Samsom knokt, PvdA-fractie mort Miranda te zwaar voor 30 jaar Krediet president-commissaris op 10 Aandeelhouders energiebedrijf vragen president-commissaris Cees Maas op te stappen vanwege salarisrel directeur. in Uit Thuis MIDDELBURG. De aandeelhouders van energiebedrijf Delta - de pro vincie en gemeenten - dringen aan op het vertrek van presi dent-commissaris Cees Maas. Dat melden goedingelichte bronnen. Gedeputeerde Carla Schönknecht wilde gisteren niet meer zeggen dan: „De aandeelhou ders hebben een standpunt inge nomen. Dat ga ik overbrengen aan de raad van commissarissen." Maas heeft veel krediet verlo ren door de rel rond de loonsver hoging van algemeen directeur Ar- noud Kamerbeek. De presi dent-commissaris weigert tot nu toe het veld te ruimen. Als hij op stapt, kunnen de andere leden van de raad van commissarissen (RvC) aanblijven om Delta te be geleiden bij de complexe splitsing operatie. Dat lijkt de aandeelhou ders een logische uitweg uit deze vertrouwenscrisis. De aandeelhouders zijn wit heet over de forse loonsprong - in 2015 van 400.000 naar 520.000 eu ro - van Kamerbeek. De salarisstij- Ik ga het standpunt van de aandeelhouders overbrengen aan raad van commissarissen' ging kostte de Delta-topman maandag de kop, omdat hij on danks aandringen van de raad van commissarissen weigerde zijn sala risverhoging terug te draaien. Als ontslagvergoeding krijgt Kamer beek anderhalf jaarsalaris (800.000 euro) mee. De aandeelhouders houden vooral president-commissaris Maas verantwoordelijk voor de sa laris-affaire. Ten eerste informeer de hij de aandeelhouders niet over De aandeelhouders houden vooral president-commissaris Maas verantwoordelijk voor de salaris-affaire de omstreden loonsprong van Ka merbeek. Vervolgens bleef hij ach ter de gemaakte salarisafspraak met zijn topman staan. Pas toen Provinciale Staten - de provincie is grootaandeelhouder - in een motie erop aandrongen de loons verhoging ongedaan te maken, draaide Maas bij. Ook Kamer- beeks ontslagvergoeding van acht ton zet kwaad bloed bij Delta's aandeelhouders. Het energiebe drijf verkeert in financiële nood en veel medewerkers vrezen dat ze hun baan verliezen na splitsing van het energie- en netwerkbe drijf. In zo'n onzekere situatie zijn exorbitante salarisverhogingen on acceptabel, vinden de aandeelhou ders. Formeel kunnen ze alleen de voltallige RvC wegsturen. Een to tale onthoofding van Delta lijkt hen te riskant, gezien de splitsing soperatie waar Delta voor staat. Medio volgend jaar moet het be drijf zijn gesplitst en moet er een oplossing zijn voor de onverkoop bare en verliesgevende kerncentra le in Borssele. Dat is kort dag. De kwestie komt morgen vrij wel zeker aan de orde in de verga dering van Provinciale Staten. 'Als de klok van Arnemuiden': wie kent het niet? Minder bekend is dat het lied helemaal niet uit Zeeland komt, maar uit Groningen. Een boerenknecht maakte het en verkocht de rechten van de muziek aan de vader van Cok van Meegen-Buschmann uit Burgh-Haamstede, die er nog altijd royalty's voor ontvangt. „Als we het horen, zeggen we: Kassa!" ZEELAND 2 3 tg2C K'jk voor laatste nieuws ook op: www.pzc.nl PAGINA 6 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 10 maart 2016 258e jaargang nr. 59 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 o Geregeld zon en droog ZEELAND 5 Voorzitter RvC Delta moet weg door Frank Balkenende Carla Schönknecht gedeputeerde Klok is kassa! foto Thinkstock 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1