Parlevinkers strijden om de landelijke titel 'WÊmKË 'Stadskantoor blijft niet leeg achter* Te dik voor een baan? Brug en tunnel De vader van Cok van Meegen- 2 ZEELAND mm MÊSmm COMMENTAAR Miranda de Wilde kan niet aan de slag als caissière bij Albert Heijn omdat zij te zwaar is. De Schouwse heeft last van obesitas, ziekelijk overgewicht. Voor de Wet gelijke behandeling staat dit gelijk aan een chronische aandoening. Het is verboden om een sollicitant op de ze grond af te wijzen. Tenminste, als het onderscheid met andere kandidaten zonder meer wordt gemaakt op basis van een chroni sche ziekte of van een handicap. Het ligt anders als de afwijzing volgt op praktische bedrijfseconomische overwegingen. In een vergelijkbaar geval oordeelde het College voor de Rechten van de Mens vorig jaar dat de sollicitant niet was gediscrimineerd. Toen werd in de overweging meegeno men dat het bedrijf een flinke in vestering in passende bedrijfskle ding zou moeten doen. In het ge val van Miranda lijken de beno digde extra inspanningen van de werkgever te overzien. Maatkle ding en een stevige stoel, dat is het wel zo ongeveer. Daarom is het jammer dat zij er geen zaak van wil maken. Toetsing door het College zou helderheid kunnen brengen. Het is een goede ma nier om te controleren of Miranda niet veel te gemakkelijk wordt weggezet en om nader te bepalen wat in redelijkheid van werk gevers mag worden verwacht. De benodigde extra inspanningen om Miranda te laten werken lijken te overzien „Dan moeten we eerst zoveel mo gelijk stemmen krijgen op inter net", legt Hans van Klink uit. Hij is voorzitter van de Stichting Be wonersbelangen Wemeldinge (SBW), de initiatiefnemer van het project. „Stemmen kan nog tot 15 maart. Tot nu toe is er in totaal zo'n vierduizend keer gestemd. Dus als half Zeeland voor dinsdag nog even zijn stem op ons uit brengt, komen we een heel eind." Het parlevinkersproject won eind januari de Zeeuwse editie van Kern met Pit. Dat is een lande lijke wedstrijd die jaarlijks wordt gehouden om de leefbaarheid in kernen en wijken te stimuleren. Parlevinkers waren ondernemers die vroeger op de sluizen van We meldinge en Hansweert produc ten leverden aan passerende sche pen. Met het project willen inwo ners van Wemeldinge de verhalen rondom de parlevinkers bewaren en hun economische betekenis voor de streek beschrijven op een website en een facebookpagina. Zaterdag 19 maart reist een dele gatie van het parlevinkersproject af naar Utrecht. Het bestuur van de SBW en de burgemeester van Kapelle maken ook deel uit van dat gezelschap. Van Klink hoopt de lan delijke titel in de wacht te slepen. „Maar dan moeten we daar nog wel de vakjury zien te overtuigen." 'Als half Zeeland nog even zijn stem op ons uitbrengt, komen we een heel eind' Dat gebeurt met een aantal middelen. „We beginnen met de video met burgemeester Stapel kamp en wethouder Herselman. Daarna volgt de presentatie van het project. Verder hebben we nog Zeeuwse babbelaars en wil len we eindigen met het Wemel- dingelied." Almanak Die werkneemster van het Walcherse notariskantoor vertrouwt nog steeds blindelings op haar TomTom, ook al heeft die haar al eens naar onver wachte plekken geleid. Toen ze van de week dus naar een klant in Axel moest, reed ze vol vertrouwen uit Vlis- singen weg. Toen ze maar niet op kwam dagen, belde haar klant waar ze bleef. „Ik sta voor de brug bij Sluis kil te wachten", zei ze. „Er ligt tegenwoordig een tunnel, hoor", antwoordde de klant. Ze keek eens goed om zich heen. Nu snapte ze waarom er geen enkele an dere auto stond te wachten. Nieuw boekje over Stavenisse Burgemeester Ger van de Velde kreeg gisteren uit handen van Flip de Rijke het eerste exemplaar van het boekje 'Stavenisse ver telt, zo was 't bie ons'. „Het staat vol verhalen en foto's uit de periode 1920-1950", vertelt De Rijke, voorzitter van de Stichting Actief Sta venisse. „Die verhalen kwa men tot stand doordat jon geren uit het dorp oudere inwoners hebben geïnter viewd." Het is het tweede boekje uit de serie 'Stave nisse vertelt'. Het eerste deel ging over de Ramp. Winkels open op negen zondagen Winkeliers in Wemeldinge mogen in 2016 van de ge meente Kapelle op negen zondagen hun winkel opendoen. Het gaat om de vijf zondagen in juli (3,10, 17,24 en 31) en de vier zon dagen in augustus (7,14, 21 en 28). Naast deze zondagsopen stelling in de kern Wemel dinge mogen in alle ker nen van de gemeente Ka pelle de winkels ook open op tweede paasdag (28 maart), Hemelvaartsdag (5 mei) en tweede pinkster dag (16 mei). SGP'ers koken voor senioren Bewoners van Hof Crui- ninghe krijgen morgen een diner voorgeschoteld door kopstukken van de SGP. De Reimerswaalse afdeling combineert een werkbe zoek van Tweede Kamerlid Elbert Dijkgraaf (foto) en gedeputeerde Harry van der Maas met de SGP-actie- dagen en NL Doet. Tijdens het verzorgen van de maal tijd, willen de SGP'ers ook in gesprek gaan over kan sen en knelpunten rond vrijwilligerswerk en de par ticipatiesamenleving. Signeersessie Joël Dicker Auteur Joël Dicker is zon dag 13 maart van 16.30 tot 17.30 uur te gast bij boek handel De Drukkery in Middelburg. De schrijver zal een pu bliek interview geven en zijn nieuwste pennen vrucht daarna signeren. 'Het boek van de Baltimo- res' is de opvolger van zijn bestseller 'De waarheid over de zaak Harry Que- bert', waarvan wereldwijd meer dan drie miljoen exemplaren werden ver kocht. WÊBmmliïïta, -«SP -A V 1 mËÊÊÊÈÊÈÊÈÊm Enkele weken geleden maakte het Middelburgse college bekend dat het samen met het dagelijks bestuur van Waterschap Schelde- stromen onderzoekt of het moge lijk is beide diensten te huisves ten in het kantoor van het water schap. Fractievoorzitter Piet Kraan (LPM) vindt dat het college, voor dat het een besluit neemt over al dan niet verhuizen, tekst en uit leg moet geven waarom het stadskantoor 'nu al wordt verla ten'. Hij herinnerde zijn collega's eraan dat het 'pas' twaalf jaar ge leden in gebruik werd genomen. Beekman beloofde dat die uit leg er komt. Hij stipte aan dat de gemeente nu met veel minder ambtenaren werkt dan twaalf jaar geleden. Dat komt onder meer door reorganisaties en be zuinigingsrondes. Maar ook door technologische ontwikkelingen waardoor minder mensen meer kunnen doen dan twaalf jaar ge leden. door Willem Adriaansens WEMELDINGE. Wint het parlevin kersproject volgende week de na tionale titel Kern met Pit 2015? Of moet de winnaar van de Zeeuwse editie zaterdag 19 maart genoegen nemen met een lagere klassering bij de landelijke finale in Utrecht? Hans van Klink voorzitter SBW Stemmen: www.kernmetpit.nl/Editie +2015/Deelnemende+projecten+2015 Tip? redactie@pzc.nl STAVENISSE WEMELDINGE KRUININGEN MIDDELBURG w iV t'. 'i w;>y.-y tw.vy?';: ■V 7'."- - -T i T- MIDDELBURG. De gemeente Mid delburg vertrekt niet uit het stadskantoor als er geen andere huurder of koper voor dat ge bouw wordt gevonden. Wethou der Arjan Beekman was daar dui delijk over. „Wij willen niet met een leeg pand blijven zitten. Dat is cruciaal", aldus de wethouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73