FNV wil terugkeer van de winterschilder 'Storm' teistert Boskalis U hoort goed, maar u verstaat slecht? ECONOMIE 23 Ryanair heeft ook privéjet Recordverlies voor E.ON Goed 2015 voor 100-jarig BMW Me/d u aan vóór 25 maart! Schoonenberg Het Ierse Ryanair doet nu ook in privéjets. Het verhuurt een Boeing 737-700 met 60 stoelen, inclusief personeel tegen 'het meest concurrerende tarief van Europa'. Wat een vluchtje kost is niet bekendgemaakt. Het Duitse energieconcern E.ON leidde vorig jaar een recordverlies door afschrijvingen op zijn kolen- en gascentrales. Het verlies kwam tot 7,7 miljard euro, op een omzet van ruim 116 miljard euro. Dit jaar rekent E.ON op winst. Autoconcern BMW heeft in 2015 een recordjaar be leefd. Het concern ver kocht wereldwijd 2,25 mil joen auto's, 6 procent meer dan een jaar eerder. De BMW-dochters Rolls-Roy ce en Mini bereikten even eens topverkopen. WOERDEN. In januari en februari kan wel degelijk buiten worden geschilderd én de winterschil der moet terug. Dat stelt FNV- bestuurder Peter Roos. Hij wil voorkomen dat schilders in de winterperiode tijdelijk in de WW terechtkomen. De vakbondsman pleit voor het herinvoeren van de oude over- heidspremie om particulieren te bewegen in de koudste maan den een zogenoemde winter schilder in te huren. Tevens moe ten corporaties en overheidsin stanties 'eens af van het idee' dat verven in de winter alleen maar ellende geeft. „In de win ter kan met behulp van doeken en de nieuwste verf prima wor den doorgewerkt", stelt Roos. „Helaas is dat besef nog niet doorgedrongen tot de grootste opdrachtgevers, zoals woning corporaties en overheidsinstan ties. Daar denken ze nog heel conservatief. In die kringen wor den schilderprojecten bij voor baat buiten de wintermaanden gepland." Schilderbedrijven heb ben minder te doen in de win ter en zijn gedwongen om hun personeel naar huis te sturen. „Nu moeten in de wintermaan den circa 1.500 van de 25.000 schilders tijdelijk van een WW-uitkering leven. Ze komen weer in dienst als het weer be ter wordt. In de schilders branche is sprake van doorge schoten flex", aldus Roos. Doorschilderen in de winter maanden kost corporaties en de overheid wel extra geld, maar volgens Roos drukken de WW- uitkeringen zwaarder op de schatkist. Wie op internet kijkt, stuit overigens op aanbiedingen van 'winterschilders'. Volgens Roos zijn dit particuliere initia tieven. „De overheidsregeling is al jaren geleden afgeschaft." De nettowinst over 2015 kon met 440 miljoen euro nog zeer sterk worden genoemd, maar was wel 10 procent lager dan het voorgaan de jaar. Boskalis verwacht dat het komende nettoresultaat over 2016 aanzienlijk lager zal uitkomen. De markt voor de baggeraar en mari tiem dienstverlener uit Papen- drecht is aanhoudend zwak en de orderportefeuille is minder goed gevuld. Peter Berdowski, de topman van Boskalis, verklaarde gisteren: „De stormachtige condities buiten doen zich ook bij ons steeds ster ker voelen. Volumes en prijzen staan onder druk, wat zich ook vertaalt in onze orderportefeuil le." De komende periode ziet het bedrijf lagere werkvolumes en het verwacht druk op de bezetting en de marges. De werkvoorraad daal de van 3,29 miljard euro naar 2,49 miljard euro. Berdowski verwacht te snoeien in de kosten en materieel uit de vaart te nemen, met de bijbeho- Topman Berdowski ziet mogelijkheden voor zijn bedrijf als gevolg van de klimaatverandering rende personele gevolgen. Topman Berdowski kon giste ren naar aanleiding van de sterke jaarcijfers desondanks terugkijken op een 'bijzonder druk jaar'. Hij wees daarbij op aansprekende pro jecten als de uitbreiding van het Suezkanaal en de verwijdering van het wrak van de Baltic Ace uit de aanvaarroute van de Rotterdam se haven. Verder heeft Boskalis vo rig jaar het belang in bodemonder zoeker Fugro uitgebreid van 19,9 procent tot 28,6 procent. Voor de toekomst wijst Boska lis ook naar de kansen op groei markten. Gunstige trends daarin noemt het bedrijf de toegenomen aandacht voor klimaatverande ring. Dat kan leiden tot kansen op het gebied van offshore windmo lenparkprojecten en wellicht een stijgende vraag naar projecten voor kust- en oeververdediging, is de inschatting van het bedrijf. Boskalis wijst erop dat de financiële positie zeer solide is. De solvabiliteit is toegenomen tot 56 procent. Veel mensen die goed kunnen horen hebben moeite met gesprekken verstaan in een omgeving met achtergrondgeluid. De nieuwe hoortoestellen van Unitron, een van 's werelds snelst groeiende en meest succesvolle fabrikanten van hoortoestellen, zijn speciaal ontwikkeld om dit te compenseren. Ze zorgen voor een verbeterde geluidskwaliteit en maken spraak beter verstaanbaar. Zelfs in een rumoerige omgeving. DONDERDAG 10 MAART 2016 71 NIBC heeft vorig jaar een winst van 71 miljoen euro geboekt. De kredietverlening van de Haagse bank zwol met 5 procent aan, tot 9,2 miljard euro. door Leo Roggeveen door Bart van Eldert PAPENDRECHT. Baggeraar en mari tiem dienstverlener Boskalis is gis teren op de beurs flink onderuitge gaan na bekendmaking van de jaar cijfers. Ondanks goede cijfers straf ten beleggers het aandeel af. Het verloor maar liefst 16,4 procent van zijn waarde. CS Advertentie Dagelijks merken veel mensen dat ze moeite hebben om gesprekken te volgen. Omgevings geluiden, slechte akoestiek, achtergrond muziek en onduidelijke sprekers maken dat het voeren van gesprekken erg veel energie kost. Er moet vaak worden gevraagd wat er gezegd is. Daardoor wordt het steeds minder leuk om in grotere gezelschappen te verkeren. Beschadiging binnenoor Wat weinig mensen weten, is dat dit wordt veroorzaakt door een beschadiging in het binnenoor. Onderzoek heeft aangetoond dat de zogenaamde haarcellen verantwoordelijk zijn voor aanpassingen in het geluid. Deze cellen zorgen ervoor dat zachte geluiden luider worden en harde geluiden juist wat worden gedempt. Die aanpassingen gebeuren wel 20.000 keer per seconde. Spraak hoorbaarder Als de haarcellen beschadigd zijn, hoort u het geluid dus wel, maar zachte geluiden klinken zachter en harde geluiden juist harder! Omdat spraak vaak net iets zachter is dan omgevingsgeluid is het dus niet goed te ver staan. Wanneer door blootstelling aan lawaai of een verminderde doorbloeding de haar cellen niet functioneren, is het niet zinvol om het geluid alleen maarte versterken, zoals dat gebeurt in conventionele hoortoestellen. Veel beter is het als het toestel zachte spraak en hinderlijke luide omgevingsgeluiden goed herkent en zo spraak weer hoorbaar maakt. Unieke technologie De toestellen uit de vernieuwde Unitron2 20 lijn zijn ontwikkeld met deze gedachte. Ze herkennen verschillende hoorsituaties en ver schillende geluiden. Ze maken steeds een opti male afweging tussen de weergave van klank en spraak. Ook in een rumoerige omgeving. f De Unitron2 20 lijn, klein en onopvallend. Nauwelijks groter dan een 1 euro munt! Testpersonen gezocht! Schoonenberg zoekt testpersonen, die de beschreven situatie herkennen en die de nieuwe technologie in de praktijk willen testen. Bij Schoonenberg organiseren we regelmatig dergelijke tests. Heeft u gehoorverlies of twijfelt u aan uw gehoor? Dan nodigen we u uit om deel te nemen. Want uw mening telt bij ons. Daarom ook wordt de test afgesloten met een inter view. Hierin vragen we u of u in het dagelijks gebruik echt verschil ervaart. De haarcellen in het binnenoor bewegen heel snel en fungeren als versterker en als demper. Als de haarcellen beschadigd zijn, wordt spraak niet voldoende meer versterkt en hinderlijk lawaai niet meer gedempt. Gratis en vrijblijvend 0800 - 0515 (gratis) of www.schoonenberg.nl/ aanmelden Bent u geïnteresseerd? Meld u dan voor 25 maart aan voor de test. Bel 0800 - 0515 (gratis) of meld u aan via internet: www.schoonenberg.nl/aanmelden. Deelname is gratis en geheel vrijblijvend! Ontdek zelf welke grote voordelen de nieuwe Unitron2 20 lijn voor u heeft. Meld u nu aan! "Schoonenberg heeft mij een toestel laten ervaren dat helemaal bij mij past. Mijn advies: doe mee met de test en ervaar zelf of dit toestel u helpt"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23