de felicitaties' Janssen en Letschert in voorselectie Oranje hebben meer gemeen dan je op het eerste gezicht zou denken SPORT 19 Fortuna stuurt directeur weg Elia in genade aangenomen Prijsplafond voor Engelse uitfans Fortuna Sittard heeft Joppe San- gen ontslagen. De directeur was nog geen halfjaar in func tie bij de noodlijdende Lim burgse club. Zijn opvolger zou een meer financiële achter grond moeten hebben. Eljero Elia traint vandaag weer mee bij Feyenoord. De 29-jari- ge aanvaller moest gisteren bij de clubleiding op gesprek over zijn betrokkenheid bij een mat- partij vorige week. Feyenoord legde Elia al een boete op. Komend seizoen zullen bij wed strijden op het hoogste Engelse ni veau bezoekende fans nog maxi maal 30 pond (bijna 39 euro) hoe ven te betalen voor een kaartje. Dat zijn de twintig Premier Lea gue-clubs overeengekomen. Eigen kijk op voetbal Beide trainers zijn bezeten vak mensen die aantrekkelijk aanval lend voetbal willen spelen, maar wel volgens een geheel eigen filo sofie. Het voornaamste verschil: Waar Van Gaal uitgaat van balbe zit en verzorgd positiespel, ligt bij Klopp de nadruk op het veroveren van de bal. Klopp laat zijn ploegen energievretend Volgassjussbal spe len. Tegenstanders gunt hij geen moment rust. „Ik geloof in een be paalde filosofie en die is vrij emo tioneel beladen", zegt hij. Van Gaal laat zijn ploegen meer van achteruit opbouwen. Dat Juan Ma- ta dit seizoen tegen Southampton een goal maakte waar 44 passes aan vooraf gingen, vond hij dan ook fantastisch. „Met dat aantal passes controleer je de wedstrijd." Zowel Van Gaal als Klopp heeft zijn visie uiteengezet in een boek. In 2009 werd 'Louis van Gaal, Bio grafie en Visie' uitgebracht. 'Voll- gasfussball, die Fussballphilosop- hie des Jürgen Klopp', verscheen dit jaar. Woede-uitbarstingen Al als trainer van Ajax leefde Van Gaal op gespannen voet met de media. Niet voor niets worden zijn persconferenties bij Manches ter United vaak live uitgezonden. De meer joviale Klopp verpakt zijn ergernis iets vaker in een grap. „Pas op of ik vertel wat Van Nistelrooy bij jullie verdient", rea geerde hij bijvoorbeeld ooit op een stekelige opmerking van HSV-trainer Labbadia. Als trainer van Borussia Dortmund echter had hij het ook regelmatig met de pers aan de stok. Of liep hij boos weg bij interviews, zoals twee jaar terug bij tv-zender ZDF toen de vragen na de 3-0 nederlaag bij Real Madrid hem niet bevielen. Theater langs de lijn De schwalbe die van Van Gaal on langs maakte tegen Arsenal ging de hele wereld over. Maar het had net zo goed Klopp kunnen zijn, die naast de vierde man op de grond was gaan liggen. De Duit ser leeft elke wedstrijd intens mee met zijn ploeg en maakt langs de kant veel theater. Van Gaal volgt de duels van zijn ploegen een stuk rustiger, maar als hij zich meldt langs de lijn, is het vaak bal. FEITEN VAN GAAL VERSUS KLOPP nale. Dat blijft zonde. ik focus me nu op komend week einde. Ik wil in Thialf genieten van mijn wereldbekeroverwin ning op de 1000 meter en mezelf nog één keer laten zien." „Dat denk ik ook. Als ik zie hoe het leeft bij mensen, bijvoor beeld op social media, dat is best mooi. Sommigen wilden me al gaan huldigen in Thialf. Zonder gekheid: ik heb het hele jaar spannende races tegen Pavel gere den, daar heb ik echt van geno ten. Hij heeft me naar een hoger niveau getild. Ik vind het jam mer dat ik nu die laatste wed strijd niet tegen hem kan rijden, zoals hoort bij de wereldbekerfi- Nuis miste dus de persconfe rentie van de Russische schaats bond. Die, niet geheel verras send, in de rol van slachtoffer kroop. In Moskou zei voorzitter Alexei Kravtsov dat de betrapte atleten Pavel Koelizjnikov en Se men Jelistratov er 'door vuil spel zijn ingeluisd'. Andere leden van de ploeg zouden daarvoor verant woordelijk zijn, maar hoe dat dan precies in elkaar zat, vertel de hij niet. Schaatser Koelizjni kov en shorttracker Jelistratov hebben een test ondergaan met een leugendetector. Daaruit bleek volgens Kravtsov dat ze geen doping hebben gebruikt, of in ieder geval niet bewust. ZEIST. Vincent Janssen, Mitchell Dijks en Timo Letschert zijn de opvallendste namen in de voor selectie van Oranje voor de eer ste interlands van 2016. De spits van AZ en de verdedigers van Ajax en FC Utrecht zitten bij een groep van 28 man en mogen hopen op een uitverkiezing voor oefenduels met Frankrijk en En geland op 25 en 29 maart. Een plek in de voorselectie is voor Janssen, Dijks en Letschert de beloning voor het goede seizoen dat ze draaien. Ze profiteren ook van het ontbreken van spelers als Robin van Persie, Jairo Riede- wald en Stefan de Vrij. Van Per sie zit nog in een lastig parket bij zijn club Fenerbahce. De Vrij en Riedewald zijn geblesseerd. Pal voor spelersgroep Klopp is de leraar die je als leer ling bij de voornaam mag noemen en op schoolfeestjes een biertje meedrinkt. De onberispelijke Van Gaal de meer afstandelijke, stren ge bovenmeester die zich met u laat aanspreken. Maar beiden kun nen uitstekend orde houden in de klas, die ze te allen tijde bescher men tegen de boze buitenwereld. Bouwen met jeugd Aan Van Gaal kleeft het dat hij een betere trainer is voor jeugdig talent dat alles van hem wil aannemen dan voor vedettes die alles al hebben gezien. Maar is dat voor Klopp wel zo anders? Zijn grote successen bij Borussia Dort mund behaalde hij met spelers als Matts Hum mels, Nevin Subotic, Ilkay Gündogan, Mario Götze en Marco Reus. Inmiddels gelouterde voet ballers, maar stuk voor stuk jon kies toen ze kennis maakten met Klopp en zijn werkwijze. Onderling respect Op eikaars verjaardag zullen de beide managers niet komen, maar voor hun eerste confrontatie dit seizoen in Liverpool - door Uni ted met 0-1 gewonnen - toonden beiden respect voor elkaar. „Klopp heeft de kwaliteiten om een goe de manager te worden in de Pre mier League. De fans zullen van zijn pressievoetbal houden", sprak Van Gaal. Klopp op zijn beurt: „Van Gaal heeft veel titels gewon nen. Hij heeft een speciaal idee over voetbal. Dat moet je respecte ren." DONDERDAG 10 MAART 2016 4 De Europa League telt nog 16 deelnemers, waaronder Sevilla. De bekerhouder won het tweede toernooi van Europa het vaakst: 4 keer (2015, 2014, 2007, 2006). van karakter Louis van Gaal, 8 au gustus 1951. Loopbaan als speler: Ajax (jeugd), Ant werp FC, Telstar, Sparta, AZ. Loopbaan als trainer: Ajax, Barcelona, Ne derlands elftal, Barce lona, AZ, Bayern Mü- nchen, Nederlands elftal, Manchester United. Prijzenkast: Lands kampioen: 7x, beker winnaar: 3x, Super Cup: 3x, wereldbe ker: 1x, Champions League: 1x, UEFA Cup: 1x, Europese Super Cup: 2x Jürgen Klopp, 16 juni 1968. Loopbaan als speler: Mainz 05, Clubs als trainer: Mainz 05, Borussia Dortmund, Liverpool Prijzenkast: Lands kampioen: 2x, beker winnaar: 1x Super Cup: 2x. Onderlinge duels: 5. Balans: 3-2 voor Van Gaal. Wordt wel een gek wedstrijdje hè, zonder Koelizjnikov? Doel: Cillessen (Ajax), Zoet (PSV), Vermeer (Feyenoord). Verdediging: Blind (Manchester United), Bruma, Willems (PSV), Janmaat (Newcastle United), Dijks, Veltman (Ajax), Van Dijk (Southampton), Letschert (FC Utrecht), Pieters (Stoke City), Vlaar (AZ). Middenveld: Afellay (Stoke Ci ty), Bazoer, Klaassen (Ajax), Wijnal- dum (Newcastle United), Pröpper (PSV), Sneijder (Galatasaray), Clasie (Southampton). Aanval: Robben (Bayern München), Promes (Spartak Moskou), Huntelaar (Schalke 04), De Jong, Locadia, Narsingh (PSV), Depay (Manchester United), Janssen (AZ). VOETBAL Champions League. Achtste finales. Zenit Sint-Petersburg - Benfica 1-2 (0-0). 69. Hulk 1-0. 85. Gaitan 1-1. 90+6. Talisca 1-2. Benfica naar kwartfinale. Chelsea - Paris Saint-Cermain 1-2 (1-1). 16. Rabiot 0-1. 27. Costa 1-1, 67. Ibrahimovic 1-2. Paris Saint-Germain naar kwartfinale. Olympisch kwalificatietoernooi. Vrouwen Nederland - Zweden 1-1, Zwitserland - Noor wegen 2-1Zweden naar Spelen in Rio. WIELRENNEN Tirreno - Adriatico. Eeerste etappe, ploegentijdrit, 22,7 km, Lido di Camaiore: 1. BMC Racing 23.55, 2. Etixx-Quick Step 0.02, 3. FDJ 0.09, 4. Tinkoff 0.11, 5. IAM Cycling 0.12, 6. Astana 0.15, 7. Trek-Segafredo 0.17, 8. Team Sky 0.21, 9. Ori- ca-GreenEdge 0.25, 11. Lotto-Jumbo 0.38. Algemeen klassement: 1. Oss (Ita) 23.55, 2. Van Garderen (VSt), 3. Van Avermaet (Bel). UITSLAGEN HANDBAL EK kwalificatie, vrouwen Croep 3: Nederland - Spanje 31-21, Bulgarije - Oostenrijk 20-33. Stand: 1. Nederland 3-6, 2. Spanje 3-4, 3. Oos tenrijk 3-2, 4. Bulgarije 3-0. Nummers 1 en 2 naar EK. en visie Jürgen Klopp. foto Getty Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19