Draijer voor tuchtrechter 'HlV-injecteerder' weer aan de slag in de zorg 14 NIEUWS Producent George Martin was te bescheiden om zich de vijfde Beatle te noemen. Maar hij was het wel. Draijer deed de uitlatingen in een interview op 18 februari in deze krant. De financiële waakhond Au toriteit Financiële Markten (AFM) had een aantal klantendossiers voorgelegd aan de bank voor we derhoor. Klanten beweerden door bank medewerkers onder druk te zijn gezet om hun handtekening te zet ten onder oude documenten, waardoor het leek alsof de handte kening al jaren geleden was gezet. Volgens Pieter Lijesen, voorzit ter van stichting Renteswap- schadeclaim, heeft Draijer niet in teger gehandeld. „Draijer is op de hoogte van de dossiers. Dat is in tegenspraak met zijn uitspraak dat uit intern onderzoek niets is geble ken", aldus Lijesen. De Rabobank laat weten dat het niets heeft toe te voegen aan de eerder gedane uitspraak door Draijer. Een woordvoerder wil niet reageren op de voorgelegde dossiers. „Dat is een zaak tussen de AFM en de Rabobank." De AFM heeft de zaak in onder zoek. Bestuurders, commissaris sen en medewerkers van finan ciële instellingen zijn verplicht om een bankierseed af te leggen. Daarin beloven zij onder meer de klant centraal te stellen, geen mis bruik te maken van kennis en een zorgvuldige belangenafweging te maken. Een tuchtcommissie kan sancties opleggen als de eed gebro ken blijkt te zijn. Banken verkochten tussen 2005 en 2007 zo'n 17.000 rentederi vaten. Dit zijn ingewikkelde finan ciële producten bedoeld om de renteschommelingen af te dek ken. Toen de rente in 2008 begon te dalen, moesten ondernemers soms vele duizenden euro's aan renteopslag betalen. Onder nemers in midden- en klein bedrijf wisten vaak niet wat de ri sico's waren. AMSTERDAM. Een man die in de gevangenis heeft gezeten voor het injecteren van homo's met hiv tijdens seksfeesten, is na zijn vrijlating weer aan de slag ge gaan als wijkverpleegkundige. Peter M. kon moeiteloos verder met zijn oude beroep, omdat de werkgevers geen Verklaring Om trent Gedrag (VOG) vroegen en hij zijn gevangenisverleden ver zweeg. M. was de hoofdverdach te in de geruchtmakende Gro ningse hiv-zaak. Samen met twee anderen drogeerde hij man nen, had seks met hen en injec teerde bloed met het virus, waar mee hij zelf ook besmet was. M. kreeg 8 jaar cel, maar kwam eind 2012 vervroegd vrij. Hij schreef zich weer in het BIG-re- gister in. De Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) kreeg vorig jaar klachten over zijn functioneren en sleepte hem voor de tucht rechter wegens schending van de beroepscode. De advocaat van M. wijst erop dat de straf rechter hem geen beroepsver bod heeft opgelegd en dat de strafbare feiten in de privésfeer plaatsvonden. Omdat M. weigert mee te werken aan psychisch on derzoek en de kans op herhaling onduidelijk is, besloot de tucht rechter om hem te schrappen uit het register. Geniale architect van door Ab Zagt door Natasja de Groot UTRECHT. De Stichting Renteswap- schadeclaim sleept Rabobanktop- man Wiebe Draijer voor de tucht rechter voor schending van de bankierseed. De directeur verklaar de onlangs dat uit eigen onderzoek niet is gebleken dat de bank vals heid in geschrifte heeft gepleegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14