'Extra parkeervakken te ver weg voor dorpshuis' Familie zet Dixons in Goes zelf voort INF°- CO Landgoed voor ouderen krijgt jong gezelschap OPENDEURDAG 6 BEVELANDEN en THOLEN Als het aan de eigenaren ligt, gaan de ouderen van Rijckholt in Geersdijk 'hun' landgoed delen met kinderen. Meezingmiddag voor senioren ZONDAG 13 MAART 2016 GROENE GEERSDIJK. Het zou zomaar kun nen dat de gemiddelde leeftijd op landgoed Rijckholt in Geersdijk fors naar beneden gaat. Bij de ge meente Noord-Beveland ligt een aanvraag voor het realiseren van kinderopvang en buitenschoolse opvang (bso). Bij groen licht krijgt de woon gemeenschap voor ouderen in sep tember jonge aanwas. Nieuw bouw is niet nodig: een bestaande ruimte op de begane grond gaat dienst doen als opvang. Het ver trek grenst aan een omheind stuk tuin, zodat de kinderen makkelijk en veilig buiten kunnen spelen. Tussen de middag krijgen ze een gezonde, warme maaltijd en ook in het weekend mogen ouders hun kroost bij de opvang brengen. Kim Bakker, mede-eigenaar van Rijckholt, heeft de plannen in haar hoofd al helemaal uitgedacht. Animo is er volgens haar genoeg. „Voor we een aanvraag indienden, 'Ouders met onregelmatige werktijden en/of -dagen moeten ook gebruik kunnen maken van kinderopvang' hebben we eerst een marktonder- zoekje gedaan op het eiland. Al elf aanmeldingen zijn binnen." Bakker wil met flexibele ope- OOSTDIJK. Met de aanleg van twaalf extra parkeerplaatsen aan de Ommegank in Oostdijk wil de gemeente Reimerswaal het par keerprobleem voor bezoekers van dorphuis Apeldoorn oplossen. Langs de Tweede Vlietweg, de doorgaande weg waar het dorps huis is gevestigd, is nauwelijks par keerplaats. Volgens de gemeente parkeren bezoekers daarom overal in het dorpje hun auto, wat onge makken bij inwoners geeft. Sabine de Rooij, beheerster van het dorpshuis, twijfelt echter of bezoekers de moeite nemen om naar de Ommegank uit te wijken. „Dat is totaal niet in de buurt, ik ben bang dat het geen effect heeft." Ook denkt De Rooij dat be woners van de Ommegank liever het groen houden waar de extra parkeervakken moeten komen. Reimerswaal heeft 20.000 euro uitgetrokken voor de extra par keervakken. De vergunning voor de aanleg is al verleend. Voordat het werk begint, informeert de ge meente de dorpsraad en andere in woners van Oostdijk. ningstijden inspringen op de hui dige maatschappij. „Ouders met onregelmatige werktijden en/of -dagen moeten ook gebruik kun nen maken van opvang. Het is heel onhandig als je je kinderen eerst een paar uur naar je ouders moet brengen omdat de opvang nog niet open is." Bakker denkt dat Rijckholt zich op dat gebied onderscheidt van Kibeo, op Noord-Beveland de grootste aan bieder van kinderopvang en bso. Als het om de locatie gaat, ver schilt buitenplaats Rijckholt even eens van de gemiddelde opvang op het eiland. „Veel buiten spelen en contact met dieren en mensen zijn belangrijk voor de onwikke- ling van kinderen", aldus Bakker. Ze ziet er geen bezwaar in om het grut onder te brengen op een loca tie met alleen maar ouderen. Inte gendeel. „Ik heb zelf drie jonge kinderen en zij vinden het con tact met de ouderen hier hartstik ke leuk. Andersom is dat ook het geval." De winkel krijgt een andere - nog nader te bepalen - naam, maar verder blijft alles min of meer bij het oude. „Dit is altijd een goede winkel geweest, het zou zonde zijn als die uit het straatbeeld verwijnt", zegt zoon Omar van de Pas. Dixons Goes bestaat sinds 2984 en is al tijd al een zelfstandige winkel geweest. „Plotseling valt dan het besluit om de winkels te la ten verdwijnen, maar wij wil len dat onze klanten ergens kunnen blijven binnenlopen, zeker ook gelet op de vergrij zing", zegt Van de Pas. Het con cept blijft hetzelfde, wel zal de focus meer op Apple komen te liggen. „We willen ons meer specialiseren, maar we bieden ook andere merken en telefo nie." De zaak krijgt verder een andere inrichting. In de retail vallen de laatste tijd flinke klappen, ook in Goes. „Elke winkel heeft het moeilijk, wij ook", zegt Van de Pas. „We merken dat mensen denken dat we dicht zijn." Daar om zit er een papier op de ruit met de tekst 'Deze winkel blijft open'. Omdat Dixons online blijft bestaan, blijft de garantie op ge kochte producten behouden. In de regio Mijn dorp, mijn stad Kerkje van Elles diek, Van Hattum- straat 5,14.30-16.45 zaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor men sen van 55 tot 70 uur - Meezingmid- jaar met Heidi Bras; dag voor senioren, DaVinci Cinema, bekende liedjes van vanaf 19.00 uur - La- vroeger en nu o.l.v. dies Night, met ver- Lenie Stokman en toning 'Rokjesdag'; Engel Reinhoudt en Brasserie Katoen, verhalen door Jan 20.00 uur - 'Triple en Jopie Minnaard 8 Dinnerclub', so ciaal initiatief om GOES mensen te verbin- Jeugdcentrum SM- den; Theater De My- WO, De Spinne, the, Bleekveld 1, 09.30-11.30 uur - In- 20.00 uur - Theater loopspreekuur voor voorstelling Simon vragen over de com- Keizer 'Ik Simon' puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur kapelle van wijkagent in de Gemeentehuis, wijkinfowinkel; Kerkplein 1, Kunstuitleen de Be- 09.00-16.00 uur - velanden, Westwal Expositie keramiste 45,13.00-17.00 uur - Marian van Garsel; Expositie Noorse Raadszaal Gemeen- kunstenaar Frank tehuis, 20.00 uur - Asnes 'Ruimte, Wetenschappelijke lucht en schaduw'; lezing Wim Wijkcentrum De Daniels Spinne, 18.00-20.00 uur - Kleding-, krabbendijke schoenen- en speel- Dorpshuis 'De Mei- goedbeurs; Sport- boom', Kerkpolder 30, overdag - Expo sitie schilderijen Ineke de Vries, op de kunstwerken zijn o.a. de havens van Hansweert en Yerseke te zien Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljar ten voor senioren Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45, 09.00 uur - Schildercursus Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'raakvlakken' van Sandra van der Meu- len en Gerdi Zwaan bij Covra Galerij Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband (10.00 u. -17.00 u.) POORTE www.tergroenepoorte.be Rijckholt wil bso en kinderopvang door Ellen Jobse Kim Bakker mede-eigenaar Rijckholt door Luc Oggel GOES. Computer- en electroni- caketen Dixons mag dan heb ben besloten verder te gaan als webwinkel, in Goes gaat de fami lie Van de Pas gewoon door. 'S-HEERENHOEK Tourbus naar Stille Omgang Amsterdam Vanuit 's-Heeren- hoek en Bergen op Zoom vertrekken op 12 maart touringcars naar Amsterdam om daar de stille omgang mee te doen. In de nacht van 12 op 13 Maart 2016 wordt in Amsterdam de jaarlijkse Stille Omgang gehouden. Ook katholieken van uit de regio Zeeland Brabant kunnen hier aan meedoen. Op za terdag 12 maart om 19.30 uur kan wor den opgestapt bij de H. Willibrorduskerk te 's Heerenhoek. De kosten bedragen 20 euro per persoon, in clusief broodjes. GOES W.IJ.K.-café voor bewoners Goes-West De werkgroep bewo nersbelangen Goes-West houdt in samenwerking met SMWO een W.I.J.K.-café onder de naam 'Goes-West samen voor elkaar'. De bijeenkomst vindt morgen plaats van 19.30 tot 21.30 uur in wijkgebouw De Westkant. Tijdens het W.I.J.K.-café wor den de uitkomsten van het project 'Infor matief huisbezoek' gepresenteerd. Daar na gaan de deelne mers in groepen in gesprek aan de hand van vier thema's over hulp aan elkaar en ouder worden in de wijk. De komende ja ren wil de werkgroep aan de slag met on derwerpen die leven in de wijk. GOES Nieuwe expositie Ineke Otte in Goes In de Studio van Ine ke Otte (foto) in Goes is nieuw werk te zien tijdens de weekenden 11, 12, 13 en 18,19, 20 maart. Het atelier is tussen 13.00 en 17.00 uur open. ELLEWOUTSDIJK. De Seniorenraad Borsele houdt vandaag in 't Kerk je van Ellesdiek een seniorenmiddag. Het programma bestaat gro tendeels uit het samen zingen van bekende liederen van vroeger en nu. Elke bezoeker krijgt een blad met teksten. Lenie Stokman bege leidt de samenzang op de piano en Engel Reinhoudt treedt op als voorzanger. De zang wordt afgewisseld met verhalen van Jan en Jo- pie Minnaard, die afgelopen najaar hun boekje 'Kwa zei bure' presen teerden. Het programma start om 14.30 uur. ELLEWOUTSDIJK KRUININGEN RILLAND NIEUWDORP YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66