And ré Versteegh effeweg.nl 10 NIEUWS TEGENDRAADSE INTERVIEWS Het levert tonnen nucleair afval op en als het mis gaat, zijn de gevolgen desastreus. Toch is er niets beter dan kernenergie, stelt expert André Versteegh, precies vijfjaar na de kernramp in het Japanse Fukushima. Maart ACTIE! Rondreis Schotse Hooglanden! effeweg.nl €20,- KORTING Bij het hek stond Die- derik Samsom, toen nog Greenpeace-acti vist, door een mega foon te roepen. Ver steegh, directeur van de kernreactor in Petten, gaf de ac tievoerders ijsjes. Zodat ze konden afkoelen. Want als er één ding is dat hij in al die jaren heeft geleerd, is het dat discussies over kernener gie vaak verhit raken. Dat het flink mis kan gaan, bleek op 11 maart 2011. Een aardbe ving en een daaropvolgende tsuna mi verwoestte de kerncentrale in Fukushima. Er kwam zoveel stra ling vrij dat ruim 160.000 mensen hun huis uit moesten. Het gebied zal nog tijden een verboden zone blijven, erkent Versteegh met kal me stem. Toch zweert hij bij kerne nergie. „Als je de klimaatverande ring serieus neemt, heb je niet zo veel keus. Niets draagt zoveel bij aan het terugdringen van de uit stoot van broeikasgassen als kerne nergie." Volgens de inmiddels gepensio neerde reactorbaas ligt de nadruk vooral op de gevaren van kernener gie. „Die zouden enorm zijn. Maar het is juist een van de veiligste energiebronnen. En het argument dat kerncentrales een potentieel doelwit voor terroristen zijn, vind ik ook niet sterk. De centrales zijn goed beveiligd. Bij elke afwijkende handeling schakelt de reactor auto matisch uit en kan daarna lange tijd niet meer worden opgestart." Kernenergie zit in het verdom hoekje, merkt Versteegh, terwijl duurzame energie wordt opgehe meld. „Terwijl daar net zo goed na delen aan kleven. Ik heb een tijd naast een windmolen gewerkt. Aan het lawaai van zo'n ding kun je wennen. De slagschaduw is een drama. Als ik overdag achter m'n bureau zat, moesten de gordijnen dicht en het licht aan. Dat is de om gekeerde wereld. Ik krijg liever stroom uit een kerncentrale dan van een bedrijf dat beweert uitslui tend groene stroom te leveren. Want daar geloof ik helemaal niks van. Zonder wind heb je namelijk Wismar, Rostock en Rügen va. €239 Rome, Florence en Venetië va. €379 Boedapest, Balaton en de Poesta va. €459 Fietsreis Bodensee va. €499 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 effevweg.nl/alpen 11 DAGEN NU VANAF Vluchtelingen, Oranje, Poetin, IS, het milieu. De grote, actuele thema's kennen we wel. Maar wat moeten we ervan vinden? Een serie interviews met dwarsdenkers die ons scherp houden. 'Meer kerncentrales? Wat door Cerben van 't Hof 5 daagse busreis Halfpension Vertrek o.a.: 6jun, 4 jul, 31 okt Highlights: Rostock stoomlocomotief Rügen Güstrow Belgische Ardennen Luxemburg va. €289 5 daagse busreis Halfpension Vertrek: 23 mei, 27 jun, 4 jul Highlights: Grotten van Han Vianden watervallen van Coo 8 daagse busreis Halfpension Diverse vertrekdata Bezoek ook Rimini, San Marino én Fiuggi Terme! 8 daagse busreis Halfpension Vertrek: 13 mei, 3 jun, 29 jul Highlights: Balatonmeer Donauknie Klooster Melk Boedapest 8 daagse busreis Halfpension Diverse vertrekdata Routes: Alstadt Konstanz Schaffhausen waterval Mainau Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. COUPONCODE WEG10 O r\i X u O cc co cc _l O <N LU CC 3 X u O cc co E z: op alle reizen naar s. de Alpen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10