f Driebander De Kok: tijd om hogerop te gaan Hoogtepunt in carnere was gouden plak bij de w 14 ZEELAND Saïd Bouzambou oefent met Oranje tegen Hongarije Roemeratoe in voorlopige selectie Zitskiër Van der Klooster is gestopt met de racerij, maar verwacht niet in een zwart gat te vallen. Toonbeeld van onverzettelijkheid' Saïd Bouzambou is door bonds coach Marcel Loosveld opgeno men in de selectie van het Neder lands zaalvoetbalteam dat dins dag 15 maart in en tegen Honga rije oefent. De interland is in Miskolc (18.00 uur). Beide lan den zijn in voorbereiding op de play-offduels voor het wereld kampioenschap zaalvoetbal, dat later dit jaar in Colombia plaats vindt. Bouzambou, speler van Groene Ster Vlissingen, is één van de veer tien spelers die door Loosveld zijn geselecteerd. Na de interland in Hongarije maakt de bonds- coach zijn selectie bekend voor de WK-kwalificatieduels met Azerbeidjan. Oranje begint op dinsdag 22 maart met een thuis wedstrijd in Almere. Drie weken later is de return in Bakoe. De winnaar van de dubbele ontmoe ting plaatst zich voor het WK. Godfried Roemeratoe is door bondscoach Kees van Wonderen opnieuw opgenomen in de voor lopige selectie van Oranje onder 17. De uit Oost-Souburg afkomsti ge middenvelder van FC Twente krijgt op dinsdag 15 maart te ho ren of hij bij de definitieve selec tie van achttien spelers zit voor de laatste EK-kwalificatieronde, die van 24 tot en met 29 maart in Duitsland wordt gespeeld. Het EK vindt dit jaar plaats in Azer beidjan, van 5 tot en met 21 mei. Godfried Roemeratoe debuteerde vorig jaar in Oranje onder 17 en speelde inmiddels drie inter lands. Voor een vierlandentoer- nooi in Portugal werd hij vorige maand niet geselecteerd. sport kort Zitskiër Kees-Jan van der Klooster sloot vrijdag bij de wereldbekerfinale in het Amerikaan se Aspen zijn impo sante carrière af. Maandag kwam hij thuis, dinsdag had hij alweer meteen een volle werk dag. „Tijd voor een jetlag heb ik niet gehad", zegt de 38-jarige Vlissinger. „En van een zwart gat zal nimmer sprake zijn. Ik heb altijd zoveel te doen: rol- stoelvaardigheidslessen geven, mensen coachen, kennis overdra gen..." Van der Klooster nam zich na de Paralympics van Sotsji (2014) voor nog twee seizoenen door te gaan. Het lukte hem echter door tegenslag niet meer alles er uit te halen. Hij worstelde met blessures en raakte gebrouil leerd met de Nederlandse Ski Vereniging. Bij de wereldbekerfinale in Aspen wilde de Walchenaar af gelopen week graag nog één keer iets moois laten zien, maar ook dat zat er niet in. Hij besloot daarom van zijn laatste afdaling een feestje te maken. Versierd met linten skiede hij de berg af en onderaan de piste werd hij opgewacht door andere zitskiërs en hun coaches. „Ik wilde iets lu dieks doen", legt hij uit. „Dat werd ook zeer gewaardeerd door de anderen in het circuit. Ik heb voor mijn gevoel in stijl afscheid genomen." Geen angst Van der Klooster, in 2001 ver lamd geraakt bij het snowboar- den, begon in 2003 met zitskiën. De Vlissinger kende geen angst en zocht de grenzen van zijn mo gelijkheden op. „Ik houd van ex treme sporten", zei hij in een in- - ■r\pA~ - A V - .-.--v..- 'KJ, dank voor jouw mooie inspirerende prestaties' h s *..-5 De fraaie resultaten van de laatste tijd hebben de belangstelling voor de bijna negentienjarige biljarter uit Lewedorp aangewakkerd. Hij acht zelf ook de tijd rijp om zijn grenzen te verleggen. Allereerst stopt hij met spelen op de kleine tafel bij zijn club LBV in Lewe dorp. Daarnaast verlaat hij ook het team van De Stene Brug, dat in de derde divisie uitkomt. De Kok heeft verscheidene aanbiedingen om als kopman minimaal tweede divisie te gaan spelen met de am bitie promotie naar de eerste divi sie. Onder meer De Eekhoorn in Oosterhout heeft De Kok een plaats aangeboden. Al zeker is dat De Kok in de Bel gische competitie aan de slag gaat bij het tweede team van De Goeie Queue in Malle, dat in de tweede klasse uitkomt met teamgenoten als Roger Roefs, Bart Tuerlinckx en Michael Henderix. Ook de Ne derlander Bert van Manen speelt hier, maar verlaat de ploeg. De Kok wordt zijn vervanger. Voorspraak De Goeie Queue speelt in Salpho, de bistro en het biljartcentrum van Frédéric Caudron. De Bel gisch kampioen speelt er met Ed die Merckx en Jean Paul de Bruijn in de eerste klasse. De Kok: „Ik voel dat het tijd is om een stap om hoog te doen. Ik speel de laatste tijd goed, ook omdat ik sinds vo rig jaar een matchtafel thuis heb staan en veel train. Ik heb les van Jean Paul de Bruijn en op zijn voorspraak heb ik de plaats in Bel gië gekregen. Ik ga er alles aan doen om te slagen. De competities op de kleine tafel laat ik vallen om dat ik ook nog moet werken. Ik kan wel veel regelen met mijn baas, maar niet dagelijks mijn col lega's voor mij laten opdraaien. Ik kijk nu al uit naar volgend sei zoen." Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN VLISSINGEN BERGHEM Karter Jagesar blijft rest ver voor De Middelburgse kar ter Leroy Jagesar heeft ook de tweede wintercup voor de ju nioren gewonnen. Op zijn zege in Eindhoven liet hij er eentje in Berghem volgen. Jagesar won zowel de prefinale als de finale met grote voor sprong. „Het was eigenlijk een beetje een saaie ra ce", reageerde de vijf tienjarige coureur van Team TKP. „Niet echt heel bijzonder. Ik heb ook niemand in hoe ven halen. Maar ik ben natuurlijk hartstik ke blij met de over winning." VLISSINGEN Middelburgse damclub wint beker Het viertal van de Middelburgse dam club heeft in Vlissin gen de Zeeuwse dam- beker veroverd. In de finale versloegen de Middelburgers Lam- merenburg, de win naar van 2015, met 6-2. Bram Goedhart en Arie Kammeraat te kenden voor de twee winstpartijen van de bekerwinnaar, terwijl Daaf Kasse en Piet Nieuwenhuijzen hun tegenstanders op een gelijkspel hielden. ARNEMUIDEN Duel KCC-TOP om 20.30 uur De korfballers van TOP Arnemuiden spe len zaterdagavond om 20.30 uur in Ca- pelle aan den IJssel hun eerste wedstrijd in de play-offs van de hoofdklasse. De te genstander is KCC. De return is op zater dag 19 maart om 17.00 uur in Arnemui den. Voor beide wedstrij den is slechts een be perkt aantal kaarten beschikbaar. 'KJ' zal blijven door Roeland van Vliet André Cats was chef de mission bij de Para lympisch Winterspe len van 2010 in Van couver. Zijn reactie op het afscheid van Kees-Jan van der Kloos ter op Facebook: 'Een van de kwartierma kers van de moderne Paralympische sport heeft afscheid geno men van de topsport, Kees Jan van der Kloos ter! Kees-Jan heeft deel genomen aan twee Pa ralympische Winterspe len, meerdere WK's en de X-Cames. Toon beeld van onverzette lijkheid. Opgeven of toegeven aan beperkin gen is geen optie. In 2010 was KJ de enige deelnemer vanuit Ne derland in Vancouver en legde daarmee de basis voor een nieuw hoofdstuk in de Neder landse Paralympische Wintersport. Gaande weg heeft Kees-Jan zich ook ontwikkeld tot coach van jonge kin deren met een handi cap om het allermeeste uit hun fysieke moge lijkheden te halen. Daar mee een voorbeeld dat Paralympische topsport kan inspireren. KJ, dank voor jouw mooie inspi rerende prestaties! '5' r r Aj *4. door Joop van den Oudenhoven LEWEDORP. Na goud en zilver op de Nederlandse kampioenschap pen driebanden groot en klein is de tijd aangebroken voor Joey de Kok om zijn vleugels uit te slaan. Joey de Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67