Muzikaal carnaval in Porgy en Bess 2 I UIT THUIS mm Wishful Singing The Cool Quest is een hiphop band uit Zwolle. De band debu teerde in 2014 met het album 'Funkin' Badass' en heeft sinds dien continu in de aandacht ge staan. Dit jaar komen twee EP's en een album uit. De eerste EP én de nieuwe singel worden za terdag gepresenteerd in de Piek. Na Opgezwolle, Typ hoon, Fakkelbriga de en de enorme la ding succesvolle zij projecten die uit de stad zijn ontsproten, lijkt The Cool Quest de volgende grote hip hop-belofte uit Zwolle te zijn. Sinds hun debuutalbum in 2014 zijn de bandleden conti nu bezig geweest. Ze werden beloond met awards, talloze televisieoptredens en er was veel aandacht op de landelijke radio. In 2015 werden 120 op tredens in binnen- en buiten land gegeven, waarvan zelfs 65 op een festival. Maar er is geen tijd om gas te rug te nemen. In februari was er alweer de nieuwe singel 'Heatwaves' en nu een nieuwe Een muzikale reis vol emotie, noemen de zangeressen van Wishful Singing hun pro gramma 'Something old, something new'. Zij verzorgen dit theatraal klassiek concert zondag in Porgy en Bess in Terneuzen. et het a-ca- pellacon- cert roe pen de da mes van Wishful Sin- ging met hun stemmen en weergaloze podium expressie een scala aan emoties op. Voor de toehoorders wordt het een reis langs liefde, hartzeer, weemoed, lichtvoetig heid en plezier. „We kennen elkaar al uit de tijd dat we sa men zongen in het Na tionaal Jeugdkoor. We hebben onze muzikale krachten gebundeld en ons volledig ingezet voor de a-capellamu- ziek", vertelt Maijolein Stots. In 2009 wonnen An- ne-Christine Weme kamp (eerste sopraan), Maria Goetze (tweede sopraan), Maijolein Ver burg (mezzosopraan), Annemiek van der Ven (eerste alt) en Marjo lein Stots (tweede alt) met Wishful Singing het 23ste Nederlands Festival voor Vocale En sembles. Kort daarop volgden in ternationale successen. „Ons repertoire komt uit alle windstreken. Of het nu gaat om een in getogen werk uit de Re naissance of om een swingende bewerking van een popklassieker." Wishful Singing over tuigt door de krachtige expressie en volmaakte balans. Niet alleen de stemmen zijn prachtig, de dames hebben ook gevoel voor humor en theatrale talenten. Zo kunnen de vijf dames zelfs in het Hongaars roddelen over alles wat er op het dorpsfeest ge beurt. In Porgy en Bess wor den composities van oude meesters als Scar latti en Morley vertolkt, speciaal voor Wishful Singing gecomponeer de muziek en enkele onverwachte popklassie- kers in een nieuw jas je. Wishful Singing be zingt liefde en harten- pijn, viert muzikaal car naval op z'n Renaissan- ce-Italiaans en laat de verhalen uit het Estse heldenepos Kalevipoeg herleven in de muziek van Tormis. De dames van Wishful Singing sluiten het reci tal af met een paar van hun favoriete close-har- mony klassiekers. Wishful Singing: zon dag 13 maart, Porgy en Bess Terneuzen, aan vang 15.00 uur. Plgïsl Donderdag 10 maart 2016 The Cool Quest. The Cool Quest heeft door Bart Cabrielse door Jeanette Vergouwen M -4 Wishful Singing. Def P stond met zijn band Osdorp Posse in de jaren '80 aan de wieg van de Nederlandstalige hiphop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53