Toekomst Delta is aan politiek overgeleverd 'Stadskantoor blijft niet leeg achter* Te dik voor een baan? Brug en tunnel De vader van Cok van Meegen- 2 ZEELAND lil: Mlgi mm COMMENTAAR Miranda de Wilde kan niet aan de slag als caissière bij Albert Heijn omdat zij te zwaar is. De Schouwse heeft last van obesitas, ziekelijk overgewicht. Voor de Wet gelijke behandeling staat dit gelijk aan een chronische aandoening. Het is verboden om een sollicitant op de ze grond af te wijzen. Tenminste, als het onderscheid met andere kandidaten zonder meer wordt gemaakt op basis van een chroni sche ziekte of van een handicap. Het ligt anders als de afwijzing volgt op praktische bedrijfseconomische overwegingen. In een vergelijkbaar geval oordeelde het College voor de Rechten van de Mens vorig jaar dat de sollicitant niet was gediscrimineerd. Toen werd in de overweging meegeno men dat het bedrijf een flinke in vestering in passende bedrijfskle ding zou moeten doen. In het ge val van Miranda lijken de beno digde extra inspanningen van de werkgever te overzien. Maatkle ding en een stevige stoel, dat is het wel zo ongeveer. Daarom is het jammer dat zij er geen zaak van wil maken. Toetsing door het College zou helderheid kunnen brengen. Het is een goede ma nier om te controleren of Miranda niet veel te gemakkelijk wordt weggezet en om nader te bepalen wat in redelijkheid van werk gevers mag worden verwacht. De benodigde extra inspanningen om Miranda te laten werken lijken te overzien In het ontmantelingfonds zit nu zo'n 80 miljoen euro, terwijl dat een half miljard zou moeten zijn. De aandeelhouders hebben altijd voorrang gegeven aan uitke ring van het dividend, boven voe den van het fonds. De Schouwse raadscommissie Bestuur bespreekt vanavond het voorstel als gemeentelijk aandeel houder voor 8 tot 10 miljoen euro borg te staan, om een herstructu rering van Delta mogelijk te ma ken. Die borg is voor een bankle ning van 200 miljoen die Delta wil aangaan. Dat geld is nodig als startkapitaal voor de nieuwe hol ding, waarbij het netwerkbedrijf (gedwongen door de landelijke splitsingswet) op afstand wordt gezet. Die constructie zou alleen maar levensvatbaar zijn, zegt Lie vense in een toelichting op een presentatie van Delta, wanneer de kerncentrale wordt overgenomen door het Rijk. „Neemt Den Haag die verantwoordelijkheid niet, dan is de kans op de beoogde her structurering minimaal en is borg stelling niet nodig. Maar dan krijg je de situatie dat de winst uit de gezonde Delta-onderdelen in het ontmantelingsfonds moet worden 'De afsplitsing was een klap in het gezicht van Zeeland, maar dit is een mokerslag terug' gestopt. Daarmee tekent het Rijk in feite het doodsvonnis van Del ta. Zou de Tweede Kamer die ader lating van de werkgelegenheid hier met de verkiezingen in aan tocht op z'n geweten willen heb ben? De wettelijk verplichte af splitsing van het netwerkbedrijf was een klap in het gezicht van Zeeland, maar deze constructie is een mokerslag terug." Almanak Die werkneemster van het Walcherse notariskantoor vertrouwt nog steeds blindelings op haar TomTom, ook al heeft die haar al eens naar onver wachte plekken geleid. Toen ze van de week dus naar een klant in Axel moest, reed ze vol vertrouwen uit Vlis- singen weg. Toen ze maar niet op kwam dagen, belde haar klant waar ze bleef. „Ik sta voor de brug bij Sluis kil te wachten", zei ze. „Er ligt tegenwoordig een tunnel, hoor", antwoordde de klant. Ze keek eens goed om zich heen. Nu snapte ze waarom er geen enkele an dere auto stond te wachten. 'Slowdaten' in brasserie Allévo houdt woensdag 16 maart een 'slowdate'-mid- dag in brasserie Duinpan in Duinen van Haamstede. De middag is bedoeld voor iedereen vanaf 60 jaar en ouder die het leuk vindt om samen met anderen iets te ondernemen, maar daar niet direct iemand voor beschikbaar heeft. Of het nu gaat om wandelen, uit eten gaan of een bakje koffie drinken. Van Oeveren beste reisbureau Travel XL Van Oeveren in Zierikzee is door het toon aangevende Vakblad Trav- magazine uitgeroepen tot het beste reisbureau van Zeeland. Met de provincia le voorverkiezing op zak maakt Van Oeveren kans op de felbegeerde landelij ke titel. De winnaar onder de 12 kandidaten wordt 11 april bekendgemaakt tij dens een gala-avond in Am sterdam. De verkiezing ging over vijf ronden, on der meer op basis van ano niem bezoek, mail en tele foon van het vakblad. Signeersessie Joël Dicker Auteur Joël Dicker is zon dag 13 maart van 16.30 tot 17.30 uur te gast bij boek handel De Drukkery in Middelburg. De schrijver zal een pu bliek interview geven en zijn nieuwste pennen vrucht daarna signeren. 'Het boek van de Baltimo- res' is de opvolger van zijn bestseller 'De waarheid over de zaak Harry Que- bert', waarvan wereldwijd meer dan drie miljoen exemplaren werden ver kocht. Basiscursus tabletgebruik SMWO Schouwen-Duive land en de bibliotheek Oos- terschelde in Zierikzee star ten dinsdag 15 maart met een basiscursus over tablet- gebruik voor senioren. De cursus is elke dinsdag tot 5 april. Voor Android ta bletgebruikers van 10.00 tot 12.00 uur, voor iPad ge bruikers van 13.00 tot 15.00 uur. De cursus wordt gege ven in de bibliotheek in Zierikzee. De kosten zijn 55 euro voor leden en 70 eu ro voor niet-leden. Aanmel den via: 0111-453444. IHttHSSclUH&KsV&aK; NS. N Enkele weken geleden maakte het Middelburgse college bekend dat het samen met het dagelijks bestuur van Waterschap Schelde- stromen onderzoekt of het moge lijk is beide diensten te huisves ten in het kantoor van het water schap. Fractievoorzitter Piet Kraan (LPM) vindt dat het college, voor dat het een besluit neemt over al dan niet verhuizen, tekst en uit leg moet geven waarom het stadskantoor 'nu al wordt verla ten'. Hij herinnerde zijn collega's eraan dat het 'pas' twaalf jaar ge leden in gebruik werd genomen. Beekman beloofde dat die uit leg er komt. Hij stipte aan dat de gemeente nu met veel minder ambtenaren werkt dan twaalf jaar geleden. Dat komt onder meer door reorganisaties en be zuinigingsrondes. Maar ook door technologische ontwikkelingen waardoor minder mensen meer kunnen doen dan twaalf jaar ge leden. door Marcel Modde zierikzee. De Zeeuwse gemeenten en de provincie hebben een 'hoog politiek spel' op de kar gezet rond de kerncentrale in Borssele. Neemt het Rijk de verantwoordelijkheid voor de toekomstige ontmanteling van de centrale van Delta en haar aandeelhouders over, dan zijn we spekkoper, zegt fractievoorzitter Robbert Lievense van coalitiepartij Leefbaar Schouwen-Duiveland. Robbert Lievense LSD Tip? redactie@pzc.nl HAAMSTEDE De middag begint om 14.00 uur. De toegangsprijs is 9,50 euro. ZIERIKZEE MIDDELBURG ZIERIKZEE V - .V v. MIDDELBURG. De gemeente Mid delburg vertrekt niet uit het stadskantoor als er geen andere huurder of koper voor dat ge bouw wordt gevonden. Wethou der Arjan Beekman was daar dui delijk over. „Wij willen niet met een leeg pand blijven zitten. Dat is cruciaal", aldus de wethouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64