarden voldoen, en dat doen we nu." Zo moeten fietsers van het toi let gebruik kunnen maken zonder een verplichting tot consumptie, moeten ze er een band kunnen plakken en dient er een oplaad- punt te zijn voor e-bikes. DONDERDAG 10 MAART 2016 'Kan door Ellen jobse ik hier ook pinnen?' Jan Sandee van de Ondernemersbron Zeeland in een van de vergaderzalen, waaraan de laatste hand wordt gelegd, foto Mechteld Jansen Jan Sandee Sandee Groep door Rob Paardekam www.stavoord6.nl door Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75