Zlatan schiet PSC ten koste van Chelsea verder 'Eerst die medaille, dan pas 18 Managers van Liverpool en Manchester United Tannane kiest toch voor Marokko Liverpool tegen Manchester United is vanavond ook Jürgen Klopp (48) tegen Louis van Gaal (64). The normal one versus King Louis Al voor de derde keer op een rij troffen beide ploegen elkaar in de knock-outfase. En net als in de twee voorgaande edities stond ook de return van gisteren bol van spanning en spektakel. Het zijn misschien niet de beste of meest oogstrelende wedstrijden van de Champions League, maar gezien de grote voorspelbaarheid van de belangrijkste Europese clubcompe titie, vormen de duels tussen Chel sea en Paris Saint-Germain wel een lichtpuntje. Dat PSG over de meeste kwali teit beschikt, had het in het eerste duel al laten zien. De 2-1 zege die het dankzij een late treffer van in valler van Edinson Cavani had meegenomen naar Londen, was wat mager gezien de kansenver houding. En ook in Londen kwa men de Fransen gisteren vroeg op voorsprong, nadat Adrien Rabiot een voorzet van Zlatan Ibrahimo vic binnen had gelopen. Maar door gemakzucht liet de ploeg van Laurent Blanc het veel fellere en scherpere Chelsea terug in de wedstrijd komen. Keer op keer leed het balverlies op gevaar lijke plaatsen en kort voor het half uur kreeg het hier de rekening voor gepresenteerd. Pedro verover- de de bal op de helft van de tegen stander en via Willian belandde de bal bij Diego Costa, die fraai scoorde. Met zijn rechterbeen kap te hij verdediger Thiago Silva uit, waarna hij de bal met links in de hoek prikte. En plots hadden Hiddink en co nog maar één treffer nodig om een verlenging af te dwingen. En dat doelpunt leek lange tijd aan staande. De Londenaren overrom pelden hun tegenstander en wis ten enkele goede kansen creëer den. Maar uit het niets was hij daar weer: Zlatan. De Zweedse sterspeler van PSG stond op de goede plaats om een voorzet van Angel Di Maria binnen te werken. Met zijn vijftigste Europese treffer schoot hij de Fransen naar de kwartfinales, de laatste drie seizoe nen het eindstation voor de Parij- zenaars. Oussama Tannane (21) heeft be sloten zich beschikbaar te stel len voor het Marokkaanse natio nale team. „Ik voel me zowel Ne derlander als Marokkaan en ik heb bij Jong Oranje met veel trots gespeeld. Maar mijn hart gaat uit naar Marokko. Het is een jongensdroom om voor het nationale elftal van Marokko te voetballen", aldus de ex-speler van Heracles, die nu uitkomt voor Saint-Étienne. De FIFA heeft het verzoek van Tannane goedgekeurd, waardoor zijn keu ze voor Marokko definitiefis. Eerder verkoos Hakim Ziyech Marokko boven Oranje. 'The day after' stond gisteren ge woon weer in het teken van schaatsen. In Heerenveen rijdt Nuis dit weekeinde de wereldbe kerfinale. Bij afwezigheid van de Rus maakt hij zelfs een goede kans om het eindklassement over alle afstanden te winnen. „Mwah... Het was natuurlijk een heftige dag, de meest bizarre uit mijn carrière. Overdag probeer je nuchter te blijven, 's nachts is het lastiger om alles helder te zien en ga je malen. Vandaag is het rusti ger, maar ook best een gekke dag. Ik zit nu met de ploeg in het hotel in Wolvega en word door schaat sers van andere teams steeds gefe liciteerd met de wereldtitel sprint. Maar ja, officieel is dat natuurlijk nog niet. Ik wil die medaille eerst hebben. Kan dat nog maanden du ren? Nou ja, dat is dan afwachten. Dit zijn van die dingen waar ik geen grip op heb." „Het schuift langzaam op naar een gevoel van: Ik ben wel ge woon de beste geweest. Echte blijdschap zou ik het nog niet wil len noemen." „Nee. Daar had ik geen trek in, ik ben lekker een paar uur gaan fiet sen in het zonnetje. Ik hoef het ook niet allemaal te weten, want 'Het was gisteren natuurlijk een heftige dag, de meest bizarre uit mijn carrière' Bescheiden loopbaan als speler Louis van Gaal speelde in de jeugd van Ajax maar kwam tekort voor de hoofd macht. Spelintelli- gentie had de tech nisch bekwame mid denvelder genoeg, maar door een gebrek aan snelheid kwam hij niet verder dan subtop. Bij Sparta, waar hij zijn grootste successen vierde, zette hij tussen 1978 en 1986 - zowel binnen als buiten het veld - de lij nen uit. Net als Van Gaal dacht ook Klopp als voetballer al als trai ner. Hij speelde zijn hele carrière (1990-2001) op het tweede niveau voor Mainz 05, waar hij van spits werd omgeturnd tot verdediger. Zijn laatste seizoen als voetballer (2000-2001) was tevens zijn eerste als trainer. Sport door Tim Niemantsverdriet LONDEN. De Champions League, nog altijd ontbreekt die titel op het toch indrukwekkende palmares van Zlatan Ibrahimovic (34). Ciste ren zette de spits van Paris Saint-Germain een stapje in de goe de richting, door het Chelsea van Guus Hiddink de nek om te draaien in de achtste finales (1-2). PSG-vedette Zlatan Ibrahimovic scoorde 1-2 in Londen, foto Reuters Kjeld Nuis concentreert zich weer op schaatsen. Vanaf morgen rijdt hij in Heerenveen de finale van de wereldbeker, foto Reuters door Rik Spekenbrink heerenveen. Kjeld Nuis pakte gis teren zijn leven als topsporter weer op. Vanaf het moment, dins dag vijf over half twee, dat het be richt van de positieve plas van zijn Russische rivaal Pavel Koelizjnikov binnenkwam, was het in huize Nuis één groot gekkenhuis. Zijn tele foon ontplofte en ging uit, maar uit plichtsbesef ook weer aan. Goed geslapen vannacht? Dinsdag overheerste de teleurstel ling en boosheid. Hoe zit dat nu? Heb je iets meegekregen van de pers conferentie van de Russische schaats bond in Moskou? Kjeld Nuis Emirares Louis van Gaal. foto Getty Images Botsing door Wietse Dijkstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18