Gent-Wevelgem nieuw in Nations Cup -23 Trainer van Kwadendamme had het lastig in zijn Hekkensluiter uit de vierde klasse pakte zeven punten uit de laatste drie duels. „Het plezier is terug." 12 ZEELAND Rick van Drongelen richting laatste horde EK-eindtoernooi Groene Ster 2 houdt zicht op nacompetitie Rick van Drongelen uit Axel is opgenomen in de voorlopige se lectie van het Nederlands voet balelftal onder 19 jaar. De zeven tienjarige speler van Sparta hoopt eind maart deel uit te ma ken van de selectie die een gooi doet naar een plaats op het Euro pees kampioenschap. Vorig jaar oktober startte Van Drongelen in de eerste ronde al le drie de groepswedstrijden in de basis. Eind maart treft Onder 19 in het zogenaamde Elitetoer- nooi (gespeeld in Uden en Groes- beek) Oekraïne, Noord-Ierland en Polen. Alleen de winnaar plaatst zich voor het EK later dit jaar in Duitsland. Bondscoach Aron Winter maakt woensdag 16 maart zijn definitieve selectie be kend. Andere geselecteerden zijn on der anderen Ajax-spits Donny van de Beek en Timothy Fosu Mensah, die vorige week zijn ba sisdebuut maakte bij Manchester United. Inschrijving geopend TOP inspireert tot voor Top Triatlon schrijven gedicht De inschrijving voor de Top Triat lon Middelburg is geopend. De triatlonsport maakt op zaterdag 27 augustus na drie jaar een ren tree in Zeeland. Dat gebeurt on der impuls van triatleet Remy Vasseur. De eerste dagen kon hij al meteen dertig deelnemers note ren uit het hele land. Vasseur: „Ik hoop en verwacht dat we in mei al zo'n beetje volgeboekt zijn." De triatlon biedt plaats aan tweehon derd deelnemers. Inschrijven ge beurt via www.inschrijven.nl. De korfballers van TOP uit Arne- muiden zijn bewierookt in een gedicht. De Walcherse equipe werd zaterdag als debutant kam pioen in de hoofdklasse. Daarin zag Karei Leeftink, stadsdichter van de gemeente Middelburg, aanleiding om een lofdicht te schrijven, getiteld Tot Ons Ple zier. Het is te lezen op www.pzc.nl/sport. Vanaf ko mend weekeinde doet TOP een gooi naar promotie naar de Korf bal League, het hoogste niveau. sport kort Van Hoepen acteerde als spe ler van Luctor'88 voornamelijk op dat niveau. Bij de club uit Heinkenszand was hij zo'n 23 jaar jeugdtrainer. „Ik wilde al eer der de overstap maken naar het seniorenvoetbal, maar er gaat best wat tijd zitten in het halen van een trainersdiploma. Vaak zijn die cursussen overdag of in Brabant. Dat heeft me er altijd van weerhouden om mijn papie ren te halen. Dit jaar ga ik de cur sus volgen." Het samenwerkingsverband met John Ebert maakt het voor Van Hoepen mogelijk om zonder diploma in het standaardvoetbal actief te zijn. „Ik leer ontzettend veel van hem. Door mijn gedre venheid ligt het arbeidsgehalte soms te hoog. Hier wijst hij me dan op. Ook op tactisch gebied is hij verder dan ik ben. Een wed strijd lezen is bij de jeugd min der belangrijk. Dit aspect is daar om nieuw voor mij. Ik maak op dat gebied stappen en krijg steeds meer vrijheid." In het begin had Van Hoepen het lastig bij de Bevelandse club. „Het was zoeken om de poppe tjes op de juiste plek te zetten. Het niveau viel ons conditioneel tegen en ook op tactisch gebied moest er een hoop verbeterd wor den. De laatste weken zien we daarin een sterke ontwikkeling." Ook op de ranglijst is dat te merken. Tot halverwege februari WERKENDAM. De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen 2 hebben de hoop op de derde plaats in de topklasse levend gehouden. De ploeg won op be zoek bij CFM/Transito met 2-3. De derde plaats geeft aan het einde van de competitie recht op het spelen van nacompetitie voor promotie naar de eerste divisie. In Werkendam werd tegen Transito in de eerste helft niet gescoord. Na de pauze zorgde Mohammed Alhajaji voor een Zeeuwse voorsprong. De tegen stander boog die om naar 2-1, waarna Younes Benkhedda en Morad Bobouh alsnog voor een driepunter zorgden. wist Kwadendamme nog geen punt te pakken. Momenteel draait de motor van de ploeg op volle toeren. De laatste drie wed strijden leverden zeven punten op. Van Hoepen ziet zijn elftal met de week stappen maken. „Het plezier is terug. Elke trai ning staan er minimaal zeven tien man op het veld. Vorige week donderdag kwam er een ge blesseerde speler speciaal terug uit Breda voor hersteltraining. Dat tekent deze groep." De hekkensluiter van de vier de klasse werkt vooral met jonge spelers. De meesten zijn nog ju nior, waaronder zelfs een paar B'tjes. „Je ziet vaak dat jongeren stop pen met voetballen als ze een be paalde leeftijd bereiken. Ze gaan bijvoorbeeld studeren. Ik vind het belangrijk dat ze bij een club betrokken blijven. Bij ons speelt iemand die vanwege zijn oplei ding niet kan trainen. Daar zijn afspraken over te maken. In de tweede klasse kan dat waarschijn lijk niet, maar hier wel." Naast de 'welpen' dragen nog drie routiniers het shirt van Kwa dendamme. „Ook zij verdienen tijd en aandacht." De 53-jarige Adrie de Korte kroonde zich afge lopen zaterdag tegen Bevelanders (0-1) tot matchwinnaar. „Dat had den we echt nodig. De ontlading was gigantisch. Er werd flink ge feest in de kantine." Kwadendamme hoopt het moeizame seizoen nog enigszins glans te kunnen geven door mini maal één ploeg onder zich te hou den op de ranglijst. De achter stand op DwO'15 bedraagt twee punten. De focus van de vereni ging ligt echter voornamelijk op de toekomst. „Ik vind het mooi om iets op te bouwen waar ple zier centraal staat. Daarom past deze klasse uitstekend bij me. Er gens in een gespreid bedje te rechtkomen, hoeft voor mij niet." 'Het niveau viel ons conditioneel tegen en ook op tactisch gebied moest er een hoop verbeterd worden.' Vanwege financiële proble men is het de organisator van de Franse ééndagswedstrijd La Cote Picarde niet gelukt om de wed strijd in 2016 op de kalender te plaatsen. De wedstrijd wordt nor maliter gereden op de woensdag voorafgaand aan de ZLM Room pot tour. De UCI Nations Cup -23 heeft echter ook een nieuwe wed strijd op de kalender gekregen: Gent- Wevelgem (27 maart). De ZLM Roompot tour is op nieuw een tweedaags evene ment en wordt gereden op 15 en 16 april met op vrijdag een 23 ki lometer lange ploegentijdrit op Tholen en een rit in lijn van Kamperland naar Zierikzee. Tra ditioneel wordt op zaterdag de wedstrijd beslist in de etappe van Goes naar Goes. Het programma van de UCI Na tions Cup ziet er als volgt uit: 1. 27 maart: Gent-Wevelgem (Bel gië); 2. 9 april: Ronde van Vlaande ren (België); 3.15-16 april: ZLM Roompot tour; 4.3-5 juni: Course de la Paix (Vredeskoers)(Tsjechië); 5. 31 juli: Coppa del Laghi, Trofeo Al- mar (Italië); 6. 27-29 augustus: Tour de l'Avenir (Frankrijk). Sport I sport@pzc.nl ZEIST Rick van Drongelen staat op de nominatie om volgende maand met Oranje onder 19 een gooi naar het EK te doen. MIDDELBURG MIDDELBURG ENSCHEDE Concurrent minder voor Ben Provoost Dammer Ben Pro voost (foto) heeft vol gende maand bij het NK een belangrijke concurrent minder. Ti telverdediger Roel Boomstra heeft zich afgemeld. Hij richt zich op zijn studie na tuurkunde en de match om de wereldti tel tegen Jan Groenen dijk. De uit Aagteker- ke afkomstige Pro voost werd vorig jaar achtste op het NK. NIEUW- ST. JOOSLAND Poortvliet langer bij Nieuwland Ad Poortvliet staat ook volgend seizoen aan het roer bij voet balvereniging Nieuw land. De oefenmeester is aan zijn eerste jaar be zig bij de club, waar mee hij momenteel laatste staat in de der de klasse A van het za terdagvoetbal. Poortvliet is al ruim twee decennia actief in het Zeeuwse ama teurvoetbal, onder meer bij clubs als De Noormannen, Luc- tor'88, Yerseke en Dauwendaele. GOES Ruben Hollemans blijft bij Goes Voetballer Ruben Hol lemans speelt ook vol gend seizoen voor zondag-eersteklasser Goes. De (centrale) verdedi ger uit Serooskerke kwam afgelopen zo mer over van Kloetin- ge- Daarvóór speelde hij profvoetbal bij RBC Roosendaal. Van Hoepen wil 7 door Len Wolters KWADENDAMME Beginnende trai ners prediken normaliter realisme, maar barsten van de ambitie. Het startniveau waarop ze acteren is leuk, maar een stapje hogerop in de toekomst is het einddoel. Bij Steven van Hoepen (46) zit dat an ders. Sinds november vorig jaar staat hij aan het roer bij Kwaden damme. „Mijn ambities liggen in de vierde klasse." In de eerste vijftien wedstrijden behaalde Kwadendamme geen enkel punt; uit de laatste drie wedstrijden peurde de club plots zeven punten. 13 Kwadendamme is met 13 doelpunten nog altijd de minst productieve Zeeuwse ploeg. Klassegenoot Wolfaartsdijk maakte er ééntje meer. 53 Adrie de Kort werd zaterdag matchwinnaar voor Kwadendamme tegen Bevelanders. Met 53 jaar is hij de oudste doelpuntenmaker in het Zeeuwse standaardvoetbal. Steven van Hoepen trainer van Kwadendamme GOES. De wielerkalender van de UCI Nations Cup -23, een interna tionale wielercompetitie voor be loftevolle renners tot 23 jaar waar van ook de ZLM Roompot tour deel uitmaakt, heeft enkele wijzi gingen ondergaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60