92©^ Vrees verdwijnen ervaren taxirijder Muziekgroep Ambras heeft in 3 5 jaar een grote schare fans opgebouwd mm ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Fans van Ambras komen niet alleen uit de regio, zelfs in Limburg zitten liefhebbers van de jubilarissen. 'Live is Ambras veel leuker dan op cd' 'De liedjes vinden wij heel schoon' Vraag aan Piet Scheerders of hij wat fans van muziek groep Ambras heeft en hij stuurt binnen no time een lijst waar menig popgroep ja loers op is. Het is duidelijk. De aantrekkingskracht van de volkszangers is groot. Want fans van Ambras, dat zater dag in Den Dullaert in Hulst het 35-jarig ju bileum viert, wonen niet alleen in het oos ten van Zeeuws-Vlaanderen. Misschien wel de grootste fans wonen in Brouwershaven, op Schouwen-Duiveland. Zelfs in Limburg woont een grote supporter, die geregeld uit 'het Verre Oosten' naar Zeeuws-Vlaande- ren komt om naar Piet Scheerders, Jos Neve en Rob en Hans van Bellen te luisteren. Ter wijl de heren toch écht in het Zeeuws- Vlaams dialect zingen. En je kunt veel over dat dialect zeggen, maar niet dat het op de Limburgse taal lijkt. Ambras zingt niet alleen in het dialect, maar rakelt ook vergeten liedjes op. Dat doet de groep al 35 jaar. Dat wordt zaterdag gevierd in Den Dullaert in Hulst tijdens 'Ambras, 35 jaar voor anker'. Ook de nieuwe cd is vernoemd naar het anker dat vijfjaar geleden uit de Westerschelde werd gevist en nu aan de kop van café 't Verdronken Land in Emmadorp ligt. Dat gebeurde met toestemming van burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst, die gelijk werd gebom bardeerd tot voorzitter van de fanclub. De fanclub zal komende zaterdag in gro te getale naar Hulst afreizen om het jubi leumconcert te aanschouwen. Ook de sup porters die deze krant portretteerde. Fans van het eerste uur? „Eerder van het tweede uur", zegt Eddie Prince (66) uit Hengstdijk. Samen met vrouw Marjet (62) heeft hij Ambras 'mis schien wel honderd keer' gezien. „We zijn er eigenlijk altijd wel bij." Eddie en Marjet zijn niet zomaar fans van Ambras. Ze zijn zeer betrokken. „Na afloop van een concert helpen we zelfs met het opruimen van de zaal", zegt Ed die. Het koppel uit Hengstdijk voelt zich vooral tot Ambras aangetrokken vanwe ge de streektaal waarin de vier heren zin gen. „Het is ook leuk dat ze steeds meer liedjes van vroeger zingen", vindt Eddie. „Bijvoorbeeld liedjes uit de oorlog die ze boven water halen." Hij heeft alle vier de cd's verzameld en kent net als zijn vrouw alle liedjes uit zijn hoofd. Ook de vijfde plaat gaat hij hoe dan ook kopen. Maar of hij de cd ook daadwerkelijk in de cd-speler steekt? „Om eerlijk te zijn draaien we de cd's niet zo vaak. Het is veel leuker om Ambras live te zien optre den." <^eT°e^eV®^V' _l_ Da's thuiskomen! IIJIUilii'iJIbWiflMilldlIHI j!lkl J h'lsiup square FT rrr Vrouw Julia zingt een liedje op de achtergrond. „Kun je 't horen?", vraagt Ben nie de Letter (70) uit Absdale. „Dat nummer van Ambras vin den wij heel schöönl" Het is niet zo gek dat Julia liedjes van Ambras uit haar hoofd kent. Het koppel uit Absdale heeft de groep al vaak aan het werk ge zien. „Al makkelijk tien keer", re kent Bennie snel uit. Bennie en Julia luisteren maar wat graag naar de jubilerende groep. „We vinden het altijd een komisch gezicht. Ze maken leuke liedjes en het is leuk om dat af te zien", verklaart Bennie. Hij vindt het vooral leuk dat Ambras in het dialect zingt. Als Bennie en Julia niet naar een concert kunnen om te luisteren, hebben ze altijd nog de cd's. Die staan geregeld op in huize De Letter. „We hebben alle cd's gekocht, de nieuwe gaan we ook zeker in huis halen." Bennie kijkt al uit naar het jubileumcon cert van zaterdag. „Hoewel ik nu nog verkouden ben, maar dat zal zaterdag vast over zijn." „Als je niks meer kunt, ga je maar taxirijden, zo is het dus niet!" stelt Bram van Hanegem. „Ik heb zelf chauffeurs die kinde ren met problemen hebben en die weten hoe ze met dat soort kinde ren om moeten gaan." Bij Taxi De Zwart, Taxi Grens- zicht en Taxi Segers bestaat de vrees dat er voor ervaren chauf feurs straks bij Taxi De Vlieger geen plaats is. De Vlieger is verplicht als nieu we WMO-vervoerder aan 75 pro cent van de chauffeurs van de drie bedrijven een baan aan te bieden. Hans-Jan Verton van Taxi De Vlie ger zegt die regeling ook te zullen respecteren. „We kunnen de ex pertise van die mensen goed ge bruiken. Wij zijn geen prijsvech ter. We hebben de gunning niet al leen gekregen op basis van de prijs, ook op kwaliteit." Desondanks zijn er zorgen dat ervaren chauffeurs snel weer ter zijde geschoven zullen worden ten gunste van goedkope jongere krachten. De chauffeurs van Taxi Segers kregen vrijdag het nieuws te ho ren. „Ze hebben allemaal met el kaar zitten appen", vertelt Leo van Leenen, mededirecteur van het be drijf. „Maar ja, de boel platgooien. Dan kan helemaal niet. Daar heb ben we de klanten mee en uitein delijk ook onszelf." De gunning voor De Vlieger is een voorlopige. De drie Zeeuws- Vlaamse taxibedrijven die de WMO-klus niet in de wacht sleep ten overwegen om het juridisch aan te vechten. DINSDAG 8 MAART 2016 Populair tot in Limburg door Bob Maes Kaarten zijn verkrijgbaar via 0114-314351 of via de website van Ambras. Eddie en Marjet Prince uit Hengstdijk zijn grote fans. De gitaar is van Hans van Bellen, gitarist van Ambras. foto Camile Schelstraete :A\c^ „Y»® ..MO®' woon square bergen op zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan 1d Heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip Inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) Lil OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m Vrijdag 09.30-21.00 uur Zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten. Like ons op Facebook en mis geen actie meer! Ambras viert komende zaterdag het 35-jarig jubileum in Den Dullaert in Hulst. De fans komen overal vandaan, foto Camile Schelstraete door Guido van der Heijden TERNEUZEN. De drie Zeeuws-Vlaam- se taxibedrijven die naast de WMO-vervoer gunning grepen, vre zen dat er veel ervaring verloren zal gaan. nieuwe CL Zaterdag 12 Den nniiaort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71