Studie naar eventuele nieuwbouw in Ritthem - 'Stadskantoor blijft niet leeg achter* Te dik voor een baan? Brug en tunnel De vader van Cok van Meegen- 2 ZEELAND f:1 COMMENTAAR Miranda de Wilde kan niet aan de slag als caissière bij Albert Heijn omdat zij te zwaar is. De Schouwse heeft last van obesitas, ziekelijk overgewicht. Voor de Wet gelijke behandeling staat dit gelijk aan een chronische aandoening. Het is verboden om een sollicitant op de ze grond af te wijzen. Tenminste, als het onderscheid met andere kandidaten zonder meer wordt gemaakt op basis van een chroni sche ziekte of van een handicap. Het ligt anders als de afwijzing volgt op praktische bedrijfseconomische overwegingen. In een vergelijkbaar geval oordeelde het College voor de Rechten van de Mens vorig jaar dat de sollicitant niet was gediscrimineerd. Toen werd in de overweging meegeno men dat het bedrijf een flinke in vestering in passende bedrijfskle ding zou moeten doen. In het ge val van Miranda lijken de beno digde extra inspanningen van de werkgever te overzien. Maatkle ding en een stevige stoel, dat is het wel zo ongeveer. Daarom is het jammer dat zij er geen zaak van wil maken. Toetsing door het College zou helderheid kunnen brengen. Het is een goede ma nier om te controleren of Miranda niet veel te gemakkelijk wordt weggezet en om nader te bepalen wat in redelijkheid van werk gevers mag worden verwacht. De benodigde extra inspanningen om Miranda te laten werken lijken te overzien De corporatie ondertekende on langs een intentieovereenkomst met de gemeente Vlissingen om op de plek van het schooltje vier tot zes levensloopbestendige wo ningen te bouwen. Woonburg verkoopt elders in Ritthem, aan de Lambrechtsen- straat, vier woningen aan huidige huurders. De corporatie wil in die straat ook vijf verouderde wonin gen slopen, om er vier nieuwe voor in de plaats te zetten. Het was de bedoeling om eerst huizen op de plek van de school te bou wen, omdat die dan als wisselwo ning voor huurders van de te slo pen huizen kunnen fungeren. Maar het is waarschijnlijk goed koper acht tot tien nieuwe huur huizen in één keer te bouwen. Woonburgdirecteur Marco van der Wel: „De prijs is van belang, want de huurprijs van de levens loopbestendige woningen moet onder de aftoppingsgrens blijven. Om maximale huurtoeslag te kun nen ontvangen, mag die prijs de 586 euro niet te boven gaan." In de komende maanden onderzoekt Woonburg wat de wensen zijn van de bewoners van de af te sto ten en te slopen woningen in de Lambrechtstenstraat. Van twee huidige bewoners staat vast dat ze hun woning kopen, voor de ande re twee woningen is belangstel ling. De resterende huurders moe ten nog officieel aangeven of ze in Ritthem willen terugkeren of lie- 'We willen in Ritthem levensloopbestendige, goedkope, kwalitatief hoogwaardige huizen' ver elders op Walcheren gaan wo nen. Ook moeten Woonburg en gemeente overeenstemming berei ken over de aankoopprijs van de 'schoolgrond'. Binnen enkele maanden wil Woonburg weten of en in welke vorm de plannen door kunnen gaan. Van der Wel verwacht dat Ritthem de levens loopbestendige huurhuizen voor 2019 kan verwelkomen. Almanak Die werkneemster van het Walcherse notariskantoor vertrouwt nog steeds blindelings op haar TomTom, ook al heeft die haar al eens naar onver wachte plekken geleid. Toen ze van de week dus naar een klant in Axel moest, reed ze vol vertrouwen uit Vlis singen weg. Toen ze maar niet op kwam dagen, belde haar klant waar ze bleef. „Ik sta voor de brug bij Sluis kil te wachten", zei ze. „Er ligt tegenwoordig een tunnel, hoor", antwoordde de klant. Ze keek eens goed om zich heen. Nu snapte ze waarom er geen enkele an dere auto stond te wachten. Boekpresentatie over Rif afgelast De presentatie van het boek over de geschiedenis en het erfgoed van De Rif in Noord-Marokko in de Bi bliotheek Vlissingen gaat vrijdag niet door. Er waren te weinig aanmeldingen. Het boek van Rotterdamse schrijver Achraf Bellaali, vertaald door redacteur M'hamed El Abdouni en Rani el Kaddouri, is wel be schikbaar in de Vlissingse bibliotheek. Reünie school Oost-Souburg Miranda van der Hoeven, oud-leerling van de H.K. van Duijvenvoordeschool in Oost-Souburg, organi seert een reünie voor alle oud-leerlingen en -leer krachten die tussen 1971 en 1985 op de school zaten of werkten. „Hoe leuk is het om elkaar na dertig jaar weer te zien?" De bijeenkomst vindt za terdag 19 maart plaats in het oude gebouw aan de Dongestraat 109. De reünie duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Entree bedraagt 3 euro 50 voor koffie, thee of fris drank. Meer invloed op bomenbeleid Stichting Tuin van Zeeland en de wijkteams in Middel burg krijgen meer invloed op het bomenbeleid van de gemeente. Het college van B en W zal hen elk halfjaar informeren over plannen en vragen om hun visie. Dat is ook al een keer gebeurd en de eerstvolgen de gesprekken zijn in juli of augustus. Het verbeteren van de com municatie en vergroten van de invloed op het bo menbeleid vloeit voort uit de recente discussies over bomenkap aan de Loskade in Middelburg. 'Verlos winkelier van vele regels' De PvdA wil de 'kleine middenstand' in de binnen stad van Middelburg verlos sen van het groter aantal re gels waaraan ze moeten vol doen. Volgens de partij is dat nodig, nu grote ketens uit de winkelstraten weg trekken. Dat biedt kansen voor kleine winkeliers, als ze tenminste de ruimte krijgen voor hun plannen. De PvdA wil dat er een 'wethouder deregulering' komt. Die moet in het na jaar met voorstellen komen naar de gemeenteraad. A Enkele weken geleden maakte het Middelburgse college bekend dat het samen met het dagelijks bestuur van Waterschap Schelde- stromen onderzoekt of het moge lijk is beide diensten te huisves ten in het kantoor van het water schap. Fractievoorzitter Piet Kraan (LPM) vindt dat het college, voor dat het een besluit neemt over al dan niet verhuizen, tekst en uit leg moet geven waarom het stadskantoor 'nu al wordt verla ten'. Hij herinnerde zijn collega's eraan dat het 'pas' twaalf jaar ge leden in gebruik werd genomen. Beekman beloofde dat die uit leg er komt. Hij stipte aan dat de gemeente nu met veel minder ambtenaren werkt dan twaalf jaar geleden. Dat komt onder meer door reorganisaties en be zuinigingsrondes. Maar ook door technologische ontwikkelingen waardoor minder mensen meer kunnen doen dan twaalf jaar ge leden. door René Hoonhorst RITTHEM. Vóór de zomer moet dui delijk zijn of en hoeveel huizen Woonburg bouwt op de plek van het vroegere schooltje in Ritthem. Marco van der Wel Woonburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN OOST-SOUBURG MIDDELBURG MIDDELBURG SS® MIDDELBURG. De gemeente Mid delburg vertrekt niet uit het stadskantoor als er geen andere huurder of koper voor dat ge bouw wordt gevonden. Wethou der Arjan Beekman was daar dui delijk over. „Wij willen niet met een leeg pand blijven zitten. Dat is cruciaal", aldus de wethouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34