SP: Wees voorzichtig met uit huis zetten om drugs - d petkamer - VLISSINGEN Vlasmarkt mogelijk vuurwerkvrije zone Word bezorger! Nieuwe Vlissingse zaken met buitenissige trekjes 't is maar dat je 't eet! WALCHEREN 7 Panden staan leeg, maar het vonkt her en der weer in het Vlissingse winkelhart. Met buitenissige zaken. SJ Werk met voldoende beweging? Met de lente in zicht ontluiken nieuwe ini tiatieven met buite nissige trekjes in de Vlissingse winkelstraten. Het meest opvallende is wel de vesti ging van het Instituut voor Loslo pende Mensen op de hoek van de Walstraat en Zeilmarkt. Daar woont en werkt sinds gis teren Oscar Prinsen in de brede etalage. De zwervende kunstenaar en 'projectmanager', hij woonde laatstelijk in Hilversum antikraak in een oude bioscoop, raakte ver zeild in Vlissingen via boekhandel 't Spui. Daar viert hij zaterdag het begin van de Boekenweek met zijn discorette, waar hij Duitse schallplatten mee draait en de ton- MIDDELBURG. De Vlasmarkt in Middelburg wordt mogelijk tij dens de jaarwisseling een vuur- werkvrije zone. Burgemeester Harald Berg- mann zei dat deze week tegen de leden van de raadscommissie. Hij reageerde daarmee op vragen van de LPM, die hem erop had gewe zen dat er tijdens de afgelopen oud en nieuw daar flink wat scha de door vuurwerk is aangericht. Die partij vond het dan ook vreemd dat de burgemeester be gin januari nog sprak over relatief rustig verlopen jaarwisseling. Bergmann antwoordde dat hij die bewuste nacht overal is ge weest en dat hij niets had gehoord gen losmaakt (12.00-17.00 uur). Mensen laten praten is zijn stiel, en dat hoopt hij in Vlissingen ook te laten lukken met zijn 'biechte- rette'; een praathoek voor wie wil. „Ik hoop in Vlissingen van alles te 'Mensen zijn gehaast door betaald parkeren. Je moet zijn waar de mensen komen' doen. Op de Oude Markt, het braakliggend Scheldekwartier, de zeedijk. De potentie is groot, met activiteiten en nieuwsgierigheid kunnen we de leegstand vullen." Dat gebeurt. Op het Bel- lamypark komt de eerste vestiging van Brownies downies in de over de problemen op de Vlas markt. Ook niet toen hij in de loop van de ie januari werd bijge praat door de politie. Maar hij er kende dat wat daar is gebeurd 'heel erg' en 'verschrikkelijk is'. Door illegaal vuurwerk is die nacht daar een flink aantal ruiten vernield en is ook vuurwerk in een woning gegooid waardoor er schade ontstond. Bergmann weet nu nog niet of die straat een vuurwerkvrije zone wordt. Hij wees erop dat er ook mensen zijn die genieten van vuurwerk, die worden door zo'n besluit getroffen. Hij vertelde dat overleg uiteindelijk moet uitwij zen of zo'n verbod daar komt. provincie: een franchise-lunchca- fé waar mensen met een verstan delijke beperking werken. Aan het Beursplein opent Amsterdams ca fé De Jordaan. Het vrijstaande pand op het Spuiplein wordt Lim- burgia, nieuwe dagzaak van de vo rige eigenaar van cafés Speijk en De Dop, Marco Pijnenburg. Met Li za Toerse gaat hij in Limburgse vlaai, Leonidas bonbons en brood jes. In de Jacobsstraat opent kado- zaak 't Strandhuis en begint de schoenmaker aan de overkant een Zeeuwse slipperwinkel. Verderop herschiepen Jaap en Vincent van Boven na dik twintig jaar X-Ray als Ray's boutique met retro-lp's. Tegenover de kassa's van Albert Heijn in de Scheldepleinpassage openen Leendert de Nooijer en Dennis Gillissen filialen van hun zaken Visamy aan het Bel- lamypark en de ambachtelijke sla gerij aan de Walstraat, als traiteur met kant- en klare gerechten. Gil lissen: „Bij AH komen 24.000 klan ten per week. Mensen zijn gehaast door betaald parkeren. Je moet zijn waar de mensen komen." HOTEL BRASSERIE DE LEUGENAAR €24,50 p.p. www.hoteldeleugenaar.nl Fractievoorzitter Jeroen van Dijen vindt dat het middel vaak erger is dan de kwaal. De gemeente kan een woning sluiten als er drugs worden aangetroffen. Op die ma nier probeert de gemeente te voor komen dat er overlast ontstaat. Het moet officieel gaan om hoe veelheden waarmee gehandeld kan worden. Als het om softdrugs gaat moet het meer dan vijf gram zijn. Wie meer dan één bolletje heroïne, één xtc-pil of één wikkel cocaïne thuis heeft, loopt ook dat risico. Burgemeester Harald Berg mann antwoordde dat rechters ak koord gaan met de sluiting van woningen en dat de gemeente dat middel niet lichtvaardig inzet. Ook zei hij dat veel verhuurders zelf al ingrijpen als ze horen dat er in een woning van hen drugs zijn gevonden. Als huurders van een corpora tie worden betrapt, dan wordt het huurcontact opgezegd. Volgens Van Dijen is het inder daad heel vervelend als er een Wie meer dan één bolletje heroïne, één xtc-pil of één wikkel cocaïne thuis heeft kan uit zijn huis worden gezet dealer in je straat woont. Hij heeft dat zelf ervaren. „Maar het is iets anders als het gaat om het bezit van drugs voor eigen gebruik." Hij herinnerde eraan dat het gedoogd wordt als iemand vijf hennepplan ten heeft. Zoveel planten leveren veel meer dan vijf gram softdrugs op. restaurant Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl DONDERDAG 10 MAART 2016 Kunstenaar Oscar Prinsen zet vanuit Walstraat 2 mensen in en Vlissingen zelf in de etalage, foto Ruben Oreel Weer vonkjes in winkelhart door Claudia Sondervan Oennis Gillissen slager/ondernemer MMMMMaandmenu Maart Broccolisoep met een scheutje room Met geitenkaas gevulde kipfilet omwikkeld met parmaham Oublie wafel met vanille ijs en een saus van bosvruchten Op vertoon van deze advertentie ontvangt u 2,00 p.p korting op ons maandmenu. LEKKER ANDERS EN PUUR GENIETEN door Emile Calon MIDDELBURG. De SP vindt dat de gemeente Middelburg heel terug houdend moet omspringen met het uit een woning zetten van men sen als er drugs zijn aangetroffen. Wagenaarstraat 13-15 Tel. 0118-635 676 www.eetkamermiddelburg.nl Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de Provinciaalse Zeeuwse Courant, 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39