Droge materie voor baardlozen 2 I &GOI Test 1, 2, 3 Digitaal uit elkaar Naar schatting veertigduizend echtparen scheiden dit jaar. Dat betekent werk aan de winkel, want een echtscheiding is niet alleen een emotionele achtbaan, maar brengt ook veel financiële beslommeringen met zich mee. Prettig: het kan tegenwoordig ook digitaal. Gekwetsten boos eist de een toch dat dressoir van oma op dat de ander al was toegezegd Ook last van keuzestress tijdens je zoektocht langs internetwarenhuizen en prijsstunters? Geld&Goed helpt een handje, met deze week een vergelijkend warenonderzoek met scheerapparaten. Terwijl je in de grote steden onder de voet wordt gelopen door de hipsters met baarden, zijn er nog hele volksstammen die enkele keren per week voor de spiegel plaatsnemen voor de kwelling die scheren heet. Kort door de bocht kun je de groep baardlozen onder verdelen in twee categorieën: de natscheerders en de droog scheerders. De eerste catego rie, niet bang voor een drupje bloed, is het meest gebaat bij een Gillette-achtig apparaat met een futuristische naam (Mach3, Fusion, Proglide). Hoewel ook merken als AEG en Remington voorzichtig pro beren voet aan de grond te krijgen op de scheerapparaat- markt, wordt die van oudsher gedomineerd door Philips en Braun. Waarbij ruw gezegd de Philips-apparaten werken met drie roterende scheerkoppen en de Brauns met één flexibele scheerkop. Elektrische scheer apparaten heb je vanaf een paar tientjes tot enkele hon derden euro's. Testsite Beste- product.nl testte er een tiental. Wij filterden er drie uit onder de 150 euro. <s»mark roos BRAUN 5030S 6 A.-:"' TEKST JOHAN NEBBELING I ILLUSTRATIE MARK REIJNTJENS Het ging al lang niet goed tussen ons, maar schei den doe je niet zomaar. Daar gaat een proces van jaren aan vooraf," zegt Godfried Boogaard uit Utrecht. Na een huwelijk van vijftien jaar vroeg de veertiger - vader van twee pubers - afgelopen najaar echt scheiding aan. Boogaard: „Met heftige emoties had ik rekening gehouden. Maar de impact op mezelf, mijn partner en mijn kinderen was veel groter dan ik had verwacht. En dat bij een scheiding ook zakelijk, juridisch en financieel zoveel om de hoek komt kijken, was een verrassing. Ik heb wekenlang zowat een dagtaak gehad aan alle rompslomp." Juriste en mediator Corry van Zee land van Tilburg University en pro jectleider Liselotte Maas van de Raad voor Rechtsbijstand begrijpen wat Bogaard bedoelt. „Scheiden zet je wereld op z'n kop, het is een van de grote levensgebeurtenissen. Paren die scheiden moeten hard aan de bak. Er komt zoveel op ze af, dat ze vaak door de bomen het bos niet meer zien." Emoties Daarom introduceerde de Raad voor Rechtsbijstand de online Rechtwijzer uit elkaar (zie kader), die paren moet helpen 'goed te WAT KOST EEN SCHEIDING? scheiden', waardoor ze ook na de scheiding nog met elkaar door een deur kunnen. Dat kan en is noodza kelijk, weten Van Zeeland en Maas, beiden overigens geen ervarings deskundigen. Van Zeeland: „Omdat een scheiding meestal gepaard gaat met heftige emoties, kan het makkelijk uit de hand lopen, zeker als mensen in ge meenschap van goederen zijn ge trouwd. Geld blijkt dan opeens toch een probleem. Gekwetst en boos eist de een toch dat dressoir van oma op dat de ander al was toegezegd. Of een van de partners heeft een studieschuld waarvoor de woensdag 9 maart 2016 BO Prijzen vanaf €140 Is preciezer dan de concurrenten, beweegbare kop, gemakkelijk schoon te maken, prima accu. Kan zorgen voor een ruwe huid na het scheren. SCHEIDEN ACHTER HET scherm Dat hangt sterk af van je persoonlijke omstandigheden. Onderstaand boodschappenlijstje is een indicatie. kosten advocaat/mediator: 3.000 (op basis van een gemiddeld honorarium van 200 per uur, exclusief 21 procent btw) kosten griffierechten rechtbank: 288 kosten uittreksels burger lijke stand (twee stuks): €26 kosten notaris voor door halen hypotheekakte (bij koophuis): circa 200 Daarnaast brengt een schei ding nog allerlei indirecte, moeilijk in beeld te brengen kosten met zich mee. Denk aan: het eventuele verlies op de verkoop van je huis (dit kan tienduizenden euro's bedragen) de kosten om dit verlies te financieren (afsluiten per soonlijke lening of nieuwe hypotheek, rente en aflos sing, duizenden euro's) de verhuiskosten naar een of meer nieuwe woningen (van gratis met behulp van familie en vrienden tot een paar duizend euro door een erkende verhuizer) de kosten van het inrich ten van een of meer nieuwe woningen (al gauw 10.000 euro) de meerkosten van het voeren van twee huishou dens in plaats van een ge zamenlijk huishouden (honderden euro's per maand) eventuele kosten van part neralimentatie (honderden euro's per maand) eventuele kosten van kin deralimentatie (honderden euro's per maand) 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46