Pvda en D66: 'graf moet snel duurder* 1 Collectie laat Roompotfregat herleven Huur vervalt eind dit jaar 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisarts Reinier van der Valk twijfelt aan haalbaarheid plan voor een gezondheidscentrum in Bruinisse. Trio 42 brengt kamermuziek Van der Valk wil samen met een aantal andere zorgverleners aan de Lange Ring een gezond heidscentrum bouwen. Daarin is plaats voor buurtzorg, fysio, logo pedie, een psycholoog, de prik- dienst, verloskundigenpraktijk Le na, het consultatiebureau, jeugd zorg en ook de bibliotheek en het maatschappelijk werk. Het gezondheidscentrum moet eind dit jaar klaar zijn, want dan moet Van der Valk uit zijn huidi ge praktijkruimte. Hij huurt die van zijn voorganger en die heeft andere plannen met het gebouw. De huisarts wilde maandaga vond van wethouder Ad Verseput weten of zijn plan door het ge meentebestuur wordt omarmd, of Verseput een duidelijk tijdsplan kon geven en of de gemeente mee betaalt als de praktijk tijdelijk an dere huisvesting nodig heeft. „Het gemeentebestuur vindt dit een goed initiatief', antwoordde Verse put. Dat de vertraging aan de ge meente te wijten valt, ontkent hij echter. „De eigenaren van de pan den hebben hun plan nog niet vol ledig ingediend. Als we morgen al le stukken hebben, gaan we mor gen verder. Maar daarbij zijn we gebonden aan wettelijke inspraak termijnen." De gemeente draait niet op voor tijdelijke huisves- 'Als we morgen alle stukken binnen hebben, gaan we morgen verder' tingskosten. „Daarvoor moet u bij de eigenaar zijn." Van der Valks probleem was aanleiding voor een venijnige woordenwisseling tus sen Verseput en CDA-er Jan Bij de Vaate. De laatste zei het indie nen van een motie hierover te overwegen. Het gezondheidscen trum is onderdeel van het herin richtingsplan Bruinisse, dat eind deze maand in de raad komt. Met de nieuwe tarieven die burgemeester en wethouders willen invoeren, wordt 70 pro cent van de kosten gedekt. Van PvdA en D66 mag dat percentage snel omhoog. „Het idee hierachter is dat ongeveer de helft van de inwoners voor begraven kiest, maar iedereen daar aan mee moet betalen. Dat vinden we onrechtvaardig", lichtte PvdA-fractievoorzitter Petri d'Anjou gisteren toe. B en W willen het begraven de komende tien jaar telkens een procent duurder maken, tot de gewenste kostendekkend heid is bereikt. D66 commissielid Sylvia Ser- ry kondigde maandagavond aan het raadsvoorstel te amen deren. „De gemeente moet zich niet bemoeien met het laatste afscheid van mensen. Verhoog het tarief maar snel tot too pro cent." CDA-er Daniël Joppe vroeg of D66 zich met deze wij ziging niet juist bemoeizuchtig opstelt. Begraven wordt onbe taalbaar. Mensen kiezen nood gedwongen voor crematie. „Daar hebben we het over ge had", antwoordde Serry. „Maar we gaan toch voor de 100 pro cent." De SGP vindt de kostenbere kening te ingewikkeld. De par tij komt daar bij de begrotings behandeling op terug. De ge meenteraad besluit 3t maart over de hogere tarieven. ZIERIKZEE. Na 163 jaar is Oostindië- vaarder De Roompot weer een beetje thuisgekomen in Zierikzee. De ongeveer 200 voorwerpen die de Vlaamse wrakduiker Vic Verlinden in bruikleen heeft gege ven aan het Stadhuismuseum, bie den een indrukwekkend doorkijk je in het leven aan boord van het in 2842 gebouwde fregat. Verlin den stuitte in 1992 bij toeval op het wrak, dat in 1853 op zijn zeven de thuisreis uit Birma voor de Walcherse kust op een zandbank liep. Hij vond onder meer de scheepsbel en een gouden ring. Beide voorwerpen overhandigde hij gisteren symbolisch aan direc teur Albert Scheffers en museum conservator Veronica Frenks. De spullen worden voor een uitgebrei de inventarisatie in een voor pu bliek toegankelijk depot gezet. Vol gend jaar gaan ze deel uitmaken van een grote expositie over het zeilschip. Het wrak ligt nog steeds op zo'n 20 meter diepte in de zandbodem bij Vrouwenpolder. In de regio Mijn dorp, mijn stad Tonnenmagazijn, 10.00-12.00 uur: Ka tholieke Bond Ouderen; 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Sint Jan, 20.00-22.00 uur: To neelavond A.S.V.; Ichtus, 11.15 uur: Kof fie Inloop; Dorpshuis de Schut se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Vol wassenen Ontmoe- tings Plaats (VOP); 17.30 uur: Eten wat de pot schaft, 20.00 uur: Band Schor; Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; Dorpshuis 't Zuudènde, 10.30-14.00 uur: Pe dicure; Dorpshuis, 18.00 uur: Zumbales; Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvere niging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; Blikmuseum, 14.00-17.00 uur: Ex positie Blik op Zee land; Dorpshuis, 9.00 uur: Yoga Stef- fine; 20.00 uur: Yoga Jacqueline Bin nendijk; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's, FIZI, 14.30 uur: Race naar de Maan; Gebouw de Driehoek, 9.00-11.30 uur: Schildercursus; Het Gravensteen, 14.30-15.15 uur: Rondleiding in de oudste gevangenis van Zeeland; Sint Lievensmonstert- oren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: In- loopmiddag Breek de Week, voor kof fie en een praatje; Artsenpost Bruinisse in tijdnood door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. „De gemeente is posi tief over ons plan, alleen de uitvoe ring laat op zich wachten." Dat zei huisarts Reinier van der Valk over het toekomstig gezondheidscen trum in Bruinisse. Ad Verseput wethouder door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. D66 en PvdA willen begraven snel duurder maken, zodat er geen gemeenschaps geld meer bij hoeft. Albert Scheffers, Vic Verlinden en Veronica Frenks (vlnr) bij de scheepsbel van De Roompot, foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde ZONNEMAIRE Bingo voor het goede doel In Dorpshuis de Mai- re wordt op zaterdag 12 maart een bingo gehouden voor Stich ting Syndroom van de Lach, die fondsen werft om kinderen met een verstandelij ke en/of lichamelijke beperking deel te la ten nemen aan dol- fijnondersteunde the rapie. De bingo begint om 19.00 uur. BURCH-HAAMSTEDE High Tea voor senioren De Dorpsraad Burgh-Haamstede houdt een High Tea-middag met bin go, sjoelen en drie verschillende work shops in Dorpshuis De Schutse op zater dag 12 maart. Deze middag is toe gankelijk voor ieder een vanaf 60 jaar. Toegang is gratis. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. GOES Nieuwe expositie Ineke Otte in Goes In de Studio van Ine ke Otte (foto) in Goes is nieuw werk te zien tijdens de weekenden 11, 12, 13 en 18,19,20 maart. Het atelier is tussen 13.00 en 17.00 uur open. ZIERIKZEE Workshop yoga Bernadette Assink van yogapraktijk Puur uit Emmeloord geeft op zondag 13 maart de workshop Mula Bandha in Yoga- studio Zeeland in Zie rikzee. Assink gaat dieper in op de beweeglijkheid van het bekken en het belang van een sterke bekkenbo dem. De yogales vindt plaats van 13.30 tot 16.30 uur en kost 25 euro. Cur sisten betalen 15 eu ro. Dit is inclusief hapje en drankje, ge bruik van materiaal en een presentje. NOORDGOUWE. Trio 42 verzorgt uit naam van Stichting Kamermu ziek Schouwen-Duiveland op zaterdag 12 maart een concert in Noordgouwe. Trio 42 bestaat uit Merel Vercammen, Annelies Schui temaker en Juan Manuel Domlnguez. Met harp, viool en saxofoon brengen zij werken van Glinka, Debussy, Shostakovich en Tedeschi ten gehore. De kerk van Noordgouwe is vanaf 19.30 uur geopend. Het concert begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 12.50 euro in clusief koffie of thee. Kinderen tot en met twaalf jaar mogen gratis naar binnen. BROUWERSHAVEN BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR ELLEMEET KERKWERVE NIEUWERKERK NOORDGOUWE OOSTERLAND RENESSE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58