Dijsselbloem: volgend jaar geen lastenverlichting m Alles draait om sport en water in Zwolle op Koningsdag 2016 282 NIEUWS 7 545 595 Kras.nl/fietsreizen of 0900-9697 o Pg Soms kun je hooggespannen ver wachtingen maar beter meteen de kop indrukken: een lastenver lichting zoals dit jaar zit er in 2017 in ieder geval niet in, liet Dijsselbloem gisteren weten in reactie op de jongste ramingen van het Centraal Planbureau (CPB). „Het wordt echt passen en meten", aldus de PvdA-be- windsman. Het begrotingstekort mag dan verder afnemen, tot 1,2 procent, de extra uitgaven aan de asielcri sis hakken er behoorlijk in. Het CPB rekent op 700 miljoen euro extra ten opzichte van 2015. Daar naast vallen de gasinkomsten te gen, omdat er minder gas wordt opgepompt en de gasprijs laag is. In de eerste vooruitblik van het CPB op het komende jaar val len vooral de lelijke koopkracht minnen op. Bij ongewijzigd be leid gaan gepensioneerden en uit keringsgerechtigden er in 2017 een vol procent of meer op ach teruit. Dit komt vooral doordat aanvullende pensioenen niet of nauwelijks geïndexeerd worden en er tegelijkertijd wordt beknib beld op de huur- en zorgtoeslag. Het kabinet zal daarom in au gustus, als het zich buigt over de koopkracht voor volgend jaar, flink aan de bak moeten om de nadelige gevolgen zo veel moge lijk te beperken. Werkenden zijn beter af omdat zij hun lonen naar verwachting met 1,7 procent zien stijgen. De werkloosheid duikt dit en ko mend jaar onder het aantal van 600.000, maar erg sterk is de da ling niet. Veel mensen zijn (op nieuw) op zoek naar een baan. Het aantal vacatures bij met na me de overheid en de zorg neemt amper toe. „Het gaat gestaag maar traag", aldus CPB-directeur Laura van Geest. FNV-voorzitter Ton Heerts spreekt van een 'on aanvaardbaar hoog niveau' van Afname werkloosheid MM 647 660 516 614 580 570 2013 2014 2014 2015 2016 2017 Begrotingstekort in %bbp '08 '09 '10 '11 '12 '13 '14 '15 '16 '17 werkloosheid. De economische groei valt dit jaar iets terug, naar 1,8 procent, om volgend jaar toe te nemen tot 2,0 procent, al zijn er volgens Van Geest veel 'onze kerheden', zoals de stagnerende groei in opkomende economieën, de vluchtelingencrisis, een even tuele Brexit en het effect van de lage rente. De teruglopende op brengst van geëxporteerd gas laat Koopkracht volgend jaar valt tegen 2016 2017 -co. zich voelen, terwijl de consumen tenbestedingen juist toenemen door de lastenverlichting van 5 miljard euro die het kabinet dit jaar uitdeelt. De komende tijd zal moeten blijken of dat cadeautje aan wer kend Nederland niet een onsje minder had moeten zijn. Het Ne derlandse begrotingstekort blijft weliswaar ruimschoots binnen De opbrengst van gasexport loopt terug terwijl de consumentenbestedingen juist toenemen de beruchte Brusselse 3-procents- norm, maar twee andere Europe se begrotingsregels worden vol gens het CPB volgend jaar ge schonden: de uitgaven van de overheid schieten door het afge sproken plafond en het structure le, onderliggende tekort op de be groting neemt minder af dan zou moeten. Nieuwe bezuinigingen zijn on denkbaar in het verkiezingsjaar 2017. Rest de vraag of Dijssel bloem een list kan verzinnen, of dat dit kabinet het erop waagt de toorn van Brussel te trotseren. De interessegebieden van ko ning Willem-Alexander komen op Koningsdag, woensdag 27 april, ruim aan bod bij het be zoek aan Zwolle. In het program ma, dat burgemeester Henk Jan Meijer gisteren presenteerde, is ruim aandacht voor sport en een vaartocht door het monumenta le en waterrijke centrum van de Overijsselse hoofdstad. De festi viteiten in Zwolle vormen de tweede Koningsdag in nieuwe stijl, nadat Dordrecht vorig jaar de primeur had. De koninklijke familie gaat niet meer naar twee plaatsen op een dag. Net als in Dordrecht bestaat een belangrijk deel van het programma uit een grote parade, in dit geval op de Grote Markt. In die optocht ko men vier thema's aan bod: kunst stof, water handel, re creatie en streekproduc ten. Waar de koning en zijn familiele den in Dord recht swingden op de klanken van Nielsons hit Sexy als ik dans, krijgt de Zwolse artiest Typhoon dit jaar de eer om het officiële ge deelte muzikaal af te sluiten. Het is nog onduidelijk of prinses Alexia over ruim anderhalve maand meekomt naar Zwolle. De tweede dochter van het ko ningspaar brak elf dagen geleden haar been tijdens de wintersport vakantie in het Oostenrijkse Lech. Haar vader liet vorige week weten dat Alexia 'flink moet werken aan haar revalida tie'. „De koning zal er in elk ge val met twee dochters zijn", gaf burgemeester Meijer gisteren aan. Later zal bekend worden ge maakt aan welke onderdelen de prinsesjes zullen deelnemen. Me ijer hoopt dat de begroting on der de miljoen euro blijft die in Dordrecht gereserveerd was voor Koningsdag. 6 dagen 6 dagen 5 dagen 5 dagen 5 dagen 8 dagen 7 dagen v.a. 8 dagen v.a. Individuele fietsreizen De wereld is Kras Rond de Bodensee Langs de Donau - van Passau naar Wenen Duitse Wijnroute Bourgogne België - Bike Bier De Veneto Elfstedentocht Friesland 3-landenreis vanuit Maastricht Fiets- Wandelvakanties Zomer 2016 DINSDAG 8 MAART 2015 door Laurens Kok DEN HAAG Nederland herstelt ge staag van de recessie, maar hele maal gerust kan minister Jeroen Dijsselbloem (Financiën, PvdA) niet zijn. De werkloosheid blijft hoog en gepensioneerden en ouderen dreigen te moeten inleve ren. En dan is er ook nog een kans dat Nederland onder Europese druk opnieuw moet bezuinigen. Werkloze beroepsbevolking x 1000 fw ËÜ3%norm Bron: CPB Het wordt passen en meten vol gens de PvdA-bewindsman. foto ANP Werkenden 3,4% 0,6% Uitkerings gerechtigden 1,1% Gepensioneerden 1,1% Tweeverdieners 2,8% 0,4% Alleenstaanden 1,7% -0,4% Alleenverdieners 1,7% -0,2% door Jeroen Schmale Het grootste aanbod! 6 dagen al v.a. Geniet in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland van een heerlijk klimaat, de beroemde Rheinfall, bloemeneiland Mainau en pastelkleurige stadjes. Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/fietsen-bodensee Beleef de populairste fietsroute van Europa! Volg de vlakke Donau Radweg naar o.a. de beroemde Abdij van Melk en de wijnstreek Wachau. Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/fietsen-donau Prachtig gebied voor fietsers. Tochten langs schilderachtige dorpen en stadjes, wijngaarden en kastelen naar o.a. Heidelberg, Landau en Speyer. Ook alle diners inclusief! Zie: Kras.nl/46090 Sportief culinair genieten! Historische stadjes, de basiliek van Vézelay, het sprookjesachtige kasteel van Epoissesen... een uitstekend glas wijn! Verblijf in sfeervolle familiehotels Zie: Kras.nl/46081 Nieuwe fietsvakantie met als centraal thema 'Belgisch bier'. O.a. naar Antwerpen (De Koninck), Westmalle, Bornem Kwak en Malheur). Inclusief entree Biermuseum in Antwerpen Zie: Kras.nl/46270 Populaire f ietsreis dwars door de Prosecco-wijngaarden en typisch mediterrane stadjes o.a. naar Padua en het romantische Venetië. Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/46105 Fiets het populairste rondje van Nederland! Op de route liggen o.a. gezellige plaatsen als Sneek, Balk, Dokkum en Leeuwarden. 3-/4-sterren hotels inclusief 6 x diner Zie: Kras.nl/46099 Vanuit Maastricht fietst u naar België en Frankrijk via de prachtige Maasroute met o.a. Luik, Huy, Namen, Dinan en de 'finish' in Sedan. Incl. de route 'Voie Verte Trans-Ardennes' Zie: Kras.nl/46257 Fietsreizen Inclusief verblijf in goede accommodaties, dagelijks ontbijt, Nederlandstalige fietsroutes en indien nodig bagagevervoer. Voordelige fietshuur mogelijk op alle bestemmingen. Kijk voor het complete aanbod actieve vakanties op onze website oF vraag onze gratis brochure aan! Zie Kras.nl/brochures of bel 0900-9697 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7