Hattrick levert Janson eretitel op Feyenoord A1 belegt trainingskamp in Zeeland liniMiiii UW met koersen 'uhiLbv' BilEKUl ZEELAND 13 Turnsters door naar volgende rondes van NK Crucq en De Meij trainers Fortis ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Eén punt in mindering voor Oostburg '-•r - w' REUSEL. Het tumseizoen is in volle gang. Afgelopen weekend waren er diverse landelijke en regionale wedstrijden. De inzet in de meeste gevallen was gekwalificatie voor de volgende ronde. Tijdens een landelijke wedstrijd in Reusel presteerden de turnsters van MTV Middelburg en Turn school Zeeland goed. Frederique Snijders won brons bij de junioren in de eerste divisie. Moira Jozwiak en Chanella Boucherie turnden beiden de kwartfinale in de catego rie jeugd N2 en haalden respectie velijk de zevende en negentiende plaats. De drie turnsters zijn nu door naar de halve finale. Tijdens de kwartfinale in de tweede divisie waren eveneens plaatsen te verdienen voor de hal ve finale en dit lukte de meeste turnsters van de Middelburgse turnvereniging MTV. Mandy Pol miste net het podium met een vier de plaats in haar categorie. Door stroming naar de volgende ronde was er tevens voor Lina Berdik, Mees de Guchteneire, Deveney van den Hemel, Simone Tange en Renske Zijlstra. Tijdens de tweede voorwed strijd voor de turnfinale van de re gio Zuid West Nederland, hebben de Zeeuwse turnsters zich tussen die van West Brabant goed staan de gehouden. Diverse keren werd het podium gehaald, waarbij er goud was voor Yvette de Kam (VTV Vlissingen), Indy Felius en Dana de Voogd (MTV) Suzanne Atanasov, Acelya Sevik en Noël Ha melink (EMM Terneuzen). OOST-SOUBURG. Peter Crucq en Hans de Meij zijn de nieuwe trai ners van korfbalvereniging Fortis. Ze volgen na de zomer Marco van Lomwei en Chaïm Koole op bij de Souburgse eersteklasser. Crucq trainde Fortis al eerder. Hij was zelfs de eerste trainer van de club, na de fusie in 1998. Later was hij, samen met Erik Maljers, drie seizoenen hoofdtrainer van TOP Arnemuiden. De Meij was eerder oefenmeester uit Atlas en Ondo. VLISSINGEN. Ramon Janson van MZC'11 is de speler van de week. Dat hebben de panelleden van de Zeeuwse voetbal awards be paald. De aanvaller loodste zijn Zierikzeese club met een hat trick voorbij De Meeuwen (5-2). Trainer van de week: Daan Eikenhout van Zeelandia Middel burg. Hij wijzigde zijn elftal door te selecteren op vorm in plaats van naam en dit leidde tot een 1-0-overwinning op directe concurrent Roosendaal. Club van de week: Yerseke, dat Serooskerke versloeg. Doelpunt van de week: De 1-1 van Guillaume Clinckemail- lie voor zaterdag-hoofdklasser Hoek in blessuretijd. Scheidsrechter van de week: Pieter Israel uit Kruinin- gen. Hij fluit alleen tussen okto ber en april, omdat hij in de ove- rige maanden deelneemt aan wielerwedstrijden. De sportfa- naat had zaterdag de leiding bij Rillandia-Hansweertse Boys. Pechvogel van de week: Nieuwdorp-speler Roy de Smit, die een knieblessure opliep. OOSTBURG. Zondag-vierdeklas ser Oostburg heeft naar aanlei ding van de op 6 december ge staakte wedstrijd bij Corn Boys één punt in mindering ge kregen. De KNVB legde die straf op omdat de bezoekende club geweigerd zou hebben om verder te spelen. Het duel in Sas van Gent werd na 35 minu ten gestaakt door scheidsrech ter Tirions. De leidsman had op dat moment al vier keer geel - gelijk verdeeld over bei de teams - en twee keer rood aan Oostburg gegeven. Enkele spelers van die club liepen na de tweede rode kaart het veld af, waarna Tirions besloot het duel niet meer te hervatten. De organisatie is in handen van de stichting Zeeuws elftal. Tijdens het verblijf worden twee oefen wedstrijden gespeeld. Dinsdag 2 augustus fungeert Jong Zeeland als sparringpartner. Die ontmoe ting wordt waarschijnlijk op het veld van w De Meeuwen in Zoute- lande gespeeld. Vrijdag 5 augustus is Oostkapel le de tegenstander. Er wordt dan op sportpark Duinhelm in Oostka pelle geoefend. Feyenoord Ai zal dagelijks trainen op de velden van w Oostkapelle. De stichting Zeeuws elftal hoopt deze zomer nog meer wed strijden te kunnen organiseren. Het bestuur is in onderhandeling met clubs als Cercle Brugge, Sparta en Willem II. Bij de stichting is Kees Roelse inmiddels Piet Koster als voorzit ter opgevolgd. De laatste doet een stapje terug, maar zal op de achter grond nog wel actief blijven voor de stichting. Roelse is oud-voorzit ter van voetbalvereniging De Meeuwen. Tegenwoordig is hij on der meer elftalleider bij het eerste elftal van de Walcherse zater dag-tweedeklasser. MKitgflffiiSëilKJ l.-.:;"7' m'A L.»ï.. v - v - M de trainer van het tweede of ik bij hem wilde keepen. Hun doel man was namelijk geblesseerd. En zaterdag ging Twan tot twee keer toe door zijn knie, waardoor ik moest invallen." Bescheiden Zonder warming-up en met zijn veters amper gestrikt nam hij de plek onder de lat in. „Het ging al lemaal zo snel. Pas in de rust, zo'n 25 minuten na mijn inval beurt, kon ik worden ingescho ten." Ondanks de magere voorberei ding hoefde hij geen ballen uit het net te vissen. „Ik had een aantal goede reddingen, maar vond Serooskerke niet echt ge vaarlijk. Bovendien stond de ver dediging heel goed", zei hij be scheiden. Voorlopig is Nieuwdorp nog foutloos in het eerste van Yerse ke. En hij denkt dat dit nog wel even zo zal blijven. „Want ik ga ervan uit dat Twan zaterdag te gen Kapelle gewoon weer kan keepen." Zelf neemt hij dan zonder morren weer plaats op de reser vebank. „Ik vind het ook hart stikke leuk om de andere doel man in te schieten. Vroeger sportte ik met een duidelijk doel en wilde ik altijd presteren. Nu wil ik nog steeds alles winnen, maar doe ik het vooral voor mijn plezier." DINSDAG 8 MAART 2016 tot invaller-doelman door Jan Dagevos VLISSINGEN. Feyenoord A1 belegt komende zomer een trainings kamp in Zeeland. De Rotterdamse ploeg verblijft van 1 tot en met 6 augustus in Oostkapelle. Nick Nieuwdorp wordt tijdens de rust van de wedstrijd Yerseke-Serooskerke ingeschoten. Hij was in de 23e minuut ingevallen, foto Frans van Pagee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73