3 8 NIEUWS Ê^KOOPJEDEALNL) dagaanbieoingen van OOOOI O O O-O 75% PROFIEL KLAAS DIJKHOFF Klaas Dijkhoff (34) leidt al bijna een jaar zonder veel politieke problemen de aanpak van de crisis rond de vluchtelingen. Nu slechts €18,95 korting Nu slechts €12,95 Nu slechts 13,95 fj 74% korting Vanaf slechts 12,95 Vanaf slechts €12,95 69,95 50% €35,- Vanaf slechts 34,95 Nieuw: Achteraf betalen! flPbGPPoy (vjfKEUR ^)NIETTEVREDEN?GEL0TERUG!) 1 Dat Rutte een on derkoelde staatsse cretaris aan hem heeft, merkt de premier als hij hem belt op 'de avond van Oranje'. De dienstauto ('Dikke BMW!') is bestormd door woedende bewoners die de plotse linge komst van meer vluchtelin gen verafschuwen. Dijkhoff is met de schrik vrijge komen, maar de situatie is toch wel hachelijk geweest. Rutte vraagt hoe het met hem is. Is hij erg geschrokken? „Ach", zegt Dijk hoff. „De auto is er slechter aan toe dan ik." Het is Klaas Dijkhoff ten voe ten uit. Droogjes, taakbewust. Ook nu er een deal tussen de EU en Turkije is in de aanpak van het vluchtelingenprobleem, zal nog het uiterste van hem ge vraagd worden als de definitieve deal vorm krijgt de komende da gen. En waar Rutte zich op de voorgrond roert, lobbyt Dijkhoff bij buitenlandse bewindslieden om Nederlands beleid verkocht te krijgen. Het lijkt hem soepel te vergaan, zeker als je bedenkt dat Dijkhoff pas een jaar geleden zijn Kamerlid maatschap verruilde voor een staatssecretarisschap op Veilig heid en Justitie. Hij is de nieuwe hemelbestormer van de liberalen. 34 Jaar en bewindsman op het hy pergevoelige dossier asielzaken. Dijkhoff zelf daarover: „Ik doe mijn best en meer kan ik niet doen." Gewone mensentaal En dat voor een ras-VVD'er die ooit een andere mening had. In zijn tijd als raadslid in Breda was-ie mordicus tegen de komst van een asielzoekerscentrum in zijn stad. Sterker: bij Dijkhoff in de straat! Via een opiniestuk in BredaVandaag uitte hij z'n grie ven. Want, zo schreef Dijkhoff in 2010: „Ervaring leert dat een asiel zoekerscentrum overlast en crimi naliteit meebrengt. Winkeldief stal, rondhangen, auto-inbraken, opstootjes." En nu, dik vijfjaar la ter, dringt diezelfde Dijkhoff er bij gemeenten op aan dat asielop vang broodnodig is. Zelf ziet Dijkhoff de 'draai' ook wel. „Ik had dezelfde angst, maar heb uiteindelijk gemerkt dat het goed loopt en de meeste mensen geen kwaad in de zin hebben." En dat opiniestuk? „Een andere me ning, in een andere situatie." Noem het een draai, anderen zeggen dat het pragmatisme is. De karakterologische schets in een no tendop is verder: slim, snel, tech nocratisch misschien ook. Met een vleugje droge humor en veel 'gewone mensentaal'. Naar zware ideologie moet je niet zoeken, er kent zowel vriend als 'vijand'. Kri tiek is toch al moeilijk te vinden. Hoewel, Klaas is misschien 'een betwetertje'. En hij heeft een dosis street- wisdom, zegt men. De VVD ziet dat al vroeg. De partij maakte hem campagnelei der bij de laatste twee verkiezin gen. Dat had hij in zijn Bredase tijd als fractievoorzitter van de lo kale WD immers ook uitstekend gedaan. Met de trucjes van Dijk hoff (toen 29) wordt de partij in 2010 de grootste. Ze kunnen het nog uittekenen, raadslid Cees van der Horst voorop. Dijkhoff heeft dan zijn zinnen gezet op een gi gantisch billboard langs de A27. Het budget is echter te krap. „Stuurde hij de mooiste meid uit onze afdeling op die ondernemer af: daar zou die wel naar luiste ren." Een paar dagen later hangt er inderdaad een poster van 6 bij 6 meter langs de snelweg. De lokale pers krijgt van Dijkhoff een sappi ge quote: 'We hebben de grootste, nu willen we ook de grootste wor den'. Hecht gezin Dijkhoff, oudste van drie jongens, is zoon van een verpleegkundige en een beroepsmilitair. Daarom vermeldt zijn paspoort de Duitse geboorteplaats Soltau: pa was er gelegerd. Dat militaire deed hem 'beseffen dat vrijheid een prijs heeft'. Het is een hecht gezin dat uiteindelijk in Eindhoven landt. Dijkhoff doorloopt er het gymna sium. Daar noemen ze hem 'Bol- kestein', nadat hij met een leraar maatschappijleer in discussie is ge gaan. Dijkhoff over die leraar: Op het gymnasium in Eindhoven wordt hij 'Bolkestein' genoemd na een discussie met de leraar maatschappijleer „Een SP'er in een rode leren broek." „Hij was serieus, gedreven ook", herkent aardrijkskundele raar Pieter Jan van Meerendonk. Hij moet hem gaandeweg hebben verteld waar Syrië lag, bedenkt de docent lachend. Dijkhoff sluit zich in die tijd aan bij de fotoclub van de school. Van Meerendonk weet niet meer of hij uitzonder lijk goed was. „Maar wel een lei- Originele Gillette Fusion 8-Pack scheermesjes Voor een perfect glad scheerresultaat Voordelig scheren met top mesjes 5 blades en 1 precisie trimmer 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs Korting U bespaart: 37,95 50% €19,- korting Gillette Venus 8-pack Scheermesjes Voor een perfect scheer resultaat Speciaal ontwikkeld voor vrouwen Beperkte voorraad, op=op Altijd handig om in huis te hebben Adviesprijs Korting U bespaart: €29,95 57% 17,- Originele Gillette Mach 3 8-pack scheermesjes Bespaar veel geld maar scheer toch met Gillette Altijd handig om extra mesjes in huis te hebben Voorzien van 3 vlijmscherpe blades 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs Korting U I €25,95 46% 12,- korting 2-pack dubbel geweven Jersey Hoeslakens 100% Egyptisch katoen, lekker zacht Stretch: neemt altijd de juiste vorm aan Ook geschikt voor boxsprings Van uitstekende en duurzame kwaliteit Kreukvrij, ademend en anti-allergisch 1 bestelling 2 stuks Adviesprijs 49,95 Korting 74% U bespaart: 37,- 4-pack Luxe Handdoeken van Sleeptime Gemaakt van 100% hoogwaardig katoen Ontzettend zacht en comfortabel Extra handdoeken; altijd handig! Beschikbaar in 50x100 en 70x140 cm ESSENTIALS .korting Adviesprijs Korting U bespaart: €39,95 68% 27,- korting Unieke dekbedovertrekken van kunstenares Janneke Brinkman Ontworpen door kunstenares Janneke Brinkman Geproduceerd van 100% Bio Katoen Kussensloop voorzien van luxe rand Voorzien van extra brede instopstrook Maakt je slaapkamer helemaal af Adviesprijs Korting U I K BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Een pragmatische door Tobias den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8