'Niet kijken, niet kijken! Daar ligt een hoofcl' USA Canada NIEUWS 5 'Hij was netjes geknipt en geschoren. Typisch zo'n jonge Marokkaan' Timmerman Jeroen grijpt snel een blauw emmertje uit de bouwkeet. Hij rent te rug naar de stoep. Daar ligt het: een hoofd. „Ik zette die emmer ervoor, zodat het hoofd vanaf de straat niet meer te zien was", vertelt hij, kort na de lugubere vondst langs de Amstelveenseweg in Amster dam. Fietsers, auto's en bussen razen voorbij. Het is nog vroeg. Om kwart voor zeven loopt Jeroen naar het huis waar hij aan het werk is. „Ik kwam de hoek om en zag een meisje. Ze was overstuur. 'Niet kijken, niet kijken', riep ze. 'Daar ligt een hoofd.' Toch keek ik. Meteen werd ik misselijk." Op de stoep, voor waterpijpcafé Fayrouz Lounge, ligt het hoofd van een man. Bebloed. „Maar nog wel herkenbaar", zegt de timmer man. „Hij was netjes geknipt en geschoren. Typisch zo'n jonge Ma rokkaan. Het hoofd stond rechtop. Hij staarde het café in. Doodeng." Met zijn mobieltje maakt Jeroen een foto. Hij laat de foto zien, licht beschaamd. „Deze jon gen was vast geen lieverdje, maar hij heeft wel ouders en familie. Daarom zet ik deze foto niet op in ternet. Het zal je zoon maar zijn, die met z'n hoofd op een stoep tegel eindigt. Zo jong nog." Meerdere bewakingscamera's heb ben mogelijk het moment vastge legd waarop het hoofd op straat is gelegd. De politie onderzoekt ca merabeelden van het waterpijp café en een naastgelegen broodjes zaak. „Onze camera staat er pre cies op gericht", vertelt eigenaar Dennis Koeman van de broodjes zaak. Ook hij heeft het hoofd zien liggen. „Ik schrok me de klere. Mijn broer had kort daarvoor si naasappelschillen in de afvalbak gegooid, op een paar meter van het hoofd. Hij had niks gezien." Omwonenden zijn niet ver baasd dat het hoofd uitgerekend voor het waterpijpcafé is neerge legd. „Hier komen al jaren foute gasten", vertelt een buurvrouw. De ramen van Fayrouz Lounge zijn gisteren na de vondst dichtge timmerd, op last van burgemees ter Eberhard van der Laan. Vermoedelijk maakte het slacht offer, Nabil Amzieb (23), onder deel uit van de beruchte 'Mocro Maffia' in Amsterdam. Zijn lichaam werd dinsdagnacht gevon den in een uitgebrande auto. Het waterpijpcafé staat bekend als een stamkroeg voor crimine len. Een bezoeker van het café werd in 2024 geliquideerd. Vorig jaar wist de politie nog een aan slag te voorkomen door twee be wapende mannen op te pakken die in een gestolen auto op weg waren naar de lounge. „Als deze moord inderdaad met de drugsoorlog te maken heeft, zijn we een compleet nieu we fase ingegaan", zegt Wouter Laumans, auteur van het boek Mo cro Maffia. „In Mexico worden al ja ren drugscriminelen onthoofd, maar in Nederland is dit nieuw. Als ik dit zie, denk ik: wat is de volgende stap? Met deze ont hoofding willen de daders een sig naal afgeven. Het kan meerdere be tekenissen hebben. Verraad ons niet, want dit kan er met je gebeu ren. Of: als je ons hebt besodemie terd, gaat je kop eraf." De Amsterdamse hoofdofficier van justitie Theo Hofstee zei vo rige maand bij een persconferen tie dat de Amsterdamse onder wereldoorlog 'langzaam is ge doofd'. „Dat blijkt een voorbarige conclusie", zegt Laumans. „Ik kan alleen maar hopen dat deze moord niet zal leiden tot een nieuwe golf van afrekeningen." Bij een medewerkster van de broodjeszaak dringt de vondst van het hoofd langzaam door. „Het is onwerkelijk", zegt ze. „Dit zijn IS-praktijken in Amsterdam." 1749 1999 1999 3399 De wereld is Kras Ga naar Kras.nl/rondreis of bel 0900-96^77ocPg DONDERDAG 10 MAART 2016 Jeroen ooggetuige Nabil Am; 1 loopt sinds februari sug« op do of doling Sorvlco- ondettwud van Stadgenoot. Ab eerstejaars leerling aan hot ROC In Amsterdam volgt hij de opleiding 'Met mensen omgaan, dat gaat me vrij goed af' Nabil Amzieb in 2013 in een ma gazine van een Amsterdamse woningbouwvereniging. foto Stadleven/Jan Freriks door Peter Winterman Het hoofd van Nabil Amzieb keek recht het waterpijpcafé in, zag tim merman Jeroen. 'Mexicaanse toe standen' in Amsterdam. Beleef het beste van Noord-Amerika! Inclusief vlucht, hotels, NL-sprekende reisleiding, excursies én entreegelden nationale parken. Great Western Highlights Ontdek wereldsteden als Las Vegas en indruk wekkende natuurparken. Ook i.c.m. New York. Klantbeoordeling 8,2: "Reiservaring" Zie: Kras.nl/36131 Het Wilde Westen Van overweldigend Las Vegas naar absolute stilte in de Grand Canyon en Death Valley. Klantbeoordeling 7,8: "Een aanrader!" Zie: Kras.nl/36405 Grand Tour USA Dé meest complete westkustreis met San Fran cisco, Monument Valley, Yellowstone en méér. Klantbeoordeling 8,2: "Onze droomreis" Zie: Kras.nl/36406 West-Canada Seattle Unieke reis! Met o.a. Seattle, Vancouver, 15 uur durende natuurcruise en de Boeingfabriek. Klantbeoordeling 7,7: "Overweldigend" Zie: Kras.nl/36595 14 dagen v.a. 16 dagen v.a. 22 dagen 22 dagen Aan de Mijehof in Amsterdam werd dinsdag in een uitgebrande auto het onthoofde lichaam gevonden van Nabil Amzieb. foto AS Media Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserverings^oSÉen en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5