Claim tegen Badr Hari niet van tafel na dood Everink corendon NIEUWS 11 Kamer: tot en met 2023 zeker geen schaliegaswinning Asscher praat met moskeeën Senaat steunt Mediawet corendon.nl/stuntweken ©0237510606 m® NU WAANZINNIGE STUNTPRIJZEN Ultra AU Inclusive Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat er de komende zeven jaar geen schaliegas wordt gewonnen. Zolang de af spraken van het Energie akkoord gelden, mag er van PvdA, PVV, D66, CDA, SP, Par tij voor de Dieren, Groenlinks, Christenunie, SGP en 50-PLUS niet naar schaliegas worden ge boord. Het energieakkoord geldt tot en met 2023. Een van de afspraken die werkgevers, vakbeweging, natuur- en mi lieuorganisaties en de overheid Vicepremier en minister van In tegratie Lodewijk Asscher gaat morgen in Leiden in gesprek met moslimorganisaties na drei gementen tegen meerdere mos keeën. Hij wil horen wat de ge voelens zijn en ze een hart on der de riem steken. Tientallen moskeeën hebben aangifte ge daan, omdat zij een tijdje gele den dreigbrieven kregen met een hakenkruis en onder meer de tekst: 'Islam is valse en dui velse religie'. Asscher reageerde met afschuw op de dreigemen ten. Het gesprek is in de Imam Malik Moskee in Leiden. Ook een vertegenwoordiger van de Nationaal Coördinator Terroris mebestrijding is erbij. in het energieakkoord maak ten, is dat 16 procent van alle energie in 2023 duurzaam moet zijn. Stientje van Veldhoven (D66) vindt dat de Kamer giste ren een belangrijk signaal heeft gegeven dat Nederland inzet op de overgang naar schone energie. Zij is blij dat ook rege ringspartij PvdA zich achter het voorstel van zeven opposi tiepartijen schaarde. Het plan kwam van D66, CDA, SP, Partij voor de Dieren, PW, Groen- Links en Christenunie. Een meerderheid van de Eerste Kamer stemt in met de nieuwe Mediawet van staatssecretaris Sander Dekker (WD, Media). Dat bleek gisteren tijdens het heropende debat over het fel be kritiseerde wetsvoorstel. WD, PvdA, D66, GroenLinks, Chris tenunie, SGP en de onafhanke lijke OSF zeiden akkoord te gaan met de wijzigingen die Dekker heeft toegezegd. Dat le vert steun van 41 van de 75 ze tels op. Volgende week dinsdag wordt pas echt gestemd. De weerstand van CDA, SP, PVV, Partij voor de Dieren, 50PLUS was tot op het laatste toe fel. Dekker heeft een aanvul lende wet toegezegd. De civiele procedure die Koen Everink los van de strafzaak voer de om een schadeclaim van enke le tonnen te krijgen van Badr Ha ri, kan worden doorgezet door zijn familie. Everinks dochter is erfgename, maar omdat zij pas 6 jaar oud is, zal een bewindvoer der het beheer krijgen over het vermogen van de in de reiswereld rijk geworden ondernemer. Daarbij hoort ook de al in gang gezette procedure van enkele ton nen smartegeld die Everink van Hari wilde hebben, nadat de kick bokser de ondernemer in 2012 in elkaar sloeg in de Amsterdam Are na. Goede vrienden van Everink weten dat hij zwaar teleurgesteld was over de bescheiden celstraf die Badr - ook na hoger beroep - kreeg voor de mishandeling (veer tien maanden cel). „Hij was écht van plan, al zou het jaren kosten, om Badr Hari dan maar financieel te straffen", al dus een vriend van Everink. Of zijn familie de claim doorzet, is ui- teraard niet iets waar ze zich deze dagen mee bezighouden. De civie le procedure gaat ook pas verder als de strafzaak helemaal is afge handeld. Hari is nog in cassatie ge gaan tegen zijn straf. Koen Everink (42) werd vrijdag morgen in zijn villa in Bilthoven gevonden in de keuken, liggend in een plas bloed. Hij had zijn wo ning te koop staan en op foto's is een groot messenblok te zien, maar onduidelijk is of Everink met een van die messen is ver moord. Everink leefde de afgelopen 3,5 jaar meer teruggetrokken dan de jaren vóór de mishandeling. Badr Hari sloeg hem tijdens een dance- feest in de Arena in een skybox in elkaar, omdat Everink iets gezegd zou hebben tegen Hari's toenmali ge vriendin Estelle Cruijff. Tegen zijn zin was Everink daarmee een bekende Nederlan der geworden die zelfs rondom zijn huis werd lastiggevallen door meestal Marokkaanse jongeren. Eenmaal werd hij benaderd door enkele mannen die hem 'tegen be taling' wilden beschermen. Ook op internet kreeg hij ervan langs van opgeschoten gasten die vonden dat hij de carrière van Ba dr om zeep had geholpen en 'afge maakt moest worden'. „Dat zag hij wel", zegt een bekende van Everink. Tot écht serieuze bedreigingen kwam het nooit. De lijnen tussen Everink en de politie waren kort. De miljonair heeft voor zover be kend nooit aangifte gedaan van be dreiging en liep, vertellen vrien den en ook zijn advocaat Alexan der de Swart, gewoon zonder be veiliging over straat. Wel begaf ondernemer Everink zich veel minder graag dan vroe ger in het uitgaansleven, alleen al omdat hij geen zin had in de tele foontjes die massaal uit de achter zak werden gehaald om hem te fil men. Everink stond op het punt naar een beter beveiligde villa te ver huizen, die moest nog maanden verbouwd worden. OP OP Cyprus/Famagusta Kaya Artemis n°rth cypM WOENSDAG 9 MAART 2016 DEN HAAG DEN HAAG DEN HAAG door Victor Schildkamp BILTHOVEN. Koen Everink blijkt door messteken om het leven te zijn gebracht. Is de reismiljonair dan toch het slachtoffer geworden van een ordinaire roofmoord? Zijn dood betekent in elk geval niet dat Badr Hari, de man die hem in 2012 zwaar mishandelde, van z'n schade claim af is. Koen Everink in 2011. foto Ruud Voest Was nog nooit zo voordelig,.. Ligt direct aan prachtig wit zandstrand Miniclub voor kinderen Aquapark met iO glijbanen 2 a-la-carterestaurants Winnaar Hotel of the gear award Gratis wifi in de openbare ruimtes Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11