Elia op hel matje bij clubleiding Verrassend voordelig! Samsung Galaxy A5 17,- hollands nieuwe. Schaatser Stefan Groothuis kijkt uit naar zijn leven na 17 jaar topsport. „Ik ben nieuwsgierig naar hoe dat is." SPORT 19 hollandsnieuwe.nl/pzc Je kunt het doen zoals Rintje Rits- ma, of Bob de Jong. Rondjes blij ven schaatsen, in de eerste plaats uit liefde voor de sport. „Dat is ook prima. Maar ik zou er niet heel gelukkig van worden", zei Ste fan Groothuis gistermiddag. Hij heeft een Friese hotelzaal geregeld om zijn afscheid aan te kondigen. Want toen hij zich vorige maand na de wereldkampioen schappen afstanden afvroeg of hij zichzelf volgend seizoen nog op een mondiaal podium zou zien staan, moest Groothuis (34) eer lijk zijn. Nee, eigenlijk niet. „En ik wil mijn ambities niet naar bene den bijstellen. Een hele zomer kei hard trainen zonder het geloof in een kans op een prijs, dat zou voor mij niet werken. Het was geen gemakkelijke beslissing. Maar het is na zeventien jaar fullti me topsporter ook een keer mooi geweest." 'Bokito', zoals de bijnaam van de schaatser uit Gelderland luidt, kan een fraaie erelijst overleggen. Zes keer Nederlands kampioen sprint, wereldkampioen op de 1000 meter, wereldkampioen sprint. Nog altijd Nederlands re cordhouder op de kilometer. En bovenal olympisch kampioen. Maar de afgelopen twee seizoenen kon hij zich niet meer meten met de allerbesten. Bijtekenen Toch kon Groothuis bijtekenen bij Team Beslist.nl. Hij zag ervan af. Komend weekeinde rijdt hij bij de wereldbekerfinale in Thialf nog een teamsprint, en dat was het dan voor Stefan Groothuis. Recreatieve rondjes rijden op zijn thuisbaan in Deventer, ziet hij zichzelf ook niet snel meer doen. „Ik wil eerst een maand of drie wennen aan het leven zonder die topsportbril. Ik ben nieuwsgie rig hoe dat is." En daarna? Dan kan het zomaar zo zijn dat Groothuis iets gaat doen met het verhaal waarmee hij, nog voor zijn prachtige gou den plak van Sotsji, bij veel men sen oneindig respect afdwong. Drie jaar geleden vertelde hij in een openhartig interview met NuSport over de zware depressies die hem in het seizoen 2011/2012 maandenlang troffen. „Ik ben kie rewiet geweest, voelde me een zombie", zei Groothuis in het blad. De aankoop van een nieuwe woning, het vaderschap, zijn eer ste en enige wereldtitel sprint. Wat een aaneenschakeling van hoogtepunten had moeten zijn, was in werkelijkheid een loodzwa re tijd. Groothuis hervond zichzelf met professionele hulp en de on voorwaardelijke steun van zijn vrouw Ester. Gisteren vertelde hij 'Een zomer keihard trainen zonder het geloof in een kans op een prijs, is niks voor mij' hoe juist dat heftige verhaal best zijn toekomst zou kunnen bepa len. „Ik ben eruit gekomen door vier zaken met elkaar te verbin den: fysiek, ratio, meditatie en ex tase. Daar wil ik iets mee doen. Misschien dat ik een centrum op richt waar mensen extreme tegen stellingen uit die categorieën gaan opzoeken. Bijvoorbeeld de ene avond naar een exotische danseve- nement en de volgende ochtend een heel eind hardlopen. En dan daarna alle ervaringen uitwisse len." Hij hoopt er zijn eigen exper tise te kunnen gebruiken. Niet gekwalificeerd „Niet dat ik ze dan even ga uitleg gen hoe het moet, zeker niet. Ik ben daar niet gekwalificeerd voor. Ik denk ook niet aan mensen met ernstige psychische problemen. Misschien wel aan mensen in een sociaal isolement, of met zinge- vingsvragen. Die kunnen leren van elkaar. Dit is wat ik van het topsportleven heb opgestoken, waar ik voor sta. Het is nog hele maal geen concreet plan, hoor. Ik ben breed geïnteresseerd. Mis schien gaat het wel een andere kant op." Met een knipoog: „Bedrijven kunnen hun CV sturen naar info@stefangroothuis.nl." Sterker nog, hij zou zelfs de eer ste klap hebben uitgedeeld van wege een zakelijk geschil met het slachtoffer. „Maar jullie ko men snel achter de waarheid", liet de 29-jarige Elia gisteren via zijn twitteraccount weten. „Een ding: ik heb niemand aange raakt." Het onderzoek naar de vecht partij loopt nog. Pas later wordt duidelijk of Elia ook strafrechte lijk vervolgd zal gaan worden. Ook trainer Giovanni van Bron- ckhorst en technisch directeur Martin van Geel hebben nog vol op vragen voor de speler, die na dit seizoen nog één jaar onder contract staat in de Kuip. De perswoordvoerder van de club laat weten dat er vandaag dan ook eerst een gesprek zal plaats vinden met de linkerspits. „Hij sluit nog niet aan bij de groeps training en dient zich eerst te melden bij de leiding voor een gesprek", aldus een woordvoer der van de club. Het is nog maar de vraag of Elia er zondag in Arnhem bij zal zijn. Ook al miste de aanvaller nog geen trainingen omdat de se lectie van Feyenoord maandag en dinsdag vrijaf had gekregen, Van Bronckhorst wil dat zijn spe lers niet diep in de nacht in der gelijke situaties verzeild raken. Elia heeft in zijn loopbaan een reputatie opgebouwd van 'bad boy', maar vindt zelf dat veel van die zaken behoorlijk zijn opgeblazen. „Ach, er is zo veel onzin over mij geschreven," zei Elia eerder. „De mensen die dicht bij mij staan weten hoe ik echt ben. Rustig, relaxed." Bij Feyenoord kreeg hij begin dit seizoen een rode kaart in de wedstrijd Jong Feyenoord-Jong Cambuur omdat hij een tegen stander zou hebben geduwd of geslagen. Nadat hij de zaak voor had laten komen in Zeist werd hij met hulp van jurist Joris van Benthem wegens gebrek aan be wijs vrijgesproken. Van Bronck horst nam het in die periode erg op voor zijn speler. De vraag is of hij dat weer wenst te doen. 1000MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND 7,- Liever alleen Sim Only? Nu Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! WOENSDAG 9 MAART 2016 Bokito zet topsportbril voorgoed af door Rik Spekenbrink Stefan Groothuis (I) en zijn coach Jac Orie vieren het olympisch goud op de 1000 meter in Sotsji. foto Pim Ras Stefan Groothuis door Mikos Gouka ROTTERDAM. Eljero Elia heeft van daag in de Kuip heel wat uit te leggen. De international vierde donderdag in Rotterdam de over winning van Feyenoord tegen AZ. Op het Stadhuisplein raakte een 26-jarige man uit Delft buiten be wustzijn bij een vechtpartij. Justi tie verdenkt de Feyenoorder van betrokkenheid bij dat incident. Bij hollandsnieuwe ben je verrassend voordelig mobiel. Zo krijg je de Samsung Galaxy A5 nu in combinatie met 1000 MB/min/sms voor slechts 17,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 319,- betaal je bij ons slechts 168,-. Je kunt het toestel in één keer betalen of in termijnen van 7,- per maand. Voor het abonnement betaal je 10,- per maand. Je sluit een abonnement af voor 2 jaar en de eenmalige kosten zijn 30,-. Deze actie is geldig tot en met 31 maart 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19