'Geen twijfel mogelijk, dit is een Rembrandt' w corendon CULTUUR SHOW 29 AU Inclusive corendon.nl/stuntweken ©0237510606 a Het televisieprogramma laat in de uitzending van gisteravond de beelden van het schilderij De flauwgevallen patiënt (De reuk) zien. „Er is geen twijfel mogelijk. Het schilderij kan met too pro cent zekerheid worden toegeschre ven aan Rembrandt", zegt Rem- brandtkenner Ernst van de Wete ring tegen Nieuwsuur. De Parijse kunsthandel Talabar- don Gautier presenteert het werk op de jaarlijkse kunst- en antiekveiling TEFAF in Maas tricht. Het gaat volgens Nieuwsuur om een paneel van 21,6 bij 17,8 cen timeter, dat de schilder op 18- of 19-jarige leeftijd maakte. Rem brandt van Rijn leefde van 1606 tot 1669. De reuk hoort bij een serie van vijf schilderijen die de zintuigen verbeelden. Op het schilderij is te zien hoe iemand een chirurgijn (een medisch be handelaar) helpt om zijn patiënt bij kennis te laten komen na een aderlating. Dat gebeurt door hem aan een doek met ammonia te la ten ruiken. Het schilderij was lange tijd in be- zit van een particulier in New Jer sey in de Verenigde Staten. Hij tOeil de bood het nietsvermoedend aan aan een veilinghuis, dat het schil- biedingen derij in de catalogus de neutrale ti tel Europese School, negentiende Oplï P SI, eeuw meegaf. Toen de biedingen flink opliepen, werd duidelijk dat uieeK Ud1, het om een bijzonder werk moest het om een gaan. Kunsthandel Talabardon Gautier kreeg het werk in handen l |ZOntli I" en kon het na reiniging en gron dig onderzoek door experts toe- schrijven aan Rembrandt van Rijn, aldus Nieuwsuur. Ilona van Tuinen, kunsthistori ca en kenner van de i7e-eeuwse Nederlandse kunst, deed onder zoek naar het schilderij. Op De reuk is het monogram 'RHF' te zien. Van Tuinen: „Dat staat voor Rembrandt Harmenz fecit en bete kent 'Rembrandt Harmenz maak te dit'." Rembrandt plaatste dit monogram op een prent in de ach tergrond van het schilderij, dat van vrijdag 11 tot en met zondag De flauwgeval- 20 maart te zien is op de kunst- len patiënt (De en antiekveiling TEFAF. reuk) wordt aan De reuk is nu aangekocht door Rembrandt toe- de eigenaar van 'The Leiden Col- geschreven. Het lection', een New Yorkse privécol- is te zien op de lectie van ruim tweehonderd TEFAF, maar is al schilderijen van meesters uit de verkocht aan 17e eeuw, vooral Feidse fijnschil- een kunstverza- ders. meiaar. NU WAANZINNIGE STUNTPRIJZEN OP OP Turkije Kemer Grand Park Kemer DONDERDAG 10 MAART 2016 HILVERSUM. Een verloren gewaand schilderij kan met zekerheid wor den toegeschreven aan Rembrandt van Rijn. Het gaat om een vroege Rembrandt, die vorig jaar op een veiling in de Verenigde Staten op dook, zo meldt Nieuwsuur. Turkije Was nog nooit voordelig l'JJÈu,. Direct aan het strand van Beldibi v Sauna, Turks bad en binnenbad Zwembad met 2 glijbanen Ook speciale familiekamers Nederlandstalige miniclub voor de kids Gratis badhanddoekenservice Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29